از ناامیدی مطلق فاصله بگیرید

از ناامیدی مطلق فاصله بگیرید

از ناامیدی مطلق فاصله بگیرید

تحت هر شرایطی از به وجود آمدن ناامیدی مطلق پیشگیری کنید، اجازه ندهید مشکلات مختلف روحیاتتان را تخت فشار قرار داده و موجب بروز ناامیدی مطلق در شما شوند، دیدگاهتان را تغییر داده و به نکات مثبت زندگیتان فکر کنید. برخی افراد ناامیدانه به حوادث پیرامون خود می نگرند این طرز فکر نیاز به تغییرات اساسی دارد.

انسان‌هایی که دچار نهیلیسم یا پوچ‌گرایی مطلق هستند و دید کاملا منفی نسبت به زندگی دارند در دنیای غیرواقعی خود، به ناامیدی مطلق نیز می‌رسند. اما در بدترین شرایط و در دنیای واقعی ناامیدی مطلق وجود ندارد و همیشه انسان‌ها توانسته‌اند راه حلی را برای شرایط بد پیش‌آمده پیدا کنند. راه‌حل‌هایی که نیاز به عقلانیت و بررسی بیشتری دارد. حتی در فرهنگ ما ضرب‌المثل “پایان شب سیه سپید است” نیز به همین مقوله اشاره دارد که برگرفته از دیدگاه و شناخت انسان‌ها و تجربه آنها در مقابل مشکلات به ظاهر بدون راه حل است.

اگر به پیرامون‌مان کمی با دقت بیشتری نگاه کنیم نشانه‌هایی از مشکلاتی که شاید تا ۱۰-۲۰ سال قبل راه حلی نداشتند ولی با تئوری‌های جدید امروزه به مسایلی کاملا پیش پا افتاده تبدیل شده‌اند را می‌بینیم. مثال بسیار واضح و زیبا که نشان از امید انسان‌ها به جلو و روزهای بعد دارد، درباره بیمارانی است که قطع نخاع یا مبتلا به سرطان بدخیم شده‌اند و گرچه در ابتدا کاملا خود را می‌بازند و تنها راه حل را مرگ می‌دانند اما به تدریج بر مشکل غبله کرده و با آن کنار آمده و حتی بیماری را شکست داده و امروزه به انسانهایی بسیار موفق و مثال‌زدنی تبدیل شده‎این شرایط بد، سازنده هستند و محرکی برای ما محسوب می‌شوند تا خود را بیازماییم. احساس ناامیدی مطلق در افرادی شکل ‌می‌گیرد که اشکال شخصیتی دارند.

دیدگاه چنین افرادی باید عوض شود و با کمی صبر، تعقل و مشورت به خود زمان دهند و از تصمیم‌های عجولانه و نابخردانه پرهیز کنند و حتما با یک مشاور در این باره مشورت کنند. مهارت‌های فردی نیز باید افزایش یابد. نا امیدی مطلق مانند آن است که عینک سیاه زده‌ایم و اطراف را شب می‌بینیم در صورتی که بعد از درآوردن عینک روشنایی پدیدار می‌شود.

قبل از ازدواج در مورد ماديات هم صحبت كنيد
خواندن این مطلب