ماه رمضانماه نمضان

اقدام به بارداری در ماه رمضان چه حکمی دارد؟

اقدام به بارداری در ماه رمضان چه حکمی دارد؟

اقدام به بارداری در ماه رمضان نه تنها از نظر شرعی ایرادی ندارد بلکه توصیه هم شده است. البته نزدیکی باید در طول شب‌های ماه رمضان باشد و نزدیکی با همسر در زمان روزه درای حرام است.
عکس پای نوزاد
 
سیرافی ها| سرویس مذهبی – در طول ماه رمضان این سوال برای افراد متاهل پیش می‌آید که آیا نزدیکی با همسر و مهمتر از آن اقدام به بارداری در طول ماه رمضان از نظر شرعی ایرادی دارد؟ آیا روزه بودن خانم‌ها بر انعقاد نطفه تاثیر منفی می‌گذارد؟ در این مقاله به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

نزدیکی کردن در ماه رمضان

انجام عمل نزدیکی و آمیزش در روز‌های ماه رمضان و در حین روزه داری حرام است، اما انجام این کار در شب‌های ماه رمضان اشکالی ندارد و حتی نزدیکی کردن در شب اول ماه رمضان مستحب شمرده شده است.

آیت الله خامنه ای:
  • به جز در طول روز که روزه واجب و نزدیکی حرام است، دلیلی بر کراهت در سایر اوقات دیده نشده است و به صرف اقدام برای بارداری، مانع از روزه گرفتن نمی‌شود.

اقدام به بارداری در ماه رمضان

تا اینجا متوجه شدید که نزدیکی کردن در شب‌های ماه رمضان اشکالی ندارد. اما آیا اقدام به بارداری در ماه رمضان جایز است؟ آیا باردار شدن در شرایط روزه داری آسیبی به جنین در حال تشکیل نمی‌زند؟
لازم است دقت داشته باشید که اگر زنی از نظر جسمی در سلامت به سر ببرد و بتواند روزه بگیرد، باردار شدن او در ایام روزه داری هیچ آسیبی به جنین وارد نخواهد آورد، مگر این که به تشخیص پزشک بعد از تشخیص بارداری از روزه گرفتن منع شود. در این شرایط بهتر است که خانم ها احکام روزه زنان باردار را بداند تا با خیال راحت به انجام اعمال شرعی اش بپردازد.
البته باید در نظر داشته باشید که زمانی اقدام به بارداری کنید که قمر در عقرب نباشد و همچنین در مورد ایام شهادت ائمه معصومین (ع) هم توصیه شده که به احترام شهادت این عزیزان از اقدام به نزدیکی و انعقاد نطفه جلوگیری شود. 
حتی بعضی بر این باورند که نطفه‌هایی که در طول ماه رمضان منعقد می‌شوند نسبت به سایر نطفه‌ها از هوش و ذکاوت بالاتری برخوردار هستند.

بهترین زمان برای نزدیکی در ماه رمضان

بهترین زمان برای نزدیکی در ماه رمضان و اقدام به بارداری یک سوم آخر شب است. اگر قصد دارید که در ماه رمضان با همسرتان نزدیکی داشته باشید باید زمان را طوری تنظیم کنید که تا قبل از طلوع آفتاب غسل جنابت را انجام داده باشید.

بهترین ماه قمری برای اقدام به بارداری

بر اساس روایات معصومین ماه رمضان نسبت به سایر ماه‌های قمری برتری‌های فراوانی دارد و اقدام به بارداری در این ماه از سایر ماه‌ها بهتر است. در طول ماه رمضان هم باردار شدن در نیمه دوم این ماه بیشتر توصیه شده است.

اقدام به بارداری در ماه رمضان از نظر پزشکی

از نظر پزشکان با این که خانم‌ها در طول روز‌های ماه رمضان روزه هستند، ولی برای افطار این کم خوری در آن‌ها جبران می‌شود و از نظر تغذیه‌ای و کیفیت تخمک گذاری مشکلی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.
 

ابوالفضل ناظمی
به شما دوستان عزیز و همراه سایت مجله سیراف، پیشنهاد میکنیم همچنین ببینید  حکم استفاده از انواع لوازم آرایشی در زمان روزه داری
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود
نمایش بیشتر

علی اکبر

سلام من علی اکبر از شهر سیراف هستم،و این سایت رو برای شهرم که در فضای مجازی به نمایش در بیاد ساختم.امیدوارم از سایتم که همه نمونه مطالب درش هست خوشتون امده باشه و راضی باشید و میخوام که با نظرهاتون منو یاری کنید.برای یافتن مروارید دریاها را جستجو مکن شاید در گریبان خودت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن