مطالب پر بازدید

بهترین شغل‌ برای دوران بازنشستگی (شغل مناسب شما)

بهترین شغل‌ برای دوران بازنشستگی

بهترین کار بعد از بازنشستگی استراحت و تفریح و سفر میباشد که متاسفانه با وضعیت بد اقتصادی این مورد کمتر شده است و خیلی افراد بعد از بازنشستگی بدنبال شغل جدید و مناسب هستند.

از همین رو ما بهترین شغل را به شما معرفی خواهیم کرد …توصیه های این مطلب را جدی بگیرید…

* فعال بمانید و همیشه خوشحال باشید !

ذوران بازنشستگی برای این نیست کـه یک گوشه بنشینید، بـه اتوبوس‌هایی کـه عبور و مرور میکنند نگاه کنید و تمام اوقات‌تان را بـه بیهودگی صرف بگذرانید. فرمول شادی خیلی ساده اسـت: با خانواده، دوستان و جامعه در ارتباط بمانید، سالم بمانید و از زندگی لذت ببرید

* شرایط گزینه‌های‌ پیش رویتان را محاسبه کنید

فکر میکنید گزینه‌های‌ مناسب برای کار کردنتان چیست؟ برای کار در دوران بازنشستگی گزینه‌های‌ متعددی پیش روی خود دارید. مهم این اسـت کـه شرایط خود و گزینه‌های‌ پیش رویتان را محاسبه کنید و تصمیم‌گیری درستی داشته باشید.

اگر بـه هنگام پیدا کردن کار جدید با مساله اختلاف سنی مواجه شدید، قبل از این کـه از عواقب ان رنج ببرید؛ بـه توانایی های‌ تان دقت کنید. یقینا قابلیت های‌ شـما بسیار اسـت؛ فقط باید بدانید چگونه ان ها را فعال کنید.

* بـه شغل آزاد فکر کنید

اگر تمام مدت فعالیت کاریتان، ساعات استرسزای طولانی را تجربه کرده اید شاید زمان ان رسیده کـه روند کاری خودرا تغییر دهید. دوران بازنشستگی زمان خوبی اسـت. فعالیت‌های‌ مختلفی وجوددارد کـه می توانید در شغل‌های‌ آزاد داشته باشید. میتوانید فروشنگی را در انواع مشاغل امتحان کنید. اما بهتر اسـت با تحقیق کافی حوزه‌ای را انتخاب کنید کـه با سلایق، روحیه و توانایی‌های‌ شـما هم خوانی داشته باشد.

* سرگرمی خودرا بـه شغل تبدیل کنید

اگر بـه یک فعالیت بـه عنوان سرگرمی علاقه دارید و هیچ‌گاه فرصت پیگیری جدی ان و تبدیل کردن ان بـه یک شغل را نداشتید دوران بازنشستگی بهترین زمان اسـت. برای مثال میتوانید از هنر دست خود استفاده کنید. برای مثال اگر توانایی ساخت لوازم تزئینی را دارید می توانید با ساختن و فروش ان‌ها درآمد خوبی داشته باشید.


* ایده ها و قابلیت های‌ خودرا بـه شرکت‌ها ارائه دهید 

مزیت افراد مسن بـه جوان ترها این اسـت کـه قابلیت های‌ ان ها خیلی بیش‌تر از جوان‌تر هاست. اکثر شرکت ها هنوز فکر می کنند استخدام جوان‌ترهای بی تجربه کـه بـه پول کمتری نیز راضی میشوند، کار صحیحی اسـت.

اما استخدام یک فرد باتجربه میتواند جهشی بـه سمت پیشرف بـه شرکت بدهد. برای استخدام شدن در شرکتی کـه بـه ان علاقه دارید هر چه می توانید برای شان انجام دهید را ذکر کنید؛ از مشاوره دادن گرفته تا رهبری پروژه های‌ شان.

* شبکه‌ی خودرا بـه راه بیاندازید

افراد مسن می‌توانند راهی متفاوت انتخاب کنند. ان ها بسته بـه مهارت ها، نیازها و سبک زندگی شان می‌توانند کار مناسب خودشان را شروع کنند. Dick Kuiper «کارآفرین» می‌گوید: «من از یک کار پردرآمد بازنشسته شدم و با بالا رفتن سنم نمی توانستم کار جدید مناسبی پیدا کنم.

از این رو دست بـه کار شدم و شغل دلخواهم را ایجاد کردم و هم اکنون زندگی اسانی را می گذرانم چرا کـه کار جدیدی کـه شروع کردم مربوط بـه کار پیشینم اسـت و بـه مهارت جدیدی نیاز ندارد».

بهترین و مناسب ترین شغل برای شما چیست ؟ اگر بدنبال شغل مناسب هستید مطالب مرتبط با شغل مناسب در پایین را از دست ندهید.

لینک خبر

بیشتر بخوانید  دانلود رمان راهی نفس گیر به صورت رایگان و با لینک مستقیم
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود
نمایش بیشتر

علی اکبر

سلام من علی اکبر از شهر سیراف هستم،و این سایت رو برای شهرم که در فضای مجازی به نمایش در بیاد ساختم.امیدوارم از سایتم که همه نمونه مطالب درش هست خوشتون امده باشه و راضی باشید و میخوام که با نظرهاتون منو یاری کنید.برای یافتن مروارید دریاها را جستجو مکن شاید در گریبان خودت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن