توصیه های پذشکیدانستنی های بارداریدانستنی های نوزادان

تست بارداری با جوش شیرین چگونه انجام می‌شود؟

تست بارداری با جوش شیرین چگونه انجام می‌شود؟

تست بارداری با جوش شیرین یکی از روش‌های سریع خانگی برای پی بردن به احتمال حاملگی بانوان است. این تست چگونه انجام می‌شود؟ آیا تست بارداری با جوش شیرین دقیق است؟ برای دریافت پاسخ سوالات خود با ما همراه باشید.
تست بارداری با جوش شیرین
ستارهسرویس مادر و کودک –  اگر فکر می‌کنید که باردار هستید و می‌خواهید از این موضوع مطمئن شوید، می‌توانید به داروخانه‌ها مراجعه کرده و از انواع کیت‌های خانگی تست بارداری که بیشتر آن‌ها قابل اطمینان نیز هستند، استفاده کنید. اما اگر در شرایطی هستید که نمی‌توانید به این تست‌ها دسترسی داشته باشید، می‌توانید از جوش شیرین برای تست بارداری استفاده کنید. تست بارداری با جوش شیرین در کشور‌های آسیایی به خصوص هند بسیار شایع است. جالب است بدانید، این باور وجود دارد که با جوش شیرین نه تنها می‌توان حاملگی بلکه می‌توان جنسیت نوزاد را نیز تعیین کرد. اگر چه هیچ استدلال علمی در این خصوص وجود ندارد، با این همه، استفاده از جوش شیرین یکی از روش‌های انجام تست بارداری خانگی است.
 

دقت تست بارداری با جوش شیرین چقدر است؟

این تست ممکن است ۵۰ تا ۷۰ درصد دقیق باشد. نام علمی جوش شیرین سدیم بی کربنات است. واکنش سدیم بی کربنات با بیشتر اسید‌ها با ایجاد کف و حباب در سطح مایع همراه است. اما باید این احتمال را بدهید که اسیدی بودن ادرار تنها نمی‌تواند به دلیل بارداری باشد. مصرف غذا‌هایی که باعث از دست رفتن آب بدن شود می‌تواند در اسیدی‌تر شدن ادرار نقش داشته باشد. برای مثال خوردن گوشت می‌تواند ادرار بدن را اسیدی‌تر کند؛ بنابراین دقت تست بارداری با جوش شیرین به موارد زیر بستگی دارد:

  • روزی که تست را انجام می‌دهید
  • مواد غذایی که شب گذشته یا قبل از انجام تست مصرف کرده اید
  • سطح PH ادرار

نکته مهم: البته همه موارد ذکر شده به صورت علمی اثبات نشده و طبق شواهد تجربی جمع آوری شده است.

 

نحوه انجام تست بارداری با جوش شیرین

برای انجام این تست بهتر است ناشتا باشید و این کار را در ابتدای صبح انجام دهید. خالی بودن معده باعث پایین رفتن میزان pH ادرار می‌شود و با وجود ادرار اسیدی‌تر  جواب تست قابل اطمینان‌تر خواهد بود. همچنین برای گرفتن بهترین نتیج ممکن، از جوش شیرینی استفاده کنید تا به حال استفاده نشده و کاملا تازه است. مراحل تست بارداری با جوش شیرین عبارتند از:
  • یک ظرف کوچک و تمیز را بردارید و ادرار خود را در آن جمع کنید.
  • یک قاشق چای خوری جوش شیرین را به ادرار اضافه کرده و چند دقیقه صبر کنید.

نتیجه تست بارداری با جوش شیرین

حالت اول) زمانی که جوش شیرین با ادرار ترکیب شد، اگر شروع به جوشیدن و کف کردن کرد، احتمال بارداری زیاد است.

تست بارداری با جوش شیرین
حالت دوم) از سوی دیگر، اگر جوش شیرین ته نشین شود و یا رسوب کند، نتیجه تست بارداری با جوش شیرینمنفی است.

تست بارداری با جوش شیرین چگونه است؟

برگرفته از: beingtheparent
به شما دوستان عزیز و همراه سایت مجله سیراف، پیشنهاد میکنیم همچنین ببینید  ضرر سونوگرافی برای جنین، نگرانی بی مورد والدین
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود
نمایش بیشتر

علی اکبر

سلام من علی اکبر از شهر سیراف هستم،و این سایت رو برای شهرم که در فضای مجازی به نمایش در بیاد ساختم.امیدوارم از سایتم که همه نمونه مطالب درش هست خوشتون امده باشه و راضی باشید و میخوام که با نظرهاتون منو یاری کنید.برای یافتن مروارید دریاها را جستجو مکن شاید در گریبان خودت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن