تصاویر

تصاویر/ پادشاه جدید تایلند از کودکی تا تاجگذاری

جمعیت هیجان زده تایلند روز یکشنبه، بعد از مراسم تاجگذاری پادشاه جدید این کشور، به خیابان‌ها آمدند تا رژۀ پادشاه را تماشا کنند.

هزاران تایلندی در زیر آفتاب سوزان بانکوک، در خیابان‌ها صف بستند، به این امید که بتوانند یک نظر پادشاه تازه تاجگذاری کرده، ما‌ها واجیرالونگکورن، را که در فرهنگ تایلندی یک قدیس زنده تلقی می‌شود، ببینند.

مردم که به تبعیت از پادشاه، لباس زرد به تن کرده بودند، در خیابانی به طول ۷ کیلومتر گرد هم آمده بودند.

یکی از شرکت کنندگان در این مراسم که پیرمردی ۷۷ ساله بود، درباره علت حضور خود گفت: «می خواهم مراسم تاجگذاری را یک بار در زندگی ام ببینم، چون آخرین باری که این مراسم در کشور اجرا شد خیلی جوان بودم.»

دولت تایلند ۳۱.۳۵ میلیون دلار برای مراسم تاجگذاری سه روزه خرج کرده است و انتظار می‌رود حداقل ۲۰۰ هزار نفر در آن شرکت کنند.

یکی از شرکت کنندگان که زنی ۳۴ ساله است، می‌گوید: «در این مراسم شرکت کرده ام که بگویم تا چه اندازه پادشاهمان را می‌پرستیم.» او ۸ ساعت قبل از شروع مراسم از خانه بیرون آمده است، تا در جلوی صف بایستد.

دولت برای تسهیل رفت و آمد شهروندانی که خارج از بانکوک زندگی می‌کردند، اتوبوس‌هایی را در نظر گرفته بود. استفاده از اتوبوس و قطار در این روز رایگان اعلام شده بود.

پادشاه تایلند روز شنبه «تاج بزرگ پیروزی» را که قدمت آن به سال ۱۷۸۲ باز می‌گردد و ۶۶ سانتی متر طول و ۷.۳ کیلوگرم وزن دارد، بر سر گذاشت.

او در سال ۲۰۱۶ و به دنبال مرگ پدرش، پادشاه این کشور شد. اما مراسم تاجگذاری رسمی وی تازه این هفته برگزار شد.

عکس‌هایی از کودکی، مراسم تاجگذاری و رژه پادشاه جدید تایلند:

منبع: سی ان ان، گاردین، دیلی میل

ترجمه: سایت فرادید

لینک خبر

بیشتر بخوانید  سفره آرایی شب یلدا برای عروس با طرح‌های جذاب
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود
نمایش بیشتر

علی اکبر

سلام من علی اکبر از شهر سیراف هستم،و این سایت رو برای شهرم که در فضای مجازی به نمایش در بیاد ساختم.امیدوارم از سایتم که همه نمونه مطالب درش هست خوشتون امده باشه و راضی باشید و میخوام که با نظرهاتون منو یاری کنید.برای یافتن مروارید دریاها را جستجو مکن شاید در گریبان خودت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن