جدیدترین مطالب امروز

ماسک سفیده‌ تخم‌مرغ، درمانی برای جوش

مجموعه: آرایش صورت،مو و پوست, زیبایی چهره تعداد بازدید: 5

ماسک سفیده‌ تخم‌مرغ، درمانی برای جوش

 
ماسک سفیده‌ تخم‌مرغ، درمانی برای  جوش

سفیده‌ تخم مرغ یکی از بهترین ماسک‌های طبیعی‌ست که در رفع بیماری‌های پوستی نظیر جوش و آکنه و محو چین و چروک‌های پوست و جذب چربی اضافی و همچنین بسته شدن منافذ پوست بسیار موثر است. شما می‌توانید این ماسک را بدون صرف هزینه اضافی در منزل تهیه کنید و به صورت طولانی مدت و مداوم برای پوست خود استفاده کنید تا تاثیر خودش را بر روی پوست را بر روی صورتتان بگذارد.

مواد لازم:

تخم مرغ یک عدد

دستمال کاغذی

یک کاسه‌ی کوچک

حوله‌ی تمیز

طرز تهیه:

سفیده‌ی تخم مرغ را جدا کرده و پوست خود را با آب بشویید. پوست خود را خشک کرده و لایه‌ای نازک از سفیده را روی پوست بمالید.هنگامی که سفیده به‌طور کامل روی پوست خشک نشده، دستمال کاغذی را روی سطح پوست قرار دهید و اجازه دهید تا لایه‌ی اول خشک شود. سپس لایه‌ی دوم را روی دستمال کاغذی بزنید. سعی کنید با ضربات آهسته‌ی سر انگشتان، مانع بلند شدن دستمال کاغذی شوید. زمانی که ماسک خشک شد، لایه‌ی سوم را اضافه کنید. ممکن است روی پوست خود احساس سنگینی کنید که امری طبیعی‌ست.

پس خشک شدن کامل ماسک، آن را از روی پوست برداشته و به آرامی پوست خود را بشویید و در آخر از مرطوب‌کننده استفاده کنید. اگر این احساس سنگینی، شما را اذیت نمی‌کند، می‌توانید تا پنج لایه هم آن را ادامه دهید. اما دقت کنید که هنگام اضافه کردن لایه، لایه‌ی قبلی به خوبی خشک شود. زیرا اگر لایه‌ها خشک نشوند، ماسک عمل نمی‌کند.

  1. ماسک سفیده‌ی تخم مرغ
رفع سیاهی زیر بغل با طب سنتی
خواندن این مطلب

مطالب مرتبط

    نظر شما !!!

    نظر شما برای “ماسک سفیده‌ تخم‌مرغ، درمانی برای جوش”

    قالب تفریحی