آرایش صورت،مو و پوستزیبایی چهره

چگونه رژ لب مات بسازیم؟

چگونه رژ لب مات بسازیم؟

 
چگونه رژ لب مات بسازیم؟

این روزها اغلب خانم ها علاقه بیشتری به رزلب مات پیدا کردند چون در کنار مد روز بودن، زیبایی بیشتری هم دارد. ولی برای داشتن رژلب مات لازم نیست، حتما هزینه کنید. ما روش ساختن این مدل رژلب را به شما آموزش می دهیم.

۱. استفاده از مات کننده‌های رژ لب

با مات کننده‌های رژ لب، شما به سرعت و راحتی می‌توانید هر رژ لبی را به نوع مات آن تبدیل کنید. ابتدا رژ لب خود را بزنید و سپس مات کننده‌ی رژ را به صورت ضربه‌ای روی آن بزنید، خواهید دید که رژلبتان به سرعت به رژ لبی مات تبدیل می‌شود.

۲. استفاده از کرم مات کننده‌ی پوست 

کرم مات کننده‌ی پوست برای لب هم کاربرد دارد. اما باید مطمئن شوید که عناصر تشکیل دهنده‌ی کرم، ماده‌ی دایمتیکون و سیلیکون باشد، تا برای لب ضرری نداشته باشند. پس از زدن رژ لب اصلی، کرم را روی لب خود بزنید.

رژ لب مات

۳. استفاده از کاغذ خشک کن

احتمالا این تکنیک یکی از راحت‌ترین تکنیک‌های مات کردن رژ لب است. با استفاده از کاغذ خشک کن، رژ لب خود را مات کنید! این کاغذها به علت قابلیت بالایی که در جذب چربی و درخشانی دارند، برای مات کردن رژ لب، بسیار مناسب بوده، باعث پخش شدن رژ لب نمی‌شوند و تجزیه‌ پذیر هستند. استفاده از آن‌ها بسیار راحت است، ابتدا رژ لب اصلی خود را بزنید و کاغذ را روی لب‌های خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که کاغذ را روی لب‌ها نکشید، این کار باعث پاک شدن رژ لب می‌شود.

۴. استفاده از پودر مات کننده‌ی صورت

پودر مات کننده‌ی صورت یکی از بهترین مواد برای مات کردن رژ لب است و سال‌هاست که از آن در سالن‌های زیبایی استفاده می‌شود. ابتدا رژ لب اصلی خود را بزنید، سپس یک لایه از دستمال کاغذی را جدا کرده و به آرامی روی لب‌های خود بگذارید. با استفاده از برس سایه، پودر را به آرامی و با حرکات ضربه‌ای روی لب بزنید. دستمال قرار گرفته روی لب مانند فیلتر عمل کرده و از تماس کامل پودر با رژ لب جلوگیری می‌کند. پس از آن‌که از مات شدن رژ لب‌ اطمینان حاصل شد، دستمال را به آرامی از روی لب بردارید.

رژ لب مات

۵. استفاده از سایه‌ی چشم

اگر می‌خواهید از رژ لب تیره استفاده کنید، استفاده از پودر مات کننده و سایر گزینه‌ها را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. در این شرایط مصرف سایه‌ی چشم مات بهترین گزینه برای شماست. رژ لب اصلی خود را زده و پس از آن سایه را با استفاده از برس، مستقیما روی لب‌ها بزنید. سایه چشم از پخش شدن رژ لب جلوگیری کرده و لب‌هایی خیره کننده برای شما می‌سازد. به یاد داشته باشید که این مورد را فقط در شرایطی که می‌خواهید رژ لب تیره بزنید، استفاده کنید.

رژ لب مات

بیشتر بخوانید  رژ لب برای پوست روشن
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود
نمایش بیشتر

علی اکبر

سلام من علی اکبر از شهر سیراف هستم،و این سایت رو برای شهرم که در فضای مجازی به نمایش در بیاد ساختم.امیدوارم از سایتم که همه نمونه مطالب درش هست خوشتون امده باشه و راضی باشید و میخوام که با نظرهاتون منو یاری کنید.برای یافتن مروارید دریاها را جستجو مکن شاید در گریبان خودت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن