دکوراسیون و چیدمان

گیاهان آپارتمانی دور کننده حشرات | گیاهان آپارتمانی برای دوری حشرات

توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.

در تابستان حشرات و آفات نیز در این فصول از خانه‌های خود بیرون می‌آیند و ناخواسته مزاحم ما می‌شوند.

گیاهان آپارتمانی دور کننده حشرات

گیاهان آپارتمانی می‌توانند نقش خوبی در دفع حشرات داشته باشند، به نگهداری از این گیاهان بیشتر ترغیب شوید. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گیاهان آپارتمانی دور کننده حشرات می‌پردازیم.

گیاهان آپارتمانی دور کننده حشرات

امروزه می‌توان از گیاهان دور کننده حشرات به عنوان یک سد طبیعی در برابر حشرات استفاده کرد. این گیاهان فراری دهنده حشرات فاقد ترکیبات مضر و آسیب‌زا برای سلامت انسان هستند.

اسطوخودس

گل‌های اسطوخودس علاوه بر زیبایی خاصی که به دکوراسیون منزل شما می‌دهند، می‌توانند دافع خوب حشراتی مانند مگس‌ها، سوسک‌ها و حتی کک‌ها باشند. اما توجه داشته باشید که استفاده از تمامی این گیاهان آپارتمانی نمی‌تواند جایگزینی برای سمپاشی منزل با روش اصولی برای دفع حشراتی مانند سوسک‌ها را بگیرد.

گیاهان آپارتمانی دور کننده حشرات

رزماری

رزماری گیاه شگفت‌انگیزی است وحتما از اثرات دارویی آن در بهبود درد‌های روماتیسمی و آرتروزی شنیده‌اید. این گیاه خوشبو را می‌توانید در گلدان بکارید یا مانند ریحان اسپری آن را تهیه کنید و در مواقع نیاز، مورد استفاده قرار دهید.

گیاهان آپارتمانی دور کننده حشرات

گیاه مریم گلی از گیاهان آپارتمانی دور کننده حشرات

این گیاه نیز بوی شدیدی دارد و دارای روغن است و ماده خوبی برای دفع پشه‌ها و مگس‌ها است. می‌توانید این گل را در گلدان بکارید و هر زمان که نیاز داشتید، برگ‌های آن را قیچی کنید و زمانی که برگ خشک شد، آن را بسوزانید. نتیجه عالی خواهد بود.

گیاه مریم گلی

گل همیشه بهار

این گیاه نیز با بوی که دارد، دفع کننده حشرات مختلفی مانند پشه، مگس‌ها و سایر حشرات دوبال است. در عین حال به خاطر گل‌هایی که دارد زیبایی خوبی به خانه می‌دهد. برای اینکه خانه زیبایی داشته باشید به مطلب این وسیله برای گلدان‌های شما ضروری است! سر بزنید.

گل همیشه بهار

گیاهان گوشت‌خوار از گیاهان آپارتمانی دور کننده حشرات

اگرچه این گیاهان، به تازگی در بازار ایران عرضه می‌شوند، اما اگر به داشتن این گیاهان در خانه علاقمند باشید می‌توانید از ویژگی جذب و خوردن حشرات آن‌ها هم استفاده کنید.

گیاهان گوشت‌خوار

گیاه همیشه سبز چینی

این گیاه با برگ‌های سبز با رگه‌های سفید دارد که با نور کم رشد می‌کنند. این گیاه نیز که در ایران با نام آگلونما نخشید شناخته می‌شود، آفتBکش خوبی در منازل محسوب می‌شود.

گیاه همیشه سبز چینی

حسن یوسف

این گیاه با رنگ‌های دوست داشتنی اط طیف قرمز تا بنفش، دافع خوبی برای حشرات است، اما نیاز به نور دارد، نگهداری از آن دشوار است و جای آن در خانه نباید زیاد عوض شود. برای اینکه تراس زیبایی داشته باشید به مطلب چگونه یک تراس زیبا و شیک داشته باشیم؟ سر بزنید.

حسن یوسف

دراسنا

حاشیه برگ‌های این گیاه، کرمی رنگ، زرد و یا سفید است. رطوبت را ترجیح می‌دهد و برای از بین بردن حشرات آشپزخانه و حمام مناسب است.

دراسنا

گل یشم

این گیاه دارای برگ‌های سبز درخشان است و با وجود آفتاب به خوبی رشد می‌کند، با قلمه زدن زیاد می‌شود و به خاطر شیره‌ای که در برگ‌ها دارد، دافع حشرات است.

گل یشم

گیاه سانسوریا

این گیاه نیاز چندانی به نور ندارد، رشد ان در خانه آسان است، برگ‌های چرمی زرد، کرمی رنگ و سبز دارد و حشرات موذی را دفع می‌کند.

گیاه سانسوریا

پیشنهاد مطالعه: مطلب بدون این کارها خانه‌ای شیک نخواهید داشت را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن

deltapayam.com

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا