توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
مذهبی

خواص سوره جاثیه یا الشرایعه سوره ۴۵ قرآن کریم

خواص سوره جاثیه یا الشرایعه سوره ۴۵ قرآن کریم

سوره جاثیه یکی از سوره های با برکت قرآنی می باشد که در مکه نازل شده است و به آن سوره مکی گفته می شود. جاثیه ۴۵ امین سوره از قرآن کریم می باشد و دارای ۳۷ آیه است و در جزء ۲۵ قرآن کریم قرار گرفته است. در ادامه شما را با خواص سوره جاثیه آشنا می کنیم و اطلاعاتی را در مورد فضیلت های خواندن این سوره برایتان می نویسیم.

فضائل سوره جاثیه

فضائل و خواص سوره جاثیه

سوره جاثیه یکی از بهترین سوره های قرآنی می باشد و شما می توانید آن را در کم تر از ۳۰ دقیقه قرائت نمایید زیرا دارای تعداد آیه های بسیار کمی می باشد. در این سوره ۴۸۹ کلمه و ۲۰۸۵ حرف به کار رفته است. این سوره ۶۵ امین سوره ای می باشد که بر پیامبر اکرم در مکه مکرمه نازل گردیده است. نام دیگر این سوره الشرایعه می باشد.

روایت هایی در مورد این سوره

روایت پیامبر اکرم (ص) در مورد سوره الشرایعه :

هر کس سوره جاثیه را قرائت کند خداوند عیب های او را می پوشاند و حالت ترس و نگرانی او را هنگام حسابرسی آرام می کند.

روایت امام صادق (ع)

هر کس سوره جاثیه را قرائت نماید پاداشش این است که هرگز آتش به او نمی رسد و صدای زوزه آتش جهنم را نمی شنود و با حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم همراه خواهد بود.

برکت های سوره جاثیه

برکت های سوره جاثیه

سوره جاثیه یکی از سوره هایی می باشد که از دید بسیاری از امامان سوره بسیار خوبی بوده است و دارای یک سری از آثار و فوایدی می باشد که این آثار و فواید را در ادامه برایتان بیان می کنیم.

در امان ماندن از شر حاکم

یکی از بهترین فوایدی که این سوره دارد این است که هر فردی آن را بخواند می تواند از شر حاکم قدرتمند زمان خود در امان بماند. روایتی در این مورد از حضرت محمد (ص) وجود دارد که عبارت است از :

هر کسی سوره جاثیه را بنویسد و بر گردن آویزد از حمله هر حاکم و سلطان ستمگری در امان خواهد ماند و نزد مردم با هیبت و شکوه و محبوب و آبرومند خواهد بود و این عنایتی است که از جانب خداوند است.

خواص سوره جاثیه

در امان ماندن از خبر چین ها

در زندگی هر فردی یک سری خبر چین وجود دارد که می تواند با این کار زندگی او را به خاک بکشاند. روایتی از امام صادق (ع) وجود دارد که بیان می کند شما با خواندن این سوره می توانید از شر این افراد در امان باشید. امام صادق در مورد این برکت سوره جاثیه فرموده اند:

اگر سوره جاثیه را بنویسند به همراه داشته باشند از شر هر سخن چینی در امان خواهند ماند و غیبت او را نمی کنند و اگر هنگام ولادت نوزاد بر او آویزند همواره در حفظ و حراست الهی خواهد بود.

در امان ماندن از شر جن ها

بسیاری از افراد باور دارند که جن ها وجود دارند از این رو برخی از آن ها مورد آزار و اذیت قرار می گیرند .و این مشکل ممکن است برای هر فردی ایجاد شود. روایتی از امام صادق (ع) وجود دارد که بیان کرده است با خواندن این سوره می توانید از شر اجنه در امان باشید. این روایت عبارت است از:

اگر سوره جاثیه را بنویسند و به همراه داشته باشند در خواب و بیداری از هر گونه عامل ترساننده و خطر آفرین در امن خواهند ماند و اگر هنگام خواب این سوره را زیر سر نهند از شر جن در امانند.

خواص سوره جاثیه

خواندن سوره های قرآنی بسیار خوب است و شما می توانید از این کار ثواب بسیار زیادی بدست آورده و از خواص آن ها در زندگی خود استفاده کنید. در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک های داده شده اطلاعاتی را در مورد خواص سوره مدثر و خواص سوره شعرا بدست آورید.

منبع : آرگا

arga-mag.com

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا