اخباراخبار سیاسی

استیضاح «لاریجانی» بار دیگر در دستور کار مجلس

استیضاح «لاریجانی» بار دیگر در دستور کار مجلس

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس، گفت: امضاهای استیضاح «رئیس مجلس» که شب گذشته با پس گرفتن امضاء چند نفر از نمایندگان از حدنصاب افتاده بود مجدد با امضای تعداد دیگری از نمایندگان به حدنصاب رسید!
سیرافی ها | سرویس اخبار – حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استیضاح «رئیس مجلس» مطابق با ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس که شب گذشته با پس گرفتن امضا از سوی ۶ نفر از نمایندگان از حدنصاب افتاده بود دوباره با امضای تعداد دیگری از نمایندگان، به حد نصاب (۲۵ امضاء) رسید و در دستور کار مجلس قرار گرفت.
 

وی افزود: بر اساس روال قانونی ابتدا اقدام لاریجانی؛ رئیس مجلس در ارسال لوایح پالرمو و اصلاح قانون مبارزه با پولشویی به مجمع تشخیص نظام بدون بررسی این لوایح در مجلس با حضور اعضای کمیسیون آیین‌نامه داخلی و روسای کمیسیون‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه این اقدام خلاف قانون تلقی شود موضوع در جلسه غیرعلنی مورد بحث قرار می‌گیرد.  
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در جلسه غیرعلنی نمایندگان توضیحات خود را در این باره ارائه می‌کنند و سپس در جلسه علنی مجلس بدون اینکه موافق و مخالفی صحبت کند موضوع به رأی گذاشته می‌شود و چنانچه نمایندگان به این موضوع رأی بدهند که اقدام رئیس مجلس خلاف قانون بوده رئیس مجلس مستعفی شناخته شده و دیگر تا آخر این دوره مجلس نمی‌تواند کاندیدای ریاست یا عضویت در هیات رئیسه مجلس شود.  
حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: اسامی کسانی که مجدداً طرح استیضاح رئیس مجلس را امضا کرده‌اند عبارت است از:

  • محمد‌رضا ملکشاهی راد
  • هدایت‌الله خادمی
  • فردین فرمند
  • جبار کوچکی‌نژاد
منبع: فارس
0/5 (0 نظر)
همچنین بخوانید:  تغییرات بدن با خواب اضافه

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا