به جنوب عربستان حمله شد | مجله سیراف
اخباراخبار سیاسی

به جنوب عربستان حمله شد

یگان پهپادی و توپخانه ای یمن در عملیاتی مشترک مواضع مزدوران ارتش عربستان در منطقه عسیر واقع در جنوب این کشور را هدف قرار داد.

سیرافی ها| سرویس اخبار – یک منبع نظامی گفت: در این حمله شماری از مزدوران سعودی از جمله نیرو‌های سودانی در شرق جبل وعوع در منطقه عسیر، هدف حمله قرار گرفتند.  

یگان پهپادی یمن ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) نیز با حمله به مواضع ارتش عربستان و مزدورانش نزدیک گذرگاه علب در منطقه عسیر خسارت‌های زیادی به آن‌ها وارد کرد.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.  
جنگ تاکنون بیش از ۱۶ هزار کشته بر جای گذاشته و میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبرو کرده است، به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را ‘بزرگ‌ترین فاجعه انسانی’ نامید. شمار زیادی از این کشته‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند

منبع: نامه نیوز

بهاره ضیایی

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا