دکتر سلام

دست رد فتح به دعوت رئیس یک کشور عربی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «سامی ابوزهری» از اعضای ارشد حماس اعلام کرد، یک «رئیس [جمهور] عربی» در ماه رمضان برای برگزاری نشستی فلسطینی با هدف مقابله با «معامله قرن» دعوت کرد، اما برخی فلسطینی‌ها مخالفت کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ابوزهری در صفحه توئیتر خود نوشت: حماس از این دعوت استقبال کرد، اما به ما اطلاع داده شد که جنبش فتح با نشست مذکور مخالفت کرده است.

سامی ابوزهری در ادامه توئیت خود نوشت، ناکامی‌های متوالی فتح نتیجه ادبیات غرور در داخل و ماجراجویی سیاسی در خارج است.

معامله قرن، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه «اسرائیل» با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است. در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.

تشکیلات خودگردان و گروه‌های مختلف فلسطینی از جمله حماس و جهاد اسلامی با این طرح به شدت مخالفت کرده‌اند و گفته‌اند اجازه اجرایی شدن آن را نمی‌دهند.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هفته گذشته بار دیگر طرح «معامله قرن» را شکست خورده خواند. به نوشته پایگاه خبری روزنامه القدس العربی، او در گفت‌و‌گوی کوتاه با خبرنگاران گفت: «از خداوند می‌خواهم تا عید را برای ما تکرار کند و بتوانیم سرزمینمان را آزاد و کشور مستقل فلسطینی را به پایتختی قدس شرقی تأسیس کنیم و بر تمامی توطئه‌هایی که علیه آرمان فلسطین از “معامله قرن” تا دیگر توطئه‌ها غلبه یابیم.»

محمود عباس در ادامه تأکید کرد که طرح موسوم به معامله قرن و دیگر توطئه‌ها به جهنم خواهند رفت و مردم فلسطین پایدار و شکیبا در سرزمین خود در مقابل تمامی توطئه‌ها باقی خواهد ماند. او یک بار دیگر نیز در هفت خرداد گذشته طرح معامله قرن را «ننگین» توصیف کرده بود.

لینک خبر

به شما دوستان عزیز و همراه سایت مجله سیراف، پیشنهاد میکنیم همچنین ببینید  از کافی بودن عرضه نفت در بازار اطمینان حاصل می‌کنیم
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود
نمایش بیشتر

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی از سال 96 فعالیت خود را شروع کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد، هرگونه کپی نیاز به اجازه کتبی از سایت مجله سیراف می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن