توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
اخبار

سخنگوی قوه‌قضائیه راز ها و ابهامات پرونده نجفی را فاش کرد

سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: پرونده نجفی به قدری روشن است که نیازی به تحقیقات اضافی نداشت.

مجله سیراف | سرویس اخبار – غلامحسین اسماعیلی در ادامه چهارمین نشست خبری در پاسخ به خبرنگاران نکات زیر را اظهار داشت.

سخنگوی قوه‌قضائیه و ابهامات پرونده نجفی

 

وی در پاسخ به سوالات مبنی بر اینکه پرونده نجفی به اتهام قتل خانم میترا استاد که در دادسرا ی جنایی مطرح بوده ، در مدت کمتر از ۱۰ روز تحقیقات آن تکمیل و با صدور کیفر خواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری ارجاع شد که این سرعت عمل دستگاه قضا برخی از حقوقدانان و وکلای مدافع را شگفت زده کرد، و همچنین در فضای مجازی عنوان شده که دادگاه متهم خارج از نوبت رسیدگی و حکم قصا نیز صادر و پس از تائید دیوان عالی کشور حکم اجرا خواهد شد ، اگر دستگاه قضا می تواند پرونده یک قتل را سریع تکمیل کند ،

چرا این سرعت عمل را درباره سایر پرونده های قضایی انجام نمی دهد، اظهار کرد : سرعت عمل در دستگاه قضایی خاص همه مردم است به ویژه در پرونده‌هایی که بازتاب اجتماعی داشته است. هر پرونده‌ای که احساسات و عواطف عمومی را جریحه‌دار کند، صراحتاً اعلام می‌کنیم به این قبیل پرونده‌ها توام با دقت و رعایت همه موازین قانونی با سرعت و ویژه رسدیگی می‌کنیم و پرونده قتل میترا استاد در زمره این پرونده‌هاست.

وی ادامه داد: پرونده از منظر قضایی یک پرونده قتل جنایی خانوادگی و کاملاً روشن است و از بعد قضایی و تحقیقات، همکاران ما در دادسرا با هیچ ابهامی مواجه نبودند. هم اقاریر و هم بررسی صحنه جرم و تحقیقات پلیس و پزشکی قانونی انجام شده و به قدری روشن است که نیازی به تحقیقات بیشتر نداشت.

اسماعیلی تاکید کرد: پروند‌های متعدد دیگری هم داشتیم که سریع رسیدگی کردیم و چون جریانات سیاسی دنبال آن نبودند، مورد تقدیر هم قرار گرفتیم که نمونه آن پرونده قتل بنیتا کودک هشت ماهه است. پرونده شهادت امام جمعه کازرون هم بعد از این قتل اتفاق افتاد اما زودتر تحقیقات آن انجام شد زیرا همه چیز مشخص بود.

وی اضافه کرد: کسانی که دسترسی به رسانه‌ها دارند از حاشیه‌سازی برای اینگونه پرونده‌ها اجتناب کنند. ما با رعایت اخلاق و قانون می‌توانیم امنیت روانی را به جامعه برگردانیم. یکی از نمایندگان مجلس تماس گرفت و گفت از شهود این پرونده تحقیق نشده است. به او گفتم شاهد یعنی کسی که به رای‌العین صحنه جنایت را به چشم خود دیده باشد و احدی ادعا ندارد در صحنه قتل جز قاتل و مقتول فرد ثالثی وجود داشته باشد و بنا نیست شاهد بتراشیم و حاشیه بسازیم.

البته اگر دادگاه تحقیقات را کافی نداند حتما تکمیل تحقیقات را از دادسرا می‌خوانند. در دادگاه کیفری یک، ابتدا هیئت قضایی پرونده را مطالعه می‌کنند و از وکلا می‌خواهند اگر اعتراضی به کیفرخواست دارند اعلام کنند که اگر ایراد وارد دانسته شود، پرونده به دادسرا بازگردانده می‌شود و در غیر این صورت تعیین وقت می‌شود.

اسماعیلی افزود: پرونده قتل امام جمعه کازرون هم سریع رسیدگی شد. در حال حاضر پرونده نجفی به دادگاه کیفری یک ارسال شده است.

ادعای پرستو بودن میترا استاد

سخنگوی قوه قضائیه در مورد ادعای پرستو بودن میترا استاد گفت: باز توصیه می‌کنم به کارگیری ، شایسته کسانی که خود را اهل نظر می‌دانند ،نیست به ویژه اگر این موضوعات با اخلاق، قانون و مبانی شرعی ما سازگاری نداشته باشد و باید اجتناب شود؛ رویه اسرائیلی پیشه نکنیم.

منبع: شوک آنلاین

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا