توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیدانستنی های جنسیزناشویی

آیا رابطه مقعدی باعث بیماری بواسیر خواهد شد؟ (پاسخ به سوالات متداول)

میان برقراری رابطه مقعدی و بواسیر ارتباط مستقیمی وجود دارد. انجام این رابطه فشار بسیار زیادی به عضلات داخلی و عروق مقعد وارد کرده و باعث ایجاد تورم و درد در هنگام دفع مدفوع خواهد شد.

مجله سیراف| سرویس زناشویی – آیا می‌دانید رابطه مقعدی در ایجاد بیماری بواسیر یا هموروئید چه نقشی دارد؟ رابطه مقعدی نوعی ارتباط جنسی است که می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای هر دو طرف شود. یکی از این مشکلات مبتلا شدن زن به بیماری بواسیر است. در این مقاله به بررسی ارتباط بین رابطه مقعدی و بواسیر و نیز پاسخ به سوالات متداول در این زمینه می‌پردازیم.

رابطه مقعدی با بواسیر چه ارتباطی دارد؟

از آنجایی که در رابطه مقعدی آسیب‌های زیادی به بافت مقعد وارد می‌شود، بنابراین انجام این عمل به مدت طولانی باعث به وجود آمدن مشکلاتی از جمله عدم کنترل دفع مدفوع، احساس درد در هنگام دفع مدفوع و در مواقع حادتر، ایجاد خون در مدفوع خواهد شد. این عوارض به دلیل فشار وارد آمدن به عضلات و عروق مقعد و در نتیجه تورم آن قسمت به وجود می‌آید.


پاسخ به سوالات متداول در ارتباط با رابطه مقعدی و بواسیر

۱. آیا رابطه مقعدی باعث برگشت بیماری بواسیر خواهد شد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در صورتی که فردی در گذشته مبتلا به بواسیر یا هموروئید بوده و آن را درمان کرده است، در صورت برقراری رابطه مقعدی به احتمال قوی مجدداً دچار بیماری بواسیر خواهد شد.

۲. آیا رابطه مقعدی باعث تشدید بیماری بواسیر خواهد شد؟

پاسخ به این سوال نیز مثبت است، چرا که فشار وارد آمدن به بافت داخلی مقعد در اثر رابطه مقعدی باعث تشدید بیماری بواسیر و حتی تبدیل شدن به شقاق یا خونریزی در آن ناحیه خواهد شد.

۳. چگونه می‌توان در هنگام رابطه مقعدی از عوارض آن کم کرد؟

در صورت تمایل به انجام این کار بهتر است از کاندوم و نیز ژل روان کننده برای کاهش عوارض این عمل استفاده کنید.

۴. آیا رابطه مقعدی پس از عمل جراحی بواسیر امکان پذیر است؟

انجام رابطه برای کسانی که اقدام به عمل جراحی بواسیر کرده اند، کار بسیار مضری بوده و باعث درد و بازگشت این بیماری خواهد شد.

رابطه مقعدی و بواسیر

سخن آخر

برقراری رابطه مقعدی از نظر پزشکی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. فشار زیادی که در اثر این رابطه به عضله و عروق مقعد افراد وارد می‌شود، بیماری بواسیر را به دنبال خواهد داشت. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره مشکلات مرتبط با این نوع رابطه جنسی، می‌توانید آگاهی خود را نسبت به عوارض رابطه مقعدی  افزایش دهید. نظر شما در خصوص ارتباط بواسیر و رابطه مقعدی چیست؟ منتظر دریافت دیدگاه‌ها و سوالات شما در این رابطه از طریق بخش “ارسال نظر” خواهیم بود.

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا