توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیدانستنی های جنسی

۱۱ حقیقت درباره ارگاسم در خواب

ارگاسم در خواب یک اتفاق غیر ارادی است که به دلیل افزایش جریان خون در آلت تناسلی به دنبال رویایی جنسی رخ می‌دهد. هم زنان و هم مردان ارگاسم شبانه را تجربه می‌کنند.

مجله سیراف| سرویس زناشویی – هم زنان و هم مردان، هردو ارگاسم درخواب را تجربه می‌کنند، این اتفاق کاملا طبیعی است. تحقیقات نشان می‌دهد که ارگاسم شبانه، با رویا‌های جنسی آغاز می‌گردد. این رویا‌ها باعث می‌شوند که جریان خون در نواحی تناسلی افزایش پیدا کند و ترکیب این اتفاق با آرامش خواب عمیق، به بدن اجازه می‌دهد بدون هیچ تلاشی به ارگاسم برسد. برخی افراد هرگز ارگاسم در خواب را تجربه نمی‌کنند.

حقایقی در رابطه با ارگاسم در خواب

۱. زنان ارگاسم هنگام خواب را تجربه می‌کنند

بله، زنان نیز می‌توانند رویا‌های جنسی داشته باشند و با آن‌ها لذت جنسی را تجربه کنند و این رویا‌ها تنها مربوط به دوران بلوغ نیست. تحقیقات نشان می‌دهند که ۳۷ درصد زنان حداقل یکبار ارگاسم هنگام خواب را تجربه می‌کنند.

۲. مردانی که از نظر جنسی فعال نیستند، بیشتر آن را تجربه می‌کنند

رویا‌های جنسی در دوران بلوغ، قبل از آنکه یک پسربچه شروع به برقراری رابطه جنسی بکند یا دست به خودارضایی بزند، بیشتر رخ می‌دهند. البته این رویا‌ها در دوران جوانی و بزرگسالی نیز اتفاق می‌افتد، اما رخ دادن آنها احتمال کمتری دارد.

۳. رویای خیس یا انزال شبانه

زمانی که مرد ارگاسم در خواب را تجربه می‌کنند، مایع منی از آلت تناسلی او خارج می‌شود. تحقیقات خاصی در این رابطه انجام نشده است و مشخص نیست که خروج منی در شب چقدر رواج دارد، اما اگر از مردان بپرسید همه یکبار آن را تجربه کرده‌اند، احتمال رخ دادن این اتفاق در سنین بلوغ بسیار بیشتر است. به تجربه ارگاسم هنگام خواب توسط مردان، رویای خیس یا انزال شبانه می‌گویند.
رویای خیس یا ارگاسم در خوب

۴. ارگاسم شبانه راحت‌تر از ارگاسم در روز است

برخی زنان در بیداری قادر به تجربیه ارگاسم نیستند، اما بسیاری از آن‌ها ارگاسم را در خواب تجربه می‌کنند. رویا‌های جنسی، معمولا عاری از هرگونه حواس پرتی، استرس و پریشانی هستند، این عوامل می‌توانند ارگاسم را مختل کنند.

۵. بیشتر ارگاسم در خواب هنگام خواب رِم اتفاق می‌افتد

هنگام خواب رم ( مرحله‌ای از خواب است که بدن در آن شروع به تولید عمیق‌ترین امواج یعنی امواج دلتا می‌کند. با تولید این امواج بسیاری از خستگی‌ها و انقباض‌هایی که بر بدن وارد شده‌اند، رفع می‌شوند) جریان خون در ناحیه واژن یا آلت تناسلی افزایش می‌یابد و درست در این زمان است که فرد بیشتر خواب می‌بیند.

۶. مردان در طول شب بار‌ها نعوظ می‌کنند، اما الزاما ارگاسم نمی‌شوند

تحقیات نشان می‌دهند که بسیاری از مردان در طول شب بار‌ها ممکن است نعوظ کامل یا جزئی داشته باشند، اما این بدان معنا نیست که الزاما رویایی جنسی می‌بینند و انزال را تجربه می‌کنند. جریان خون در ناحیه آلت تناسلی، در طول شب تغییر می‌کند و همین علت نعوظ‌های شبانه است.
ارگاسم در خواب

۷. تحقیقات زیادی در رابطه با ارگاسم هنگام خواب انجام نشده است

تا به امروز، تقریبا تمام مطالعات حول ارگاسم در زمان خواب خواب روی گروه‌های کوچک انجام شده است. زیرا نمی‌توان ارگاسم در خواب را پیش بینی کرد، بنابراین این چیزی نیست که بتوان به سادگی در آزمایشگاه آن را مطالعه کرد.

۸. ارگاسم شبانه اغلب در حین رویا دیدن اتفاق می‌افتد، حتی اگر به یاد نیاورید

ممکن است ابتدا رویایی جنسی ببینید و بعد جریان خون در ناحیه تناسلی شما افزایش یابد و در نهایت به ارگاسم برسید. یا گاهی برعکس آن اتفاق می‌افتد، افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی، رویای جنسی شما را فعال می‌کند و برخی اوقات منجر به ارگاسم می‌شود. بازهم محققان مطمئن نیستند که چه اتفاقی دقیقا رخ می‌دهد، اما به گفته اکثر دانشمندان حتی اگر به خاطر نیاورید، قبل یا بعد از ارگاسم شبانه حتما یک رویای جنسی می‌بینید.

۹. برخی موقعیت‌ها در خواب، می‌توانند رویای جنسی و ارگاسم در خواب را تحریک کنند

یک مطالعه نشان داد که خوابیدن روی شکم می‌تواند منجر به دیدن رویا‌های جنسی شود. کاملا منطقی است، از انجا که این گونه خوابیدن موجب بیشترین تماس میان ناحیه تناسلی شما و رختخواب می‌گردد، ممکن است در طول شب برانگیخته شوید.
علت ارگاسم در خواب

۱۰. ارگاسم شبانه کاملا طبیعی و البته خوب است

ارگاسم در خواب یک هدیه از سوی مغز است، علامتی که نشان می‌دهد که لیبیدو و فانتزی‌های سکسی شما به درستی کار می‌کنند. شما هرگز نباید بابت تجربه ارگاسم شبانه احساس گناه کنید، حتی اگر همراه با آن‌ها رویا‌های بسیار داغی ببینید. رویا‌ها نمادین هستند و الزاما این معنا را نمی‌دهند که شما دلتان یک رابطه جنسی با همکار، همسایه یا همکلاسیتان می‌خواهد…

۱۱. برای تجربه ارگاسم هنگام خواب تلاش نکنید

درست مثل تجربه ارگاسم در بیداری، ارگاسم شبانه نیز غیر قابل پیش بینی است و اجبار برای تجربه آن فایده‌ای نخواهد داشت. شما می‌توانید قبل از خواب به فانتزی‌های جنسی خود فکر کنید، روی شکم بخوابید یا هرکار دیگری که فکرش را بکنید، اما هیچ کدام تجربه‌ی ارگاسم هنگام خواب را برای شما ایجاد نخواهد کرد.

سخن پایانی

تجربه ارگاسم در خواب اتفاقی خوشایند است که بدون هیچگونه کنترلی از سوی شما اتفاق می‌افتد. اینکه چقدر از نظر جنسی فعال هستید هیچ ارتباطی به این تجربه ندارد. تقریبا همیشه ارگاسم شبانه همراه با رویا دیدن اتفاق می‌افتد، اما نگران این رویا‌ها نباشید، اگر در خوابتان با کسی بجز همسر هم آغوشی کردید، بدان معنا نیست که می‌خواهید در واقعیت هم با او باشید. پس نگران نباشید!

برگرفته از:buzzfeed

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا