تصاویردانستنی هاعاشقانهعکس پروفایلعکس نوشته

ژست عکاسی برای خانم ها و اصول انتخاب فیگور مناسب برای انواع موقعیت ها

بهترین ژست برای عکاسی خانم ها چه در مراسم عروسی، چه نامزدی و چه برای سلفی های طوفانی پر لایک اینستاگرامی و چه یهویی های خانوادگی، نیازمند توجه به اصولی است که رنگ لباس، طرح لباس،‌ نور پردازی، لوکیشن عکسبرداری و زاویه دوربین و فرم بدن شما در آن نقش اساسی ایفا می کند. لبخند، مصنوعی به نظر  نرسیدن چهره و میمیک آن و هارمونی با رنگ لباس و پوست صورت، متغیراتی است  که در خوش  عکس شدن بانوان مشکل پسند بسیار تاثیر گذار است و باید نکاتی را در این حوزه بدانیم.

اگر شما هم تجربه و دیدگاهی برای فوتوشوت های طوفانی محبوب در فضای مجازی و نظراتی درباره ژست خانم های در عکاسی دارید، دیدگاه های خود را از طریق بخش کامنت با لوکس تهران به اشتراک بگذارید تا از نظرات شما بهره مند شویم.

با ما همراه باشید.

برای عکس های خانوادگی چی بپوشیم؟

حساسیت خانم ها در عکاسی چه در عکس های مدلینگ و عروسی و نامزدی و سلفی های اینستاگرامی و عکس های یهویی کافه و رستوران و سالن بدنسازی، به مراتب بیش تر از آقایان است. شاید بخشی از این حساسیت را باید به نوع مد و لباس و پوشش بانوان مرتبط دانست که تنوع رنگی و ترکیب پارچه و طرح  بیش  تری از لباس آقایان دارد.

بانوان علاقمندند تا در هر مدی که هستند، اکسسوری آن ها، تناسب  رنگ و تنالیته های پوشش، به خوبی به نمایش در آمده و به دلیل مرور مکرر تصاویر و علاقمند به اشتراک آن ها بین دوستان و آشنایان، محصول شایسته ای باشد. به همین خاطر، پوشش بانوان در زمان عکاسی برای آنان بسیار مهم است.

برای بانوان چه بانوان مجرد و چه متاهل ها، پرتره های خانوادگی، ارزش کم تری از عکس های عروسی با لباس های شب پر زرق و برق لاکچری ندارد. چه بسا برای خیلی ها، این عکس ها اهمیت بیشتری داشته باشد. برای زیبا بودن این  تصاویر،  باید به نوع پوشش توجه شود.

برای عکس های خانوادگی چی بپوشیم

هیچ نیازی به دنبال کردن  تصاویر خانوادگی سلبریتی های داخل و خارج و ملکه ها و شاهزاده ها و کپی برداری از پوشش آنان برای پرتره خانوادگی و تقلید ژست های مصنوعی نیست. لباس شما در عکاسی، به اندازه  فاکتورهایی چون رنگ و نور و لوکیشن، اهمیت دارد. گاها، لباس های خوش فرم  که تناسب و هارمونی خوبی با رنگ پوست و قد و وزن و سن و سال شما دارد، ضعف مکان و نور و آرایش را می پوشاند.

لباس در عکاسی، به اندازه رنگ و نور و لوکیشن،

یک انتخاب نا بجا، همه چیز را نقش بر آب می کند. برای این که عکس خوب داشته باشیم، الزاما نباید عکاس خیلی خوب داشته باشیم یا ژست خیلی خوب بگیریم. لباس خوب، در این مختصات، یکی از متغیرات مهم است. پس از قیافه شما،‌ آن چه که در عکس نمود دارد، فشن شما است. آن  هم تناسب و ارتباطش با پوشش دیگران.

ژست و لباس عکس های سلفی

حتما ببینید: ژست سلبریتی ها در مراسم  مت گالا ۲۰۱۹

در پرتره های خانوادگی، چون شلوغی طرح و رنگ در پوشش اعضای خانواده یا دوستان یا آشنایان وجود دارد و بعضا این لباس ها، رسمی یا خاص نیست، سعی کنید برای شاخص شدن در عکس، لباس های مونوکروم  یا تک رنگ بر تن کنید. از لباس های طرح دار شلوغ دوری کنید که جای خوبی برای عکس های خانوادگی نیست.

حضور شاخص ساز شما در عکس خانوادگی، عیوب ژست

از  طرفی، رنگ های سرد و خنثی، گزینه خوبی به نسبت رنگ های شلوغ و شاد و گرم است که معمولا کودکان و نوجوانان بر تن دارند. اگر لباس های بالا تنه و پایین تنه شما یک رنگ باشد، حضور شاخص ساز شما در عکس خانوادگی، عیوب ژست را تا حدی جبران خواهد کرد.

مونو کروم ها را در عکس خانوادگی بکهام نگاه کنید

(مونوکروم ها را در عکس خانوادگی بکهام نگاه کنید)

حتما ببینید: با خانواده شیک پوش دیوید بکهام آشنا شویم

اگر مادر خانواده هستید و می خواهید عکس یادگاری خوبی با افراد شاخص دعوت شده بگیرید، از فرزندان بخواهید که یا رنگ های همرنگ بر تن کنند یا اجازه بدهند که رنگ لباس آن ها با رنگ لباس شما، کمی متفاوت باشد. برای خوش قیافه بودن در عکس های خانوادگی، فیت بودن لباس و تمییزی آن اهمیت دارد و قطعا روی آرایش شما تاثیر مثبت یا منفی خواهد گذاشت.

برای عکس های خانوادگی، از طلا و جواهرات کم تر استفاده کنید

توصیه شده برای عکس های خانوادگی، از طلا و جواهرات کم تر استفاده کنید تا حس و حال خودمانی بودنش بیش تر در ذهن مخاطب، تقویت شود.

چگونه خوش عکس باشیم

چگونه خوش عکس باشیم؟

خوش عکس بودن، صرفا به خوش لباس بودن یا عکاس حرفه ای داشتن یا لوکیشن رویایی رفتن ارتباطی ندارد. الزاما خوش عکس بودن به ژست خوب و سوپر حرفه ای مثل مدل های دنیا گرفتن نیست! در میان مردان و زنان،‌خانم ها معمولا اکثرا از عکس های خود ناراضی هستند. گاها معمولی ترین لوکیشن  ها و مناظر را بارها با موبایل خود عکس  میگیرند تا به عکس مورد نظر از جنبه زاویه عکسبرداری و رنگ و نور و خوش فرمی لباس برسند.

خوش عکس بودن، خوش لباس بودن یا عکاس حرفه ای

این که شما از چهره خود در عکس راضی نیستید و این قضیه شما را اذیت می کند، نشان از یک اعتیاد است که افراط در آن پسندیده نیست و به نظر می رسد یا چالش «ذهن فریبکا» روبرو شده اید و باید تفکرات خود را که موجب استدلال های غلط  است،‌ اصلاح  کنید و روی این موضوعات خیلی زوم نکنید!

خوش عکس ترین و خوش ژست ترین تصاویر

نباید فراموش کرد که حتی «بد ژست ترین» و «بد عکس ترین» تصاویر شما از نظر شما، از نگاه خیلی ها، خوش عکس ترین و خوش ژست ترین تصاویر شما به نظر می رسد. علت را باید در تفاوت دیدگاه ها و نگرش افراد جست و جو کرد. هیچ مادری یا پدری یا مادر بزرگی یا پدر بزرگی یا دوست و آشنایی، از دیدن تصاویر شما،‌ با هر  ژستی و لباسی و زاویه ای و لوکیشنی، ناراحت نمی شود و شادی و نشاط شما برای آن ها کفایت می کند.

الگوی برای ژست های خیابانی عکاسی

(الگوی برای ژست های خیابانی عکاسی)

این دیدگاه را شما هم در ۱۰ سال یا ۲۰ سال آینده نسبت به همین عکس هایی که از آن به بدی یاد می کنید، خواهید داشت. پس خیلی جدی نگیرید!

اما به هرحال  نکاتی برای  خوش عکس بودن باید رعایت کرد تا هم ژست خوب داشت و هم به عکس ها، به قولی: «گیر الکی» ندهیم!

به موارد زیر که تیتر وار می گوییم توجه کنید:

 • برای ژست خوب در عکس، به ترکیب رنگ ها و نوع پارچه و بلندی و کوتاهی لباس توجه کنید.
 • برای عکسبرداری خوب،‌ نور، یک کیمیا است. بد ترین لوکیشن ها و ژست ها با نور خوب عکاسی، با کیفیت می شود.
 • اگر در عکس، یکی از چشمان شما بسته بود، تکرار کنید.
 • عکس از نیمرخ همه افراد، جذاب و زیبا به نظر نمی رسد. اگر راضی نیستید، از  نیمرخ عکس نگیرید.
 • خندیدن، موضوع مهم در ژست های عکاسی است. خنده خوب که به طرح لبخندا دندان پزشک ها نیز همراه باشد، در جذابیت  سازی عکس، تاثیر بسزایی دارد.
 • حتی المقدور برای عکس هایی که برایتان در لوکیشن های خاصی،‌مهم  است، صورت را شسته و بشاش کنید تا لک و آکنه و جوش ها کم  رنگ تر شود.

الگویی ساده برای ژست های عکاسی خیابانی بانوان شیک پوش

(الگویی ساده برای ژست های عکاسی خیابانی بانوان شیک پوش)

 • برای خوش عکس بودن، تناسب رنگ لباس هایی که بر تن دارید اهمیت زیادی دارد.
 • سعی نکنید جلوه مکان و منظره را لباس های پر زرق و برق شما بگیرد.
 • اگر می خواهید در عکس های عروسی،‌ لباس عروس، جلوه خوبی داشته باشد، به عنوان مادر عروس یا مادر  داماد یا ساقدوش، لباسی بر تن کنید که در عکس عروسی،‌ جلوه لباس عروس گرفته نشود.
 • مثل هر کاری، ژست خوب در یک لوکیشن خوب با یک عکاس خوب،‌ نیاز به ممارست و تمرین دارد. معمولا با یک ژست و یک زاویه، نمی توان بهترین انتظار را داشت. ایده آل شما احتمالا با تغیر زاویه و نور و ژست عکاسی، حاصل می شود. این که چه مدل ژستی مناسب  عکاسی شما  است را می  توان از مشورت استایلیست ها و عکاسان استفاده کرد.

حتما ببینید: استایلیست کیست و چه کاری می کند؟

ژست ارتباط مستقیم با فرم بدن و رنگ لباس و لوکیشن و زاویه عکسبرداری

 • ژست شما ارتباط مستقیمی با فرم بدن و رنگ لباس و لوکیشن و زاویه عکسبرداری دارد. مخصوصا برای بانوان که تنوع لباس بلند و تنگ و کوتاه دارند.

نشان دادن فرم بدن و کفش شما از زوایای گوناگون، ژست

(برای نشان دادن فرم بدن و کفش شما از زوایای گوناگون، ژست خوبی است)

 • برای خوش عکس بودن،‌‌ بهتر است که لباس هایی بر تن کنید که تناسب خوبی با فرم بدن شما دارد. چه رنگ لباسی به چه رنگ  پوستی و میمیک چهره ای بیش تر می آید!
 • قانون طلایی این است که لباس های طرح ساده بهتر از لباس های رنیگ و شلوغ در عکس ها، جلوه می کند. اگر به دنبال جلوه گری بهتر حضورتان در یک عکس هستید، با دنیای مونوکروم ها آشتی کنید.

خوش عکس بودن،‌‌ لباس ها تناسب خوبی با فرم بدن

 • معمولا افرادی که خوش عکس هستند، از یک نوع ترکیب پارچه در طراحی مد خود استفاده کرده اند. وقتی لباسی طرح دار و شلوغ بر تن کنید، ذهن بیننده منحرف شده و این تاثیر ژرفی روی خوش عکسی شما نخواهد داشت.

یکی از بهترین فرم های عکاسی، عکس صورت است

(یکی  از بهترین فرم های عکاسی، عکس صورت است که از شانه به بالا باشد.)

 • برای خوش عکس بودن، چاق بودن یا لاغر بودن شما اهمیت دارد. مساله روانشناسی رنگ در طراحی  لباس و پوشش را جدی بگیرید و اگر  می خواهید لاغر و کشیده به نظر برسید،  از رنگ تیره  استفاده  کنید. برای چاق تر به نظر رسیدن، از  رنگ های شاد و روشن استفاده کنید.

حتما ببیند: با ژست های عکاسی جذاب ترین فشن بلاگر  جهان آشنا شویم

الگوهای ژست کیارا فراگنی

(الگوهای ژست کیارا فراگنی، معروف ترین فشن بلاگر جهان در اینستاگرام با ۱۷میلیون دنبال کننده، می تواند بانوان جوان را با نکات خوبی در طراحی استایل و ژست های جذاب کژوال و آفیشیال آشنا کند)

 • برای ژست خوب در عکس ها و خوش عکس بودن، از لبخند های مصنوعی پرهیز کنید. لبخند ملیح و طبیعی، جذابیت بیش  تری دارد. الکی خندیدن هم یک هنر در عصر مدرن است. در عصر افسرده ها و انرژی منفی ها،‌انرژی مثبت ها  می توانند الکی بخندند و خوش باشند و دیگران را هم شاد کنند. حتی لحظه  ای از شاد بودن غفلت نکنید که هیچ کس از خنده شما در عکس ها، ناراحت نمی شود.
 • جمع شدن پلک پایینی در لبخند زدن و چسباندن نوک زبان به فک بالایی، چهره شما را از لبخند فانتزی، دور می کند. این یک راز است! حتما نیاز نیست کسی پشت دوربین شما را به خنده وادار کند. هر  عکسی، عکس پاسپورتی نیست!
 • خانم ها برای خوش عکس  شدن، از کانسلیرها استفاده کنند تا حضور پنکیک سنگین، چهره را مصنوعی نکند. البته  خط چشم  معمولی و فرم  بندی مطلوب مو ها، اهمیت زیادی  در خوش عکسی بانوان مشکل پسند خواهد داشت.

 ژست خوب در عکس ها و خوش عکس بودن

فرم بدن در ژست عکاسی

برای عکس خوب و ژست خوب، سعی کنید از شق و رق ایستادن یا نشستن، پرهیز کنید. بعضی از بانوان جوان تصور می کنند که هر  چقدر ژست آن ها آفیشیال و مصنوعی باشد، ژست جذابی برای عکاسی دارند. در حالی که ژست های معمولی با هارمونی رنگ و طرح لباس و لوکیشن، لایک  بیشتری در اینستاگرام می  گیرد! البته اگر آرمان شما، مشاهده بیش تر عکس در فضای  مجازی باشد.

یکی از نکاتی که در عکاسی بانوان و ژست خوب مد نظر است، توجه به این مهم می  باشد که از قرار دادن  دست ها در جیب خودداری کنید. اگر  شانه خود را به بلا متمایل کنید، گردن شما کوتاه تر به نظر می رسد. اگر عاشق عکاسی از نیم  رخ و سه رخ  هستید، زانو را خم کنید تا لاغر تر به نظر برسد.

فرم بدن در ژست عکاسی

همواره سعی کنید که بالا تنه خود را به گونه ای نگه دارید که یکی از شانه ها به دوربین نزدیک تر باشد تا فرم  بدن شما، باریک  تر به نظر برسد. بد ترین کار در عکاسی، قوز کردن است که باید از آن پرهیز نمود.

مستقیم نگاه نکردن به دوربین، عکس را تاثیر گذار  تر می کند. البته به این  معنا نیست که به سمت دیگری جز دوربین  نگاه کنید! می  توانید به بالا یا پایین  دوربین نگاه کنید. برای این کار، گردن را به سمت بالا گرفته و با پرهیز از قوز کردن، چانه را به پایین متمایل کنید.

عکاسی در لوکیشن های مختلف

اگر عادت دارید که کف دست خود را زیر چانه و صورت قرار دهید، کف دست بهتر است دیده نشود.

بهترین زمان برای عکاسی

معمولا یک ساعت پیش از غروب آفتاب و یک ساعت پس از غروب است. البته عکاسی در لوکیشن های مختلف به خصوص در طبیعت، اصولی دارد که باید عکاس رعایت کند. در عکاسی برای ژست خوب و زمان خوب، اعتماد به نفس هم اهمیت دارد.

بهترین زمان برای عکاسی

همراه گرامی

برای آشنایی با ژست های خوب، نظرات فشن بلاگرها و استایلیست ها را جدید بگیرید. هشتگ گردی به خصوص در هشتگ های پربیننده اینستاگرام در حوزه فشن مثل #fashion و #style شما را با ژست ها و روش های جذاب و خلاقانه در عکسبرداری برای مدلینگ و پرتره، آشنا می کند. اگر  قصد راه اندازی کسب و کار  اینترنتی دارید و عکاس حرفه ای هستید، راه اندازی پیج و سایتی برای عکاسی مدلینگ و پرتره و طراحی ژست و استایل، گزینه ای پر مخاطب در روزگار اینستاگرام است.

ژست و عکاسی تاثیر زیادی در توسعه فشن توریسم دارد

(ژست و عکاسی تاثیر زیادی در توسعه فشن توریسم (fashion tourism) دارد)

اگر شما، عکاس یا استایلیست با مدل و فعال عرصه مدلینگ هستید، نظرات و دیدگاه های حرفه ای خود را برای بهترین ژست های عکاسی بانوان از طریق کامنت با ما به  اشتراک بگذارید.

همچنین بخوانید:  عکس ولادت امام جعفر صادق (ع)

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا