تازه های روانشناسیدانستنی های ازدواجروانشناسی عمومیزناشویی

رابطه عاطفی بدون استرس لذت بخش ترین رابطه

هر کدام از ما ممکن است در یک رابطه عاطفی باشیم. و برای طرف مقابل هم چیزی کم نگذاریم. اما همیشه در ترس و استرس به سر می بریم. ترس از دست دادن طرف مقابل. ترس از این که با تمام کارهایی که ما برای او می کنیم آیا ممکن است او روزی ما را ترک کند؟

 درباره این برنامه

رابطه عاطفی بدون استرس

هر کدام از ما ممکن است در یک رابطه عاطفی باشیم. و برای طرف مقابل هم چیزی کم نگذاریم. اما همیشه در ترس و استرس به سر می بریم. ترس از دست دادن طرف مقابل. ترس از این که با تمام کارهایی که ما برای او می کنیم آیا ممکن است او روزی ما را ترک کند؟

چطور می توان یک رابطه عاطفی بدون استرس داشت؟

قبل از اینکه در مورد آزادی عاطفی صحبت کنم، یک بار دیگر به موضوع بردگی عاطفی اشاره می کنم.

بردگی عاطفی یعنی: نادیده گرفتن عواطف، ارزش ها و عقاید خودم برای تایید گرفتن از طرف مقابل.

وقتی شما خودتان را نادیده می گیرید، ناخودآگاه درونتان را با کوهی از خشم پر می کنید. این خشم می تواند زندگی شما و اطرافیانتان را به نابودی بکشاند.

 

 

رابطه عاطفی بدون استرس

 

 

هر شخصی در آزادی عاطفی، سه مرحله را پشت سر می گذارد:

  • بردگی عاطفی
  • احساس تنفر از دیگران
  • آزادی عاطفی

در مورد بردگی عاطفی که قبلا صحبت کردم و گفتم در روابطی که در آن صمیمت بالاست، احتمال کشیده شدن انسان به سمت بردگی بسیار بالاست.

این جمله معروف را همیشه به یاد داشته باشید: “برای کسی تب کن که برات بمیره”.

هرچقدر که شما، در رابطه تان با طرف مقابل مادرگونه رفتار کنید، احتمال اینکه او از احساس شما سوءاستفاده کند بیشتر است! این خصلت در وجود بعضی از آدم ها وجود دارد. تا شما را ناچار و درمانده می بینند بیشتر به شما حمله می کنند و بیشتر از نقطه ضعف های شما سوءاستفاده می کنند.

مرحله بعدی، مرحله نفرت از دیگران است. شما عمدتا به دلیل فرصت هایی که به خاطر دیگران از دست داده اید، از آنها متنفر می شوید. ممکن است در خودتان فرو بروید. اما این فرورفتگی همیشه هم بد نیست!

در این مرحله خودتان را سرزش می کنید، دلسرد می شوید. حتی ممکن افسرده هم بشوید. اما این افسردگی و فکر کردن به خودتان یا گذشته تان خیلی هم بد نیست!! برای رسیدن به رابطه عاطفی بدون استرس، بدون نگرانی و سالم، باید این مراحل را پشت سر بگذارید. اگرنه ممکن است تا آخر عمر در همان رابطه ناسالم و زجر آور باقی بماند.

 

 

رابطه عاطفی بدون استرس

 

 

زندگی با آزادی عاطفی شیرین می شود

این مرحله بسیار مهمی است. اما نباید در این مرحله درجا بزنید. به جایی می رسید که با خودتان فکر می کنید که طرف مقابل شما را ترک کرده است. الان دنبال زندگی و لذت های خودش است. پس چرا من خودم را اذیت کنم!؟

این دقیقا ورود شما به آزادی عاطفی است و شاید هم بتوانید یک رابطه عاطفی بدون استرس را تجربه کنید. وقتی به جایی برسید که خودتان را ببینید. برای خودتان ارزش قائل شوید. این دقیقا همان مرحله ای است که شما باید به آن می رسیدید.

سعی کنید کمی استراحت کنید. بدون اینکه فکرتان را مدام مشغول چیزی کنید. مطمئن باشید با تجربه و معلوماتی که در حال کسب آن هستید رابطه جدید و بهتری را شروع خواهید کرد.

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا