توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیتست روانشناسیزناشویی

علائم دروغ را به راحتی در همسرتان تشخیص بدهید

همه ی ما دروغ گفتن را بلدیم. حتی ثابت شده که همه ی ما روزانه یک یا دو بار دروغ می گوییم. خوشبختانه محققان توانسته اند علائم دروغ را شناسایی کنند.

برای شناسایی کردن دروغ باید ببینیم فرد مورد نظر، در شرایطی که دروغ نمی گوید چطور رفتار می کند. به این ترتیب بهتر است سوال های ساده بپرسید و ببینید حین پاسخ دادن به چه نقطه ای خیره می شود و یا چه تغییری در تن صدای او به وجود می آید.

حالا که این نشانه ها را پیدا کرده اید به دنبال تغییرات حالت بدن، حالت صورت، تن صدا و محتوایی که بیان می شود بگردید. البته ممکن است هر کدام از این نشانه ها به دلایل دیگری در فرد مشاهده شود. ولی مجموع این نشانه ها می توانند در تشخیص دروغ کمک کننده باشند:

علائم بدنی

دست ها

دروغگوها پس از صحبت کردن دست هایشان را در حالت خاصی قرار می دهند. در چنین شرایطی مغز آن ها در حال بررسی شرایط و شاخ و برگ دادن به داستان دروغی است. در نتیجه از حالت طبیعی دست ها خبری نیست.

حتی ممکن است دست هایشان را از شما قایم کنند. یعنی دست هایشان را در جیبشان قرار بدهند یا حتی زیر میز قایم کنند.

علائم دروغ

تکان خوردن و خاراندن

تکان خوردن بدن به سمت جلو و عقب، تاب دادن سر یا لرزش پاها از علائم دروغ هستند. دروغگوها معمولا عصبی می شوند و تحریک سیستم عصبی باعث می شود احساس خارش در بدن به وجود بیاید.

چشم ها

افراد دروغگو معمولا به نقطه ای دور خیره می شوند یا به اطراف نگاه می کنند. چون به دنبال سر هم کردن یک داستان جدید هستند. یا بالعکس، در صورتی که همسرتان به صورتی غیر عادی حین صحبت، به شما خیره می شود احتمالا دروغ می گوید.

لب ها

وقتی همسر شما لب هایش را به سمت داخل دهان جمع می کند احتمالا دروغ می گوید و می خواهد واقعیت و احساساتش را از شما پنهان کند. به علاوه نشان می دهد که فرد مورد نظر تمایلی به صحبت کردن ندارد.

سفید شدن

آیا تا به حال کسی را دیده اید که حین صحبت کردن تغییر رنگ بدهد و مثل گچ سفید شود؟ این علائم می تواند نشانه ای از دروغگویی باشد.

علائم دروغ
woman thowing a bucket of water at her partner

عرق کردن یا خشک شدن

سیستم عصبی خودکار در چنین شرایطی باعث عرق کردن صورت در نواحی پیشانی، چانه، دور دهان و لب بالا می شود. همچنین ممکن است چشم ها و دهان فرد دروغگو خشک شود. پش اگر مدام لب هایش را لیس می زند یا آب دهانش را به سختی قورت می دهد احتمالا دروغ می گوید.

نازک شدن صدا

با عصبی شدن دروغگوها، ماهیچه های تارهای صوتی منقبض می شوند. به این ترتیب ممکن است تن صدا نازک شود و یا فرد مکررا گلویش را صاف کند. این علائم قطعی دروغگویی هستند.

اگر همسر شما بصورت ناگهانی حالت دفاعی به خود می گیرد و با صدایی بلند صحبت می کند قطعا با شما صادق نبوده است.

جملات خاص

می خواهم با تو روراست باشم، بگذار صادقانه بگوید، راستش را بگویم، ام، مثلا، اوم. استفاده از این کلمات نشان می دهد که فرد مورد نظر برای متقاعد کردن شما بیش از حد تلاش می کند و یا برای سر هم کردن دروغ های جدید به زمان بیشتری نیاز دارد.

علائم دروغ

 

همچنین بخوانید:  بدترین دلایل برای ازدواج!

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا