تولد

چهره ها و افراد مشهور متولد 31 شهریور

سی و یک شهریور تولد دو هنرمند ایرانی در عرصه موسیقی، پرویز یاحقی و علی اصحابی است. در این بخش با زندگی و فعالیت‌های هنری این دو هنرمند نسل قدیم و جدید موسیقی ایران آشنا می‌شوید.

صبا هاست

سیراف| سرویس چهره‌ها – مرحوم پرویز یاحقی موسیقیدان، آهنگساز و نیز از چهره‌های مطرح نوازندگی ویالون در ایران بود. او با هنرمندان ایرانی سرشناسی کار کرده و آثار ماندگاری از خود به جای گذاشته است. 

چهره ها و افراد مشهور متولد سی و یک شهریور

در ادامه مختصری از زندگینامه و فعالیت‌های هنری این دو چهره مطرح کشورمان می‌خوانیم. 


پرویز یاحقی

title%

پرویز یاحقی با نام اصلی پرویز صدیقی پارسا، در ۳۱ شهریور سال ۱۳۱۴ در تهران متولد شد. او یکی از موسیقیدانان، آهنگسازان و نوازندگان ویولن مطرح ایران بود. وی با هنرمندان مطرحی، چون جلیل شهناز، فرهنگ شریف و جواد معروفی همکاری داشت. پرویز یاحقی موسیقی را در دوران کودکی و نزد دایی خود، حسین یاحقی، آموخت. وی در همان دوران کودکی نزد استاد ابوالحسن صبا به یادگیری موسیقی پرداخت و در سن ۹ سالگی در رادیو نوازندگی کرد. پرویز یاحقی در سال ۱۳۴۹ با حمیرا (خواننده مقیم خارج کشور) ازدواج کرد و هشت سال بعد کارشان به جدایی کشید. پرویز یاحقی سرانجام در سن ۷۱ سالگی و به علت ایست قلبی در تهران درگذشت.


علی اصحابی

title%

علی اصحابی متولد ۳۱ شهریورماه سال ۶۰ در دامغان، خواننده و آهنگساز پاپ کشورمان است. او در خانواده‌ای پر جمعیت به دنیا آمد و مجموعا ۶ خواهر و برادر دارد. علی اصحابی فعالیت خود را در زمینه خوانندگی از ۱۹ سالگی آغاز کرد و به مدت پنج سال نزد اساتیدی، چون حمید پناهی و محمد نوری خوانندگی آموخت. او اولین آلبوم خود را در سال ۸۵ و با نام “لاف عاشقی” منتشر کرد. علی اصحابی تحصیلات آکادمیک خود را در رشته موسیقی انجام داده و فارغ‌التحصیل این رشته است. او ازدواج کرده و یک دختر به اسم فاطمه دارد.

پیشنهاد میکنیم همچنین ببینید  8 شهریور ، امروز تولد کیه؟
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود
نمایش بیشتر

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن