احساس ارزشمندی چطور به وجود می آید؟ این ترفند های ساده را اجرا کنید | مجله سیراف
تازه های روانشناسیراز های موفقیتمهارت های زندگی

احساس ارزشمندی چطور به وجود می آید؟ این ترفند های ساده را اجرا کنید

همه ی ما گهگاه نیاز داریم ساعاتی را به خودمان اختصاص بدهیم. شرایط زندگی گاهی سخت و طاقت فرسا می شود. تا حدی که دیگر نمی دانیم چطور باید با خودمان مهربان باشیم.

همه ی ما گهگاه نیاز داریم ساعاتی را به خودمان اختصاص بدهیم. شرایط زندگی گاهی سخت و طاقت فرسا می شود. تا حدی که دیگر نمی دانیم چطور باید با خودمان مهربان باشیم. اگر شما هم در چنین شرایطی قرار دارید این لیست را مرور کنید و یک روز را به احتیاجات شخصی خودتان اختصاص بدهید. همه ی این موارد موجب ایجاد احساس ارزشمندی خواهد شد.

احساس ارزشمندی

برای احساس ارزشمندی برنامه ریزی کنید

ساعاتی از هر روز را به انجام کارهایی اختصاص بدهید که مورد علاقه ی شما هستند. شما این فعالیت ها را انجام می دهید چون لذتبخش هستند ولی هیچ اجباری برای عملی کردن آن ها وجود ندارد.

مرخصی بگیرید

به تقویم نگاه کنید و اگر هیچ روزی برای تفریح کردن پیدا نمی کنید، مرخصی بگیرید. لازم نیست در مورد این روز با بقیه صحبت کنید. در اینصورت توجه آن ها به شما جلب می شود و تفریحات شما طبق برنامه پیش نمی رود.

به خودتان برسید

کالایی بخرید که موجب شادی شما می شود. شما برای به دست آوردن پول کار می کنید و خرج کردن این پول هیچ اشکالی ندارد. این هزینه می تواند بابت خرید کتاب یا مانیکور صرف شود.

احساس ارزشمندی

به خودتان باور داشته باشید

وقتی شرایط چالش برانگیز می شود، ساده ترین کاری که می توانید انجام بدهید این است که به خودتان ایمان داشته باشید. به خاطر داشته باشید که برای رسیدن به این نقطه چقدر تلاش کرده اید و همین باور و احساس ارزشمندی، شما را به هدف خواهد رساند.

در انتخاب اطرافیانتان دقت کنید

به دنبال کسانی باشید که به شما قدرت می دهند و نظر مثبتی در مورد شما دارند. توانایی ها و ویژگی های ما بطور متوسط مشابه پنج نفر از نزدیک ترین اطرافیان ماست. چنین افرادی در شرایط دشوار به کمک شما می آیند.

احساس ارزشمندی

قدم بزنید

به نظر ساده می آید. واقعا هم به همین سادگی می توانید با خودتان مهربان باشید. قدم بزنید، به طبیعت پا بگذارید و دنیا را نظاره کنید. بوها مختلف را استشمام کنید، به صداها گوش بدهید و نوازش نسیم را حس کنید. لذتبخش ترین تجربیات زندگی رایگان و در دسترس همه قرار دارند. در یک روز بارانی این تجربیات لذتبخش تر خواهند بود.

به موسیقی گوش بدهید

موسیقی زبان مشترک مردم سراسر دنیاست. حالا با وجود تکنولوژی در کسری از ثانیه به هر آهنگی دسترسی پیدا می کنیم. پس از این فرصت حداکثر استفاده را ببرید. موسیقی را پخش کنید و خودتان را به دست نت ها بسپارید.

مطالعه کنید

اگر تمایلی به گوشی دادن موسیقی ندارید کتاب مورد علاقه تان را بردارید. همان کتابی که تا به امروز ۵ بار خوانده اید. همان کتاب را بردارید و به دنیایی قدم بگذارید که با دنیای همیشگی شما متقاوت است.

احساس ارزشمندی

به خیریه کمک کنید

نتیجه ی کمک به خیریه یا تمام کارهایی که به سود دیگران انجام می دهید ترشخ سروتونین و ایجاد حال خوب در شماست. این کار نه تنها خلق شما را بهتر می کند بلکه تا چند روز اثر ماندگار احساس ارزشمندی را همراه خواهید داشت.

به آینه نگاه کنید و از خودتان تعریف کنید

شنیدن هر تعریف و تمجیدی تاثیر بسیاری روی ما خواهد گذاشت. لازم نیست این تمجید ها را نثار دنیا کنید. به آینه نگاه کنید و این حال خوب و از انعکاس آن استفاده کنید. احساس ارزشمندی از درون شما نشات می گیرد و نه هیچ جای دیگر!

احساس ارزشمندی

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا