اخبار سینمافرهنگ و هنر

از حواشی قاچاق شدن فیلم تا تهدید سازمان سینمایی

سینمای ایران همواره با حواشی زیادی روبه رو بوده و این امر در ماه‌های گذشته به بالاترین حد خود رسیده. خبری که چندی پیش منتشر شد و متن آن یکی از پرآوازه‌ترین فیلم‌های ایرانی یعنی «متری شیش و نیم» بود را مرور می‌کنیم.

سینمای ایران همواره با حواشی زیادی روبه رو بوده و این امر در ماه‌های گذشته به بالاترین حد خود رسیده. خبری که چندی پیش منتشر شد و متن آن یکی از پرآوازه‌ترین فیلم‌های ایرانی یعنی «متری شیش و نیم» بود را مرور می‌کنیم.

طی روزهای گذشته سید جمال ساداتیان (تهیه کننده متری شیش و نیم) ادعا کرده بود که وزارت ارشاد فیلمشان را قاچاق کرده.

فیلم سینمایی متری شیش و نیم

ساداتیان گفته بود که:

من صد در صد مطمئنم که فیلم ما توسط وزارت ارشاد به دست گردانندگان شبکه قاچاق افتاده، ما فیلم‌مان را تاریخ زدیم و می‌دانستیم به چه منظوری برای ارشاد می‌فرستیم که متاسفانه چند روز بعد همان نسخه به بیرون آمد.

پیش از شروع یک میز گرد از یک آقایی که جامعه شناس بودند پرسیدم که فیلم را در کدام سینما دیده‌اید؟ که ایشان در جواب گفتند که فیلم را درسینما ندیده‌اند و بلکه در خانه آن را تماشا کرده‌اند. ایشان گفتند که یکی از دوستانشان که در وزارت ارشاد مشغول هستند فیلم را بهشان داده است. وقتی نام آن فرد را از آقای جامعه شناس پرسیدم گفتند به دلیل اینکه توسط واسطه فیلم به دستشان رسیده نام فرد را نمی‌دانند و تحقیق می‌کنند و خبرش را بهم می‌دهند.
2 روز بعد که به ایشان زنگ زدم تا نام آن آقا را بپرسم فرمودند: لطفا پیگیری نکنید و تلفن را قطع کردند.

من به ضرس قاطع معتقدم که مدیران و کارمندان وزارت ارشاد در محافل خود پُز داده‌اند که ما نسخه‌ی بدون سانسور متری شیش و نیم را داریم و آن را به دوستان خود داده‌اند و همین گونه فیلم ما به دست قاچاقچیان افتاده.

کمی بعد از این ادعای آقای ساداتیان، مسعود نجفی (مدیر کل روابط عمومی سازمان سینمایی) نسبت به این خبر واکنش نشان داد.

نجفی گفته که:

طبیعی است که اگر ادعای آقای ساداتیان صحت داشته باشد و ثابت شود که متری شیش و نیم توسط مدیران و اعضای داخلی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی قاچاق شده، با خاطیان قضیه برخورد می‌شود و طبق احکامی که برای خیانت در امانت وجود دارد با آن‌ها برخورد می‌شود.
اما اگر ایشان نتوانند این مورد را به اثبات برسانند، قاعدتا باید تبعات حقوقی را برای حتک هیثیتی به وزارت ارشاد بپذیرند.

 

همچنین بخوانید:  سریال کوبار با بازی مدلینگ معروف +تصاویر
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن