تازه های روانشناسیروانشناسی زنانروانشناسی عمومیزناشوییمهارت های زندگی

چه عواملی موجب افزایش احتمال طلاق می شوند؟

علائم متعددی به ما هشدار می دهند که احتمال طلاق در رابطه مان وجود دارد. تحصیلات، وضعیت اشتغال و سابقه ی طلاق در خانواده همگی روی این مسئله موثر هستند.

علائم متعددی به ما هشدار می دهند که احتمال طلاق در رابطه مان وجود دارد. تحصیلات، وضعیت اشتغال و سابقه ی طلاق در خانواده همگی روی این مسئله موثر هستند. در این مقاله سعی کردیم ۱۲ نشانه ای که خبر از طلاق زودرس می دهند را گردآوری کنیم. این علائم توسط دانشمندان و بصورت علمی ثابت شده اند.

هیچ کس نمی تواند طلاق را صد در صد پیش بینی کند با این حال می توانیم احتمال رخداد آن را اندازه گیری کنیم. زوج هایی که کارشان به طلاق می کشد همگی چندین نقطه ی مشترک دارند. مثل هم دعوا می کنند، مثل هم رابطه شان را توصیف می کنند و همگی از نظر سطح تحصیلات و وضعیت شغلی برابر نیستند. ولی فاکتورهای مشابه دیگری هم وجود دارد:

ازدواج کردن پیش از ۲۰ سالگی یا بعد از ۳۲ سالگی

بهترین زمان ازدواج وقتی ست که آمادگی لازم را به دست آورده اید. بنابراین لازم نیست طبق نتایج این بررسی خودتان را مجبور کنید. به هر حال محققان معتقد هستند که زوج هایی که در سنین پایین یا بالا ازدواج می کنند به احتمال بیشتری از هم جدا می شوند. شاید بهترین زمان ازدواج سال های انتهایی بیست سالگی باشد.

ازدواج کردن با مردی که شغل تمام وقت ندارد

در چنین روابطی احتمال طلاق طی یک سال ۳٫۳ درصد خواهد بود. در حالیکه در خانواده هایی که مرد خانه شغل تمام وقت دارد این عدد پایین تر است. جالب است بدانید وضعیت اشتغال زنان هیچ تاثیری روی نرخ طلاق نداشته است. به نظر می رسد که مرد باید نان آور خانواده باشد تا تعادل رابطه حفظ شود.

احتمال طلاق

تحصیلات پایین و بالا رفتن احتمال طلاق

بررسی ها نشان داده اند که تحصیلات پایین پیش بینی کننده ی احتمال بالای طلاق در روابط است. جالب است بدانید نیمی از زوج هایی که دوره ی دبیرستان را به اتمام نرساندند در نهایت از هم جدا می شوند.

احتمالا تحصیلات پایین با درآمد کمتر و بالا رفتن استرس زندگی مرتبط است.

احساس برتری بر دیگری

این مورد به قدری اهمیت دارد که یه منزله ی مهر تایید بر برگه های طلاق محسوب می شود. از دیگر عوامل مخرب رابطه انتقاد های بی سر و ته، جبهه گرفتن در مشاجرات یا مظلوم نمایی هستند. همچنین رها کردن گفت و گو در حین جر و بحث هم می تواند رابطه ی شما را به جهنم تبدیل کند.

کمبود در دوره ی ماه عسل و عشق های هالیوودی

اگر به عنوان تازه عروس و داماد تمایلی به در آغوش کشیدن و بوسیدن هم ندارید، احتمالا یک جای کار می لنگد. البته بهتر است از آن طرف بام نیفتید و بتوانید گاهی دور از هم باشید.

زوج هایی که به خوبی و خوشی زندگی عاشقانه ی خود را بدون طلاق ادامه دادند، در ابتدای ازدواج سه برابر بیشتر از سایر زوج ها شور و نشاط رمانتیک داشتند. با این حال زوج هایی که عشق های آتشین هالیوودی دارند آینده ناموفقی در رابطه ندارند.

احتمال طلاق

فرزندان طلاق

مشاهدات ثابت می کنند که اگر والدین زن از هم طلاق گرفته باشند احتمال جدایی به ۶۹ درصد و اگر هر دو طرف رابطه شاهد جدایی والدین بوده باشند این عدد به ۱۸۹ درصد می رسد! اگر فرزند طلاق هستید زندگی خود را از والدینتان جدا کنید. رابطه ی سالم بسازید و با مشکلات به شیوه ای متعادل رو در رو شوید.

میزان درآمد

پول یکی از عوامل استرس زا در میان زوج ها محسوب می شود. در واقع علت بسیاری از مشاجرات زوجین از پول نشات می گیرد.

در یکی از پژوهش هایی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، ثابت شد که درآمد یکی از مهم ترین پیش بینی کننده های طلاق به حساب می آید. ولی این بار کم بودن درآمد عامل طلاق نیست. بلکه زوج هایی که درآمد بالایی داشتند بیشتر به جدایی روی می آوردند.

احتمال طلاق

تعداد فرزند

حضور فرزندان در صحنه می تواند شرایط را تغییر دهد. حدود ۶۶ درصد از زوج هایی که در سال ۲۰۱۰ در آمریکا از هم جدا شدند هیچ فرزندی نداشتند. در حالیکه این عدد در زوج های صاحب فرزند به ۴۰ درصد می رسید.

عدم توافق در مورد بچه دار شدن می تواند ریسک طلاق را دو برابر بالا ببرد.

 

همچنین بخوانید:  روانشناسی رنگ سیاه؛ چه کسانی به رنگ سیاه علاقه دارند؟
0/5 (0 نظر)
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن