توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیمهارت های زندگی

۱۰ تکنیک معاشرت در جمع، برای آنکه فهیم به نظر برسید

برای آنکه در یک جمع فهیمانه بدرخشید، باید شخصیتی با ادب و محترم پرورش دهید که اطلاعات بسیار خوبی نیز از دنیای اطراف خود دارد؛ محترمانه رفتار کنید و کتاب بخوانید.

سیراف| سرویس روانشناسیمودب و فهیم بودن یک مهارت اجتماعی مهم است که می‌تواند به شما کمک کند تا دوستان جدید پیدا کنید، در حرفه‌ی خود موفق شوید و محترم شمرده شوید. شما همین حالا هم ممکن است بسیار باادب باشید، اما همیشه می‌توان بهتر بود. برای آنکه در یک جمع فهیم به نظر برسید، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید، همین که با لبخند سلام و احوال‌پرسی کنید، خوب حرف بزنید و به آداب اجتماعی احترام بگذارید، می‌تواند نشان دهد که انسان فهمیده‌ای هستید. ما در این مطلب، چند قانون و تکنیک به شما آموزش می‌دهیم که با تمرین می‌توانند، به عادات خوب رفتاری در شما تبدیل شوند.  

چگونه در جمع فهمیده به نظر برسیم؟

۱. لبخند بزنید

در اولین ملاقات یا خوش آمدگویی با کسی، به آن‌ها لبخند گرمی بزنید. لبخند زدن نشانگر این است که شما روحیه‌ی خوبی دارید و از دیدن آن‌ها خوشحال هستید. این کار کمک می‌کند تا یک فضای دوستانه ایجاد کنید چرا که لبخند عملی است که احساس بسیار خوبی در دیدار اول ایجاد می‌کند.

۲. سلام کنید

به جای آنکه فقط با کسانی که می‌شناسید سلام و احوال‌پرسی کنید و سایرین را نادیده بگیرید، به همه به گرمی سلام دهید. نیازی نیست منتظر بمانید تا آن‌ها به سراغ شما بیایند و متکبر به نظر برسید. برای شروع جلو بروید، دست بدهید، خود را معرفی کنید و بگویید که از دیدار آن‌ها خوشحالید.
330880 422 - ۱۰ تکنیک معاشرت در جمع، برای آنکه فهیم به نظر برسید

۳. صمیمانه دست بدهید

هنگام ملاقات با کسی، دست خود را به سمت آن‌ها بلند کنید و صمیمانه بفشارید. مراقب باشید که اگر فشار زیادی وارد کنید، می‌تواند بی‌احترامی تلقی شود، چرا که نشانه زبان بدن تسلط است. اگر با آن‌ها صمیمی هستید، خوب است به جای این کار آن‌ها را در آغوش بگیرید. توجه داشته باشید که معنای دست دادن و در آغوش کشیدن، بسته به فرهنگ متفاوت است.

۴. ارتباط چشمی برقرار کنید

هنگامی که با کسی مکالمه دارید، تقریبا بیشتر اوقات مستقیما به چشمان او نگاه کنید. حفظ ارتباط چشمی به آن‌ها نشان می‌دهد که توجه می‌کنید. با این حال، خیره شدن می‌تواند تاثیر کاملا برعکسی داشته باشد و بی‌ادبی به نظر برسد. هر چند وقت یک بار، ارتباط چشمانتان را قطع کنید تا از خیره شدن خودداری کنید.

۵. از کلمات هوشمندانه استفاده کنید

وقتی از کسی درخواستی دارید، همیشه از کلماتی مثل «لطفا» استفاده کنید، یا اگر کسی کاری را برای شما انجام داده، از آن‌ها «تشکر» کنید. به دیگران بفهمانید که از همکاری و لطف آن‌ها متشکر هستید.
همچنین از غیبت کردن درمورد دیگران پرهیز کنید، اگرچه ممکن است وسوسه‌انگیز باشد. یک فرد مودب و فهیم، در مورد دیگران صحبت نمی‌کند، اهمیتی ندارد اطلاعات درستی ارائه می‌دهید یا خیر. اگر دیگران در اطراف شما درحال شایعه‌پراکنی هستند، موضوع را تغییر دهید یا آنجا را ترک کنید.
330879 189 - ۱۰ تکنیک معاشرت در جمع، برای آنکه فهیم به نظر برسید

۶. وقت‌شناس باشید

به زمان دیگران احترام بگذارید، اگر با کسی قرار ملاقات دارید یا به یک میهمانی دعوت شده‌اید، سعی کنید حداقل ۵ دقیقه زودتر برسید، زیرا دیر رسیدن می‌تواند بسیار توهین‌آمیز قلمداد شود. از آنجا که ترافیک قابل پیش‌بینی نیست، بهتر است همواره زودتر از خانه حرکت کنید.

۷. لباس مناسب بپوشید

هنگام دعوت به یک میهمانی، لباسی بپوشید که مناسب آن موقعیت باشد. قطعا نمی‌توانید لباسی را که در یک جمع دوستانه تن می‌کنید، در یک جمع رسمی با همکارانتان بپوشید. مهم‌تر از همه، تمیزی و آراستگی شماست. لباس خود را اتو و تمیز کنید و عطر بزنید. این ظاهر شماست که در نگاه اول، بر دیگران تاثیر می‌گذارد.

۸. موبایل را فراموش کنید

اگر در حال مکالمه با کسی هستید، تلفن خود را کنار بگذارید. حتی اگر گوشی شما زنگ می‌خورد، تا جای ممکن آن را نادیده بگیرید، در غیر این صورت عذرخواهی کنید و پاسخ دهید. همچنین، حتی اگر در حال مکالمه با دیگران نیستید، هم بهتر است تلفن خود را کنار بگذارید. چرخیدن در اینستاگرام، هنگامی که سر میز شام هستید، یا در یک گفتگوی جمعی شرکت می‌کنید، نشانه‌ی بی‌احترامی و بی‌علاقگی شماست.
330881 325 - ۱۰ تکنیک معاشرت در جمع، برای آنکه فهیم به نظر برسید

۹. آگاه باشید

این نکته‌ای نیست که یک شبه بتوانید در آن استاد شوید؛ بنابراین بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید و در مورد موضوعات مختلف مطالعه و کسب اطلاعات کنید. این کار نه تنها در جمع‌ها شما را برجسته می‌کند، بلکه در زندگی نیز به کارتان می‌آید. حتی کمترین اطلاعات هم می‌تواند به کارتان بیاید. این قدم بسیار مهمی است که می‌تواند در کل شخصیت و فهم شما اثر بگذارد.

۱۰. مسئولیت‌پذیر باشید

یک فرد فهیم، قطعا مسئولیت نیاز‌ها و کار‌های خود را می‌پذیرد. حتی اگر به جایی دعوت شده‌اید، خوب است دست به کار شوید و به میزبان کمک کنید. لطف دیگران را در نظر بگیرید و قدردان آن‌ها باشید. کار‌هایی که دیگران در حق شما می‌کنند وظیفه‌ی آن‌ها نیست.

سخن پایانی

تکنیک‌هایی که به آن‌ها اشاره شد، نکاتی هستند که فهم و شخصیت شما را به بهترین شکل به نمایش می‌گذارند. برای آنکه در یک جمع، فهیم به نظر برسید، لازم است ادب و نزاکت را رعایت کنید، از دنیای روز مطلع باشید و رفتار بیرون و درونتان در یک سو و جهت باشد. این نکات را تمرین کنید تا به مرور به جزئی از شخصیت ناخودآگاه شما تبدیل شوند. امیدواریم پس از این، در روابط خود موفق‌تر باشید و همچون یک سیراف بدرخشید.  راز جذابیت اصالت، احترام و مهربانی است. 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا