بیماری ها و راه درمانتندرستیسلامت

10 نکته برای گذر از پوره به مواد غذایی جویدنی

وقتی شما یک وعده غذایی برای خانواده تهیه می‌کنید، مقدار بیشتری از مواد غذایی را به عنوان غذای کودک بدون اضافه کردن چاشنی و ادویه درست کنید.

 

۱- تغییر بافت غذا، نه طعم آن

وقتی شما یک وعده غذایی برای خانواده تهیه می‌کنید، مقدار بیشتری از مواد غذایی را به عنوان غذای کودک بدون اضافه کردن چاشنی و ادویه درست کنید. این روشی است که شما می‌توانید بافت غذا، نه مزه، را تغییر دهید. از طعم‌های تازه برای غذای کودک خود استفاده کنید.

۲- از قیچی آشپزخانه استفاده کنید

آن‌ها برای بریدن موادی مانند میوه و ماکارونی به اندازه‌های کوچک و مناسب کودک بسیار سریع‌تر و راحت‌تر از چنگال و چاقو هستند.

۳- حواستان به مواد غذایی مانده باشد

مواد تازه، بهترین هستند. مواد غذایی مانده در یخچال به مدت بیش از سه روز، شروع به از دست دادن ارزش غذایی خود می‌کنند.

۴- بهترین کاری که باید انجام دهید

در هنگام صرف غذا، ابتدا غذاهای جدید(یا غذاهایی که کودک شما معمولا ترجیح نمی‌دهد) را معرفی کنید، بنابراین کودک قبل از امتحان کردن مواد غذایی سالم و تازه از جمله میوه، سبزیجات و پروتئین‌ها، خود را با مواد غذایی مورد علاقه‌ی تکراری خود، سیر نمی‌کند.

۵- آن‌ها را درگیر فرآیند غذا خوردن کنید

استفاده از ظروف کودک نوپا مانند قاشق و چنگال به کودک شما این اجازه را می‌دهد تا احساس کند بخشی از فرایند است؛ حتی اگر آمادگی لازم برای خوردن با آن‌ها نداشته باشد.

۶- با انجام کار او را راهنمایی کنید

اگر شما همزمان غذای مشابه فرزندتان را می‌خورید، او به احتمال زیاد غذا را امتحان می‌کند. نیازی نیست بیش از حد راجع به خوشمزگی طعم غذا خوشحالی نشان دهید، در هر صورت، بچه‌ها بطور طبیعی از والدین خود تقلید می‌کنند.

۷- مراقب دندان درآوردن باشید

اگر اندازه‌های کوچک شما به‌صورت مواد گاز زده شده از سمت کودک کنار گذاشته می‌شود، ممکن است به دلیل لثه‌های آسیب دیده‌‌‌ی او باشد. به‌جای آن، از یک پوره‌ی خنک استفاده کنید.

۸- صبور باشید

کودک شما همه چیز را که برای اولین بار امتحان می‌کند، دوست ندارد. شما نیز ممکن است تمامی غذاها را دوست نداشته باشید؛ بنابراین ناامید نشوید. از کمک به کودک خود جهت کشف غذاها لذت ببرید.

۹- بیش از حد به کودک غذا ندهید

در یک زمان در بشقاب چند تکه غذا قرار دهید و در صورت لزوم دوباره آن را پر کنید.

۱۰- وقتی همه چیز به شکست منجر می‌شود، از آبنبات چوبی استفاده کنید

شاید این نوع وعده غذایی مورد علاقه شما نباشد اما در ارتباط با کودک شما، داستان چیز دیگری است. شما می‌توانید هر پوره‌ای را به‌صورت آبنباتی فریز کنید.

 

0/5 (0 نظر)
همچنین بخوانید:  12 علت ابتلا به یبوست در زنان و مردان + راه های درمان ساده و قطعی

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا