سلامتمادر و کودک

کودکان و بیماری کرونا: اقداماتی که والدین باید انجام دهند

کودکان و بیماری کرونا موضوعی است که والدین به شدت نگران آن هستند. لیست کارهایی که والدین در دوران پسا کرونا در هنگام بیرون بردن کودکان برای بازی باید انجام دهند، در این مقاله توضیح داده شده است.

 

 موضوعی است که والدین به شدت نگران آن هستند. لیست کارهایی که والدین در دوران پسا کرونا در هنگام بیرون بردن کودکان برای بازی باید انجام دهند، در این مقاله توضیح داده شده است.

قبل از اینکه خانواده شما در دوران بعد از کرونا با سایر خانواده‌ها برای بازی بچه‌ها با هم معاشرت کنند قوانینی وجود دارد که باید بدانیم. برای اینکه بچه‌ها محیط ایمن در خارج از خانه برای بازی کردن داشته باشند باید این نکات را که توسط یک متخصص اطفال توصیه شده پیروی کنید.

بعد از تقریباً چهار ماه از شروع بیماری کرونا، بیشتر آمریکایی‌ها کم کم دوباره به جهان عادی باز می‌گردند. در این شرایط پوشیدن ماسک و رعایت یک و نیم متر فاصله از هم بهترین کار است، اما باز هم همه ما در تلاش هستیم تا بفهمیم چه چیزی خوب است و کدام یک از دستورالعمل‌ها باعث حفظ سلامتی خانواده ما می‌شود و برای حل مسئله کودکان و بیماری کرونا چه باید کرد. هیچ کس شرایطی را که این همه گیری ایجاد کرده دوست ندارد، اما بهتر است قبل از شروع معاشرت با دیگران از ایمنی خود و کودکان اطمینان حاصل کنیم.

به گفته کارشناسان، در واقع بازی کردن کودکان در بیرون از منزل توصیه نمی‌شود، زیرا واقعاً امکان ایجاد فاصله گذاری بین کودکان در هنگام بازی کردن دشوار است. اما همانطور که همه ما می‌دانیم، با گذشت زمان، این موضوع هر روز سخت‌تر می‌شود که ما نمی‌توانیم دایره اجتماعی دوستان خود را گسترش دهیم، به خصوص زمانی که نوبت به کودکانمان می‌رسد، این موضوع دشوارتر می‌شود و به همین دلیل است که کودکان و بیماری کرونا مسئله ساز شده است.

دوروتا سوچپانیاک، متخصص اطفال در بیمارستان ریلی در ایندیاناپولیس می‌گوید، اگر می‌خواهید یک بازی دسته جمعی بین کودکان ترتیب دهید، بچه‌ها را تشویق کنید که به خارج از خانه بروند، اما با بیشتر از یک یا دو کودک بازی نکنند و حلقه دوستان خود را به یک یا حداکثر دو نفر کاهش دهند. لطفاً به خاطر داشته باشید که کودکانی که مشکلات سیستم ایمنی و یا یک بیماری مزمن دارند. باید از تجمع به ویژه در اماکن عمومی مانند مراکز خرید یا زمین بازی خودداری کنند، زیرا ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ایجاد عوارض شدید COVID-19 باشند.

اگر فرزند شما برای بازی با دوستان خود اصرار دارد، باید قبل از تجمع و دور هم جمع شدن برای بازی، از این توصیه‌ها که توسط پزشک متخصص اطفال تایید شده پیروی کنید. بازی کنید شاد باشید، ایمن و سلامت باشید و دستان خود را بشویید!

لیست اقدامات والدین برای بازی کودکان و بیماری کرونا

۱. با دوستان یا خانواده‌ای که به آن‌ها اعتماد دارید برای دورهمی برنامه ریزی کنید.

در این شرایط نامشخص و ناایمن که موضوع کودکان و بیماری کرونا بیش از پیش اهمیت پیدا کرده، شما باید بسیاری از موارد را کنترل کنید. شما باید فاصله اجتماعی را تمرین کنید و اطمینان حاصل کنید که خانواده‌تان مرتباً دست‌های خود را می‌شویند، اما راهی برای دانستن اینکه دیگران چه کاری انجام می‌دهند وجود ندارد به همین دلیل است که شما فقط باید با خانواده و دوستان خود برنامه‌هایی را تهیه کنید تا مطمئن شوید آن‌ها احتیاط‌های لازم را انجام می‌دهند. این به شما امکان می‌دهد تا وقتی سایر خانواده‌ها را ملاقات می‌کنید، آرامش بیشتری داشته باشید.

دکتر سهال دوشی، متخصص اطفال و مدیرعامل موسسه ملنیوم تکنولوژی در شهر شارلوت در ایالت کارولینای شمالی می‌گوید: “شما لازم نیست که توافق کامل در مورد موارد احتیاطی برای کودکان و بیماری کرونا داشته باشید.” “به عنوان مثال، اگر والدین یکی از خانواده‌ها هیچ وقت ماسک نمی‌پوشند و به همه جا می‌روند، اما خانواده دیگر همیشه ماسک می‌پوشند، برای این دو خانواده مشکل است که فرزندانشان باهم بازی کنند، زیرا خطر انتقال بیماری کرونا به خانواده دوم زیاد است.”

ممکن است شما در مورد کودکان و بیماری کرونا بسیار حساس و سخت گیر باشید و بخواهید بررسی کنید که دوستان یا اعضای خانواده شما اخیراً با شخص دیگری ارتباط برقرار کرده است یا نه و آیا در یک تجمع گروهی بزرگ شرکت داشته است یا نه و آیا ماسک استفاده کرده بوده است یا نه؟ شاید شما بخواهید بدانید که آیا اعضای خانواده دیگر، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند؟ آیا فرزندانشان به مهدکودک یا اردو می‌روند و یا اخیراً در جایی مانند پارک به صورت دسته جمعی بازی کرده‌اند؟ این‌ها سوالات خوبی هستند که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد معاشرت با خانواده‌های دیگر و یا مسافرت با هم باید در نظر بگیرید.

۲. حال همه اعضای خانواده را بررسی کنید

آیا کسی در خانه شما یا خانواده‌ای که قرار است با آن‌ها معاشرت کنید تب (۳۷.۷ و بالاتر)، سرفه، عطسه، آبریزش بینی داشته است یا احساس خستگی یا درد کرده است؟ آیا کسی در ۱۴ روز گذشته با شخصی که مبتلا به COVID-19 بوده است ارتباط داشته است؟ اگر کسی جواب “بله” داد، بهتر است دورهمی با آن خانواده را لغو کنید. مطمئناً این کار کمی ناخوشایند است، اما دکتر سوچپانیاک موافق است که “اگر والدین زودتر از موعد مقرر به توافق برسند، بهترین کار خواهد بود.” و به این ترتیب باید از قبل در مورد کودکان و بیماری کرونا با هم به توافق برسید.

۳. برنامه ریزی برای بازی کردن در فضای باز

هر وقت ممکن باشد کودکان را به بازی در بیرون از خانه تشویق کنید. این باعث می‌شود تا هوای تازه از گسترش میکروب‌ها جلوگیری کند و این کار برای مسئله کودکان و بیماری کرونا مفید است و البته باید فضای کافی برای کودکان وجود داشته باشد تا بتوانند فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند. دوچرخه سواری و بازی شش خانه یا لی لی از فعالیت‌های سرگرم کننده است، اما به یاد داشته باشید که اگر بچه‌های شما در استخر یا در یک ترامپولین بازی می‌کنند، باید نکات ایمنی تابستانی را رعایت کنند.

به یاد داشته باشید: اگر کودکان شما نمی‌توانند فاصله اجتماعی را رعایت کنند یا یکی از دوستان آن‌ها احساس بیماری می‌کند، بازی‌های مجازی از طریق Zoom یا FaceTime بازی کنند، هرچند که هیجان کمتری دارند، اما همیشه یک گزینه مطمئن هستند.

استفاده از ماسک صورت برای کودکان

۴- وسایل مورد نیاز را در کیف کودک قرار دهیم

یکی دیگر از اقداماتی که باید در مورد کودکان و بیماری کرونا انجام دهید اطمینان از این است که کودک وسایل ضروری را به همراه دارد. ماسک‌های صورت را برای کودکان بزرگتر از دو سال، ضد عفونی کننده دست، دستمال مرطوب و اسپری ضد عفونی کننده را فراموش نکنید، همه را در داخل کیف کودک بگذارید. دکتر سوچپانیاک می‌گوید: “هر ۱۵-۲۰ دقیقه دست‌ها را بشویید.”

شما همچنین باید مراقب باشید که وسایل اضافی مانند اسباب بازی‌ها و میان وعده‌های بسته بندی شده‌ای را به صورت جداگانه بیاورید تا بچه‌ها مجبور نشوند آن‌ها را به اشتراک بگذارند. معمولاً شما باید رفتار به اشتراک گذاری را در کودکان تشویق کنید، اما در این دوره همه گیری کرونا باید میزان تماس با سطوح مختلف را به حداقل برسانید به خصوص زمانی که نمی‌توانید از ضد عفونی برای بعضی از سطوح استفاده کنید.

۵- فاصله گذاری اجتماعی را از قبل تمرین کنید

به کودک خود یادآوری کنید که هنوز هم فاصله گرفتن از دیگران در فضاهای عمومی ایده خوبی برای پیشگیری از بیماری کرونا است. دکتر دوشی پیشنهاد می‌کند که پیش از موعد با وسایل استخر یا حلقه‌های حوله در خانه تمرین کنید تا به بچه‌ها کمک کنید تا درک کنند که واقعاً فاصله به اندازه ۱.۵ متر چقدر بزرگ است. این موضوع برای مدیریت مساله کودکان و بیماری کرونا حائز اهمیت است.

دکتر دوشی می‌گوید: در روز بازی، “اسباب بازی‌های خود را بیاورید و دو تشک را در کنار یکدیگر قرار دهید.” “سعی کنید به کودکان یاد دهید روی تشک‌های خود بمانند. آن‌ها باید متوجه شوند می‌توانند با هم بازی کنند، اما جدا از هم. بزرگسالان باید برای هر فعالیتی که کودکان انجام می‌دهند، فاصله یا فضای امن را برای کودک تعریف کنند، فضایی که هیچ کسی نباید وارد آن شود.”

ماسک‌های صورت را برای کودکان بزرگتر فراموش نکنید. می‌توانید از ماسک‌های جالب و سرگرم کننده استفاده کنید. مانند آن‌هایی که تصویر ابرقهرمانان یا شخصیت‌های کارتونی را دارند. به این ترتیب احتمال بیشتری وجود دارد که کودکان شما آن‌ها را بپوشند.

۶. اطلاعات تماس همه را دریافت کنید

یکی دیگر از مهم‌ترین کارها برای مدیریت کودکان و بیماری کرونا اطلاع از حال سایر افراد گروه است تا در صورتی که شخصی بعد از بازی علائم کرونا را نشان داد، مطمئن شوید که برای اطلاع رسانی به کل گروه شماره تلفن‌های همه اعضا که در بازی دورهمی شرکت داشتند را دارید. دکتر دوشی می‌گوید: ” اطلاعات تماس دایره اجتماعی خود را نگه دارید.” “از این طریق اگر کسی بیمار شود، ردیابی آن راحت‌تر است.”

 

0/5 (0 نظر)
همچنین بخوانید:  میزان فشار خون نرمال در زنان با سنین محتلف

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا