توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
درمان با ورزشزیبایی اندام

چرا ورزش با موسیقی بیشتر کیف میده؟

بهترین راه برای افزایش انگیزه و انرژی هنگام ورزش کردن، گوش دادن به موسیقی می باشد اما برای تاثیر بهتر موزیک بر ورزش باید بدانید چه نوع موسیقی انتخاب و گوش کنید.

چرا ورزش با موسیقی بیشتر کیف میده؟

تاثیرات شگفت انگیز موزیک در ورزش

موسیقی سرچشمه خوبی برای انرژی و انگیزه گرفتن در ورزش به شمار می آید. اگر به دنبال یک عامل انگیزه بخش برای دویدن روی تردمیل و انجام ورزش های مختلف هستید، موسیقی را امتحان کنید؛ البته نه هر نوع موسیقی.

ورزش با موسیقی

انتخاب آهنگ در این زمینه کاملاً سلیقه ای است اما اگر تصمیم دارید روزانه با انگیزه بیشتری ورزش کنید، باید بدانید چه نوع موسیقی سبب افزایش انگیزه شما هنگام ورزش خواهد شد. با مطالعه این بخش از ورزش و سلامت نمناک، برای افزایش انگیزه در ورزش از امروز این نوع موسیقی را امتحان کید.

ورزش با موسیقی

چرا ورزش با موسیقی بیشتر کیف میده؟

انتخاب موسیقی صحیح

طبق مطالعات انجام شده گوش دادن به موسیقی ها با ریتم تند تر بین 170 تا 190 بیت در هر دقیقه می تواند تاثیر بسیار عالی روی افزایش ضربان قلب بگذارد و تاثیر ورزش شما را افزایش دهد.

معمولاً افراد در طول ورزش یا در سکوت هستند یا با آهنگ های آرام، معمولی یا ریتم تند ورزش می کنند. به طور کلی هرچقدر بیت موسیقی سرعت بیشتری داشته باشد، انجام ورزش راحت تر می شود زیرا تحقیقات نشان می دهد که عوامل محدود کننده در ورزش کردن معمولاً ذهنی است، نه فیزیکی.

الگو های ریتمیک موسیقی می تواند اجرای حرکت و ایجاد یک بازخورد خوب را برای افراد راحت تر کند. در فضای ورزش موسیقی های خاصی هستند که از لحاظ استراتژی می توانند پاسخ خوبی را در بدن شما ایجاد کنند و باعث می شوند که شکل بدنی بهتری داشته باشید و حوصله بیشتری برای ورزش به خرج دهید و در نتیجه اثر کلی ورزش و تمرکز و توجه شما روی آن افزایش پیدا خواهد کرد.

ورزش و موسیقی

پیشنهاد می کنیم موسیقی های بدون کلام را انتخاب کنید و از پخش موسیقی هایی که خواننده در آنها، زمین و زمان را به هم می دوزد، اجتناب کنید. صدای موسیقی نباید به اندازه ای بلند باشد که به گوش اسیب رساند یا باعث کاهش تمرکز شخص از توجه به محیط اطراف خویش شود.

در آخر تمرینات ورزشی که می خواهید ضربان قلبتان کاهش پیدا کند، می توانید موسیقی آهسته و ملایم گوش کنید، اینگونه موسیقی به کاهش ضربان قلب کمک کرده زیرا کمک می کند تا حرکات به صورت طبیعی آهسته تر شوند.

موزیک در ورزش

چرا ورزش با موسیقی بیشتر کیف میده؟

چرا موسیقی سبب افزایش انگیزه می شود؟

  • پاسخ ریتمیک به موسیقی، نهفته ترین عامل است زیرا همه افراد به عکس العمل نشان دادن نسبت به محرکهای ریتمیک، تمایل نهفته ای دارند.
  • جنبه های هارمونیک و ملودیک موسیقی، بر روحیات شنونده تاثیر می گذارد.
  • مشخصة فرهنگی ِ موسیقی بر پاسخ شنونده تأثیرگذار است.
  • در درون طبیعت موسیقی جواب ریتمیک و فاکتورهای موسیقایی وجود دارد و صدا میتواند سبب ایجاد اصوات دیگری شود که فعالیتهای فیزیکی را خلق می کند.
  • گوش دادن به موسیقی در طول تمرینات منظم توجه ورزشکار را نسبت به احساس خستگی منحرف می کند.
  • گوش دادن به موسیقی درد بعد از ورزش را کاهش می دهد بنابراین، فرد به ورزش کردن بیشتر، ترغیب می شود.

تاثیر موزیک در ورزش

چرا ورزش با موسیقی بیشتر کیف میده؟

بدنتان را رها کنید تا با ریتم موسیقی حرکت کند

اکثر افراد به صورت غریزی، تمرینات و حالات شان را هماهنگ با موزیک پیش می برند. اما اینکه چه سبک آهنگی به وجود آورنده ی این غریزه و هیجان است، به مدل فرهنگ ها و شخصیت افراد بستگی دارد.

اگر تصمیم دارید روزانه با انگیزه بیشتری ورزش کنید پلی لیست خود را با آهنگ های کوبنده پر کنید تا هم از ورزش و هم از موسیقی لذت ببرید. مغز انسان با این واکنش تکامل یافته که هرجا موزیک باشد، حرکت نیز هست زیرا ارتباط مستقیمی بین نورون های شنیداری و حرکتی وجود دارد.

آهنگ و ورزش

چرا ورزش با موسیقی بیشتر کیف میده؟

شما با صدای بلند شنیدن قبل از پردازش صدا از جا می پرید، این یک مدار رفلکسی است که می تواند با صدای موسیقی نیز فعال شود. سبک موسیقی، سرعت یا تمپوی موسیقی می تواند موتور توانایی بدن انسان را تقویت کند و باعث روانی انجام حرکات ورزشی گردد.

آهنگ می تواند در قالب یک مترونوم بوده و به شخص کمک نماید تعادل سرعت را حفظ نماید، کمترین خطا ها را انجام دهد و انرژی کمتری نیز مصرف کند.برخی دانشمندان بر این باورند که وقتی شما به موزیکی که علاقه دارید گوش می دهید حال شما خوب می شود و هیجانی خواهید شد که موجب بهبود عملکرد شما خواهد.

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا