توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیدانستنی های ازدواجروانشناسی عمومیعشق و ازدواج

چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟

عده ای از مردان به دلایلی از حلقه ازدواجشان استفاده نمی کنند این موضوع باعث ناراحتی خانم ها شده و باعث ایجاد شک و تردید در دل بانوان می شود.

چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟

چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟ دختر و پسر در مراسم ازدواج و به عنوان نشان و نماد عهد و پیمان و پس از قرائت خطبه عقد به یکدیگر حلقه ازدواج را به عنوان پیشکش می دهند که نشانه پایبندی به عهد و پیمانِ زناشویی تا پایان عمر و به عنوان یادگاری مهم حفظ می شود.

حلقه ازدواج مردان

امروزه در دست داشتن حلقه نشانه عشق ، تاهل و تعهد زوجین به یکدیگر است بنابراین در دست داشتن حلقه برای خانم ها و آقایان اهمیت بسیاری دارد به طوری که اگر آقایان فراموش کنند که حلقه خود را به دستشان بیاندازند، همسرشان را ناراحت و دلخور می کنند. در این بخش از نمناک دلایلی را که چرا مردان حلقه ازدواج را فراموش میکنند را آورده ایم.

چرا مردان حلقه ازدواج را فراموش میکنند

ننداختن حلقه ازدواج

جذاب‌ترین طرح‌های انگشتر طلا را ببینید

به علت نوع شغلشان 

برخی از آقایان شغل هایی مانند مکانیک اتومبیل، کارگران ساختمانی ، خلبانان نظامی و… دارند و به علت شغل های خود همراه داشتن حلقه ازدواج برایشان میسر نیست و در صورت به همراه داشتن جواهر و زینت آلات نمی توانند به خوبی کار خود را انجام دهند.

‫ زیورآلات دوست ندارند

برخی از آقایان استفاده از حلقه ، گردنبند و به طور کلی استفاده از زیورآلات را نمی پسندند و با در دست داشتن انگشتر احساس خوب و راحتی ندارند.

‫حساسیت دارند‬

برخی از آقایان به علت ابتلا بهورم روماتیسمی مفاصل نمی توانند حلقه به دست کنند زیرا در این بیماری، مفاصل انگشتان دچار ورم می شود و انداختن و درآوردن حلقه را برای آنان دچار مشکل می سازد. برخی مردان نیز به علت حساسیت به مواد سازنده حلقه نمی توانند حلقه به دست کنند و با دست کردن آن احساس آرامش ندارند.

‫به علت ترس از گم کردن 

بسیاری از آقایان به دلیل قیمت بالای حلقه خود از انداختن آن به دستشان اجتناب می کنند زیرا آنها همیشه در هراسند که نکند به علت فراموشکاری حلقه گرانقیمت خود را پس از خارج کردن از دستشان در مکانی گم کنند بنابراین ترجیح می دهند حلقه به دست نکنند.

یک پیشنهاد :برای کسانی که می ترسند حلقه خود را گم کنند این است که از ابتدا یک کپی نقره از روی حلقه خود بسازند و آن را به دست کنند و حلقه خود را نگه دارند.

چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟
چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟

چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟

به علت شهرتی که دارند

برخی از شخصیت های معروف مثل بازیگران، سیاستمداران، خواننده ها و … دوست دارند که حلقه ازدواج همراه نداشته باشند زیرا دوست ندارند مردم در جریان مناسبت های زندگی شان قرار بگیرند و دوست دارند به علت بازتابی که ازدواج آنها و قضاوت همسرشان دارد ، خود را مجرد نشان دهند.

مخالف عقایدشان است

پیروان برخی فرقه های مسیحیت در دست داشتن حلقه ازدواج را نوعی گناه می دانند . دین اسلام نیز توصیه نموده که آقایان بهتر است حلقه طلا به دست نکنند و داشتن طلا را مکروهمی داند.

پیشنهاد :بهتر است جنس حلقه شما از پلاتین باشد . پلاتین فلز متفاوتی است که هیچ یک از اشعه های منفی طلا را نداشته و هیچ منع استفاده ای هم برای مردان ندارد و با خیال راحت می توانید از این قبیل جواهرات همانند پلاتین یا نقره که حتی برای بدن مفید هم هستند، استفاده کنید.

در دین اسلام زینت طلا برای مردان به هر رنگی که باشد (حتّی طلای سفید) جایز نیست و نماز خواندن با آن باطل است، ولی استفاده از پلاتین که فلز دیگری است اشکالی ندارد.

به علت بی وفایی

برخی از مردان به علت اینکه دوست ندارند همه افراد متوجه متاهل بودنشان شوند ، حلقه به دست نمی کنند و می خواهند طرف مقابلشان نفهمد که او متاهل است و زندگی زناشویی تشکیل داده است . اما در دست نداشتن حلقه به علت بی وفایی همه مردان نیست .

حقایق جالب درباره حلقه ازدواج :

در دوران گذشته حلقه ازدواج به شکل یک دستبند(طوق) بوده که زنان دارای همسر بر روی بازو یا پای خود می بستند تا نشان دهند که متاهل و متعهد هستند. به مرور زمان این دستبند جای خود را به حلقه در انگشت داد.

چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟
چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟

اولین افرادی که حلقه به دست کردند

مصریان اولین افرادی بودند که از حلقه استفاده می کردند. در نوشته های هیروگلیف که نوشته های تصویری مصریان است حلقه، علامت ابدیت است یعنی حلقه ازدواج به انگشت زوجین کردن به نوعی رمز زناشویی پایدار و ابدی بوده است.

مسیحیان در سال 900 میلادی پس از مصریان، شروع به دست کردن و استفاده از حلقه در مراسم ازدواج خود نمودند.

آغاز حلقه انداختن مردان بعد از جنگ جهانی دوم

تا میانه قرن 20 بیشتر زنان حلقه در دست می کردند زیرا عقیده ها مبنی بر این بود که زنان جزئی از املاک و دارایی های همسرشان هستند اما بعد از جنگ جهانی دوم، بسیاری از مردان به دلیل جدایی طولانی مدت از همسرشان ، شروع به استفاده از حلقه به عنوان نشانه ای از تاهل خود کردند تا همواره به یاد همسران خود باشند.

جذاب‌ترین طرح‌های انگشتر طلا را ببینید

علت دایره شکل بودن حلقه ازدواج

حلقه ازدواج بشکل دایره است، زیرا دایره نماد کمال و تمامیت است. ازدواج تکامل زندگی یک فرد می باشد به طوری که یک مرد بدون همسر،یا یک زن بدون شوهر افرادی تکامل نیافته و ناتمام هستند.

علت انداختن حلقه ازدواج در انگشت چهارم

علت انداختن حلقه ازدواج در انگشت چهارم دست چپ این است که یونانیان قدیم معتقد بودند رگ مخصوصی از این انگشت می گذرد و مستقیما به قلب وارد می شود و انگشت انگشتری دست چپ به قلب رابطه مستقیم دارد.

همچنین برخی از افراد معتقدند این انگشت نشان دهنده احساسات و خلاقیت در فرد است. چنانچه در نمناک گفته شده است برخی ها نیز می گویند چون از این انگشت کمتر از سایر انگشتان دست خود استفاده می کنیم باعث می شود که حلقه در آن کمتر آسیب ببیند.

چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟
چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟

چرا بیشتر مردان حلقه ازدواج دست نمی کنند؟

آقایان! به دست کردن حلقه ازدواج را به این دلیل فراموش نکنید

بر اساس تحقیقات یک روانشناس اجتماعی آقایانی که حلقه نمی اندازند بیشتر بچه هایشان را در مقایسه با کسانی که آن را همیشه به دست می کنند، فراموش می کنند و فراموشکارترین والدین برای فرزندانشان هستند.

پس اگر همیشه انداختن حلقه را فراموش می کردید این بار به خاطر بچه هایتان آن را به انگشت بیندازید زیرا حلقه علاوه بر اینکه نماد ازدواج و به دست داشتن آن نشانی از دوام این رابطه است شما را به یاد فرزندانتان می اندازد.

 

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا