توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
مطالب پر بازدید

تفاوت اصلی کرونا دلتا با کرونای چینی

متغیر جدید ویروس کرونا به نام کرونای دلتا می باشد که بسیار خطرناک تر از کرونای معمولی است و برخی از علائم آن با کرونای چینی متفاوت است.

تفاوت اصلی کرونا دلتا با کرونای چینی

متغیر جدید ویروس کرونا به نام کرونای دلتا می باشد که بسیار خطرناک تر از کرونای معمولی است و برخی از علائم آن با کرونای چینی متفاوت است.

آیا علائم دلتا با علائم کرونای معمولی متفاوت است؟

حدوداً یک سال و نیم از ویروس کرونای معمولی گذشته و این ویروس تغییرات زیادی را انجام داده است. نه تنها زندگی های زیادی را درگیر کرده و تاثیرات زیادی روی سلامت افراد گذاشته است، بلکه با متغیر های مختلف این ویروس روبرو هستیم.

تفاوت کرونا دلتا

متغیرهای مختلف مانند دلتا و دلتا پلاس به طرز عجیبی تغییر کرده اند و خطر زیادی را برای زندگی مردم به وجود آورده اند. علائمی که در ویروس دلتا ایجاد می شود، ممکن است با کرونای معمولی متفاوت باشد.

کرونا دلتا

تفاوت کرونای معمولی با کرونا دلتا

چنانچه در بخش بهداشت و سلامت نمناک می خوانید، اصلی ترین و مهم ترین تفاوت کرونا دلتا با کرونای چینی، سرعت انتشار آن است به طوریکه بررسی ها نشان داده است سرعت انتشار این نوع کرونا که ترکیبی از آفریقایی و هندی است، 8 برابر کرونای معمولی است.

ویروس ها در طول زمان زنجیره های جدید تشکیل می دهند و تغییر می کنند. یک ویروس می تواند تکثیر شود و از خود چند کپی تولید کند. به این تغییرات جهش گفته می شود. زمانی که ویروس چند جهش را در پی داشته باشد، به آن متغیر می گویند. دلتا هم یک متغیر ویروس کرونا است که چند زنجیره جدید را تشکیل داده است.

جهش های جدید معمولا از لحاظ ترتیب ژنوم با انواع قبلی خود متفاوت هستند و خودشان را به سلول های سالم می چسبانند و در این امر موفق تر عمل می کنند. متغیر دلتا به خاطر همین جهش هایی که پشت سر گذاشته است، عفونت شدیدتر و قابلیت انتقال بیشتری دارد.

زمانی که شما یک عفونت ویروسی می گیرید، همه چیز بستگی به دو عامل دارد. یعنی از یک طرف فاکتور ویروسی و از طرف دیگر فاکتور میزبان درگیر می شود. فاکتور های ویروسی سرعت عفونت، سرعت تکثیر، حالت انتقال و غیره را تعیین می کند و با جهش ویروس تغییر خواهند داشت.

فرق کرونای دلتا

گزارشات در مورد ویروس چه می گوید؟

اطلاعات جمع آوری شده از علائم نشان می دهد که تب، سرفه، سر درد و گلو درد جزء علائم رایج کووید هستند. آبریزش بینی هم در بعضی اطلاعات گزارش شده اند. جدا از آن، از دست دادن حس بویایی جزء نهمین علامت رایج محسوب می شود.

متخصصان بر این باور هستند که تغییر در علائم می تواند نتیجه واکسیناسیون هم باشد, از آن جایی که افراد در سنین بالا بیشتر واکسینه شده اند، در حالی که جوان ترها هم کمتر در معرض خطر ابتلا قرار می گیرند. همچنین بلوغ و تغییرات ویروس باعث تغییر در علائم آن شده است و ویژگی های مختلفی از آن نشان داده می شود.

آبریزش بینی

تاثیر واکسن روی متغیر جدید

واکسن های کووید می تواند برای ویروس خوب عمل کند. اطلاعات نشان می دهد که واکسن های خاصی از کووید هستند که در برابر دلتا هم مقاومت نشان می دهند. واکسن فایزر همچنین می تواند خطر ابتلا به این بیماری و بستری شدن را کاهش دهد. البته هنوز محققان در حال تلاش هستند تا پاسخ های بیشتری برای تاثیرگذاری واکسن روی متغیر داشته باشند.

آیا واکسن روی علائم تأثیرگذار است؟

اگرچه که هیچ امنیت 100 درصدی وجود ندارد که فردی به ویروس کووید مبتلا نشود اما قطعا اگر فرد واکسینه شده باشد، علائم در او کاهش پیدا خواهند کرد.

 

namnak.com

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا