توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های دنیای مد

چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟

به‌دنبال خرید عینک آفتابی مناسب فرم صورت هستید؟ بسیار کار خوبی می‌کنید. اگر عینک آفتابی‌تان دقیق‌ودرست خریده شود، تیپ و استایلتان پرشی اساسی به‌سمت زیباتر و شیک‌ترشدن خواهد داشت. در این مقاله، همه‌چیز را درباره انتخاب عینک مناسب با شما درمیان می‌گذاریم.

چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟

به‌دنبال خرید عینک آفتابی مناسب فرم صورت هستید؟ بسیار کار خوبی می‌کنید. اگر عینک آفتابی‌تان دقیق‌ و درست خریده شود، تیپ و استایلتان پرشی اساسی به‌سمت زیباتر و شیک‌ترشدن خواهد داشت. در این مقاله، همه‌چیز را درباره انتخاب عینک مناسب با شما درمیان می‌گذاریم.

برای خرید انواع عینک آفتابی کلیک کنید

عینک آفتابی مناسب فرم صورت؛ چالش‌برانگیز یا لذت‌بخش؟

آدم‌ها با هم فرق می‌کنند. بعضی‌ها از قبل می‌دانند که چه چیزی می‌خواهند و در خرید چیزهای مختلف مسیر راحتی پیش رو دارند. برای نمونه، اگر قرار باشد که عینک آفتابی بخرند، به‌طور کامل می‌دانند که به سراغ چه مدل‌هایی بروند و چه کنند. بعضی‌ها هم سخت‌گیرتر هستند یا در انتخاب در مسیر دوراهی‌ها و چندراهی‌ها قرار می‌گیرند.

فرقی نمی‌کند که به کدام‌یک از این دو دسته تعلق دارید؛ در هر حال، در مقاله پیش رو برایتان از روش‌های درست انتخاب عینک آفتابی خواهیم گفت تا خریدتان دقیق‌تر و ساده‌تر پیش برود. راستی! از این راهنما در خرید عینک طبی هم می‌توانید استفاده کنید چون ما سعی کرده‌ایم که با در نظرگرفتن عوامل مهم در انتخاب عینک، راهنمایی کامل برایتان فراهم کنیم.

گام نخست: شکل صورتتان را تعیین کنید
تناسب عینک و شکل صورت

برای خرید عینک مناسب باید بدانید که فرم یا همان شکل صورتتان چگونه است. پس مقابل آینه بایستید و ببینید که صورتتان شبیه کدام اَشکال هندسی است. برای هر مدل از صورت، قاب عینک متناسبی وجود دارد. پس دقت کنید.

یک نکته مهم و اساسی

یادتان باشد که حقیقت انکارناپذیری درباره شکل صورت آدم‌ها وجود دارد: هیچ‌کس به‌طور کامل و دقیق، صورتی به‌شکل مربع ندارد. یا هیچ‌کس کاملا بیضی نیست. بنابراین، به صورتتان در آینه نگاهی دقیق داشته باشید و ببنید که با کمی اغماض، خط‌وخطوط و زاویه چهره‌تان به کدام شکل هندسی نزدیک‌تر است.

شکل صورت بیشتر افراد ترکیبی است. برای نمونه، چانه‌ای گرد یا پیشانی بلند دارند. اجازه بدهید که در ادامه به‌طور جداگانه برای هر شکل از صورت، توضیحاتی درباره انتخاب عینک آفتابی مناسب فرم صورت بدهیم.


صورت‌های مستطیلی و مربعی

Face Shape Guide - چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟
عینک مناسب صورت‌های مستطیلی و مربعی

کسانی که شکل صورتشان مستطیلی است، دارای زاویه‌هایی مشخص در کناره‌های صورت‌اند. گونه‌های این افراد پهن است و فاصله چانه تا بینی و پیشانی تا بینی‌شان حالت تقریبا برابری دارد.

قاب مناسب برای چنین صورت‌هایی، قاب‌هایی گرد و ظریف است. قاب‌های بیضی هم برای این صورت‌ها انتخاب خوبی خواهد بود. قاب‌های گرد و بیضی می‌توانند زوایای مشخص صورت‌های مستطیلی را تلطیف و به چهره‌شان  تعادل بدهند.

صورت‌های گرد

Face Shape Guide 1 - چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟
عینک مناسب صورت‌های گرد

کسانی که صورت‌هایی گرد دارند، صورتشان زوایایی مشخص ندارد. زوایا نرم و منحنی‌اند و گونه‌ها کمی باز و پهن هستند. این دسته از افراد هم برای خرید عینک آفتابی مناسب فرم صورت باید دقت کنند و به‌سراغ گزینه‌هایی بروند که به چهره‌شان زاویه و خطوطی شکسته اضافه می‌کند.

عینک‌هایی با زاویه‌های شکسته انتخابی است که صورت این افراد را متعادل می‌کند و از گردی کامل درمی‌آورد. پس گزینه‌های متنوعی پیش رویشان قرار دارد:

  • عینک‌های مربعی و مستطیلی؛
  • عینک‌هایی به‌شکل‌های هندسی مختلف که زاویه دارند؛
  • عینک‌های گربه‌ای که به صورتشان زاویه و خطوط اضافه می‌کنند.

بدیهی است که انتخاب عینکی با قاب گرد برای دوستانی با این شکل از صورت توصیه نمی‌شود. عینک‌های گربه‌ای هم به‌شرطی مناسب خواهند بود که در قابشان شکستگی‌های زاویه‌ای وجود داشته باشد و خطوط قاب عینک چندان منحنی‌مانند و گرد نباشند.

صورت‌های قلبی

Face Shape Guide 2 - چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟
عینک مناسب صورت‌های قلبی

کسانی که صورت‌های قلبی دارند، پیشانی‌شان پهن است و هرچقدر به قسمت چانه‌شان نزدیک می‌شوی، شاهد باریک‌ترشدن آن خواهی بود. این افراد گونه‌هایی برجسته دارند و حالت قلب‌مانند صورتشان می‌تواند کشیده یا پهن باشد.

عینک‌هایی به‌شکل:

  • بیضی؛
  • مستطیلی‌؛
  • گربه‌ای؛
  • بالافریم‌دارها؛

هم از دیگر انتخاب‌های افراد صورت‌قلبی‌اند. قاب‌های ویفری که حالت پهنی دارند هم روی صورت چنین افرادی به‌خوبی می‌نشینند.

صورت‌های مثلثی

Face Shape Guide 3 - چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟
عینک مناسب صورت مثلثی

صورت‌ مثلثی یا صورتی است که در ناحیه چانه و فک پهن است و هرچقدر که به سمت پیشانی پیش می‌روی، شاهد باریک‌ترشدن زوایا و پهنی صورت خواهی بود(مثلث معمولی) یا صورتی است که در ناحیه چانه و فک باریک است و در بخش پیشانی وسیع و پهن می‌شود (مثلث برعکس). بنابراین، صاحبان چنین صورت‌هایی باید به‌سراغ قاب‌هایی برای عینک آفتابی‌شان بروند که در بخش بالای یا پایینی  قاب دارند.

در واقع، هدف این است که عینکی به صورت اضافه شود که پهنی چانه و باریکی پیشانی را تعدیل می‌کند (یا بالعکس). عینک‌های زیادی برای این دسته از صورت‌ها وجود دارد:

  • عینک‌های خلبانی؛
  • گربه‌ای؛
  • عینک‌هایی با قاب در بخش بالایی یا پایینی فریم و… .

صورت‌های بیضی

Face Shape Guide 4 - چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟
عینک مناسب صورت بیضی

اگر شکل صورتتان بیضی است، خبر خوبی برایتان داریم: همه نوع عینکی به صورتتان می‌آید؛ یعنی دنیایی از انتخاب پیش رویتان است. چه چیزی از این بهتر؟

گام دوم: رنگ عینک مناسب با توناژ پوستتان باشد

complementary color wheel - چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟
انتخاب طیف رنگی مناسب عینک

در گام دوم باید به‌ سراغ عینکی بروید که رنگش متناسب با توناژ رنگی پوست صورتتان است. یعنی ببینید که چه طیف رنگی در پوست صورتتان وجود دارد و رنگ عینکتان را مناسب با رگه‌های رنگی پوست خود انتخاب کنید.

اگر پوستتان طیف رنگی سرد و روشن دارد، بهتر است که عینکتان را از میان رنگ‌هایی مانند مشکی، خاکستری و آبی انتخاب کنید. اگر پوستتان طیف رنگی گرم و تیره دارد، رنگ‌هایی مانند صورتی، قرمز و قهوه‌ای انتخاب‌های بهتری خواهند بود.

گام سوم: به سبک زندگی‌تان هم دقت کنید

b373d0a2 8d59 446d a070 fbf7717a9b71 gettyimages 1209019486 - چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟
انتخاب عینک مناسب با سبک زندگی

هریک از ما روزهای زندگی‌مان را به شکلی می‌گذرانیم. انتخاب‌هایمان باعث می‌شوند که سبک‌های زندگی متفاوتی داشته باشیم. بنابراین، پوششمان هم متناسب با سبک زندگی‌مان متفاوت خواهد بود. اگر کارگری هستید که در مکان‌های صنعتی کار می‌کنید، به‌احتمال زیاد به عینکی محکم‌تر از عینک کسی نیاز دارید که خانه‌دار است و در طول روز از منزل خارج نمی‌شود.

پس با در نظرگرفتن اینکه در طول روز چه می‌کنید، به‌سراغ خرید عینک بروید. تناسب سبک زندگی و عینک مهم است؛ به‌ویژه در بخش پُل عینک یعنی جایی که دو عدسی چشمی عینک با یک واسطه به‌هم پیوند داده می‌شوند. اگر تحرکتان در طول روز زیاد است، باید عینکی انتخاب کنید که در این ناحیه سفت‌ومحکم است و مدام لیز نمی‌خورد.

اگر ساعات زیادی از روز را در بیرون از منزل هستید و تحرکتان بالاست، باید عینکی راحت بخرید. کسانی که در مشاغلی رسمی فعالیت می‌کنند هم باید به راحتی و رسمی‌وشیک‌بودن عینک توجه زیادی داشته باشند.

پس حواستان باشد که عینک آفتابی مناسب فرم صورت تا حد زیادی عینکی است که با سبک زندگی‌تان هم متناسب باشد. برای نمونه، عینکی فانتزی و رنگی برای مدیری که در جلساتی مهم شرکت می‌کند، معمولا انتخاب خوبی نیست.

گام چهارم: شخصیتتان را در قاب عینک جاری کنید

junestudio homepage banner MOBILE - چطور عینک آفتابی مناسب فرم صورتمان بخریم؟
عینک متناسب با شخصیت

عینک آفتابی نباید فقط متناسب با فرم صورتتان باشد بلکه باید عنصری از استایل باشد که شخصیتتان را هم نشان می‌دهد. شاید مناسب‌ترین قاب برای صورت را بخرید و بهترین رنگی را انتخاب کنید که با پوستتان هماهنگ است اما در نهایت باید با عینک احساس راحتی کنید و این حس را داشته باشید که قاب برای شما ساخته شده و متناسب با استایل شخصی‌تان است. باید قابی را انتخاب کنید که از استفاده از آن لذت می‌برید و به‌هیچ‌وجه معذب نیستید.

در آخر

دیگر برای انتخاب عینک آفتابی مناسب فرم صورت سردرگم نیستید، درست است؟ اگر این نکات را به‌خاطر بسپارید، راحت‌تر به خرید می‌روید و می‌دانید که از میان انبوه مدل‌های متنوع کدام را انتخاب کنید.

manomode.com

 

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا