توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
آرایش صورت،مو و پوستآرایش و زیبایی

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو : گرفتن سفیدی مو یکی از اصلی ترین و پر اضطراب ترین مسایل برای زن ها خواهد بود . برای گرفتن‌ سفیدی مو قدم های آورده شده در مطلب را اعمال نمایید .

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو : گرفتن سفیدی مو یکی از اصلی ترین و پر اضطراب ترین مسایل برای زن ها خواهد بود . برای گرفتن‌ سفیدی مو قدم های آورده شده در مطلب را اعمال نمایید . فن های مردانساژ , شامپو غیرطبیعی شیمیایی , دانه‌ تصنعی , پورسانتاژ و پیگمنتاسیون شیوه های موثری برای رنگ کردن موهای سفید‌ می باشند با ما همراه باشید در مجله سیراف

آنچه در این مقاله از هفت رژ می‌خوانید

۱- نرم نمودن موی سفید‌ برای رنگ گرفتن‌ موهای سفید‌

گرفتن سفیدی مو به دلیل زبر‌ و کلفت بودن‌ موی سپید دشوار تر خواهد بود . ازدیاد کلفتی مو تا حدی از رسیدن رنگ و اکسیدان به مو ممانعت می نماید . ازاین‌رو حتما پیش از رنگ نمودن تماما موهای سفید‌ را شانه نمائید . براشینگ نمودن نرم نمودن مو را افزون‌تر می نماید .

 

۲- روش مردانساژ برای گرفتن‌ سفیدی مو

اکسیدان به جهت وجود جرم اکسنده آب اکسیژنه پولک‌های‌ مو را باز می کند . ازاین‌رو هر چه فولیکول مو بازتر گردد . گرفتن‌ سفیدی مو خوب تر خواهد شد . ولی این فن با ۲۰ درصد سفیدی مو اثرگذار خواهد بود .

۱) موهایتان را کاملا شانه نمائید .

۲) اکسیدان ۹ درصد را حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی مو بمالید .

۳) پس از سپری شدن این تایم نم اکسیدان را با پنبه بگیرید .

۴) در آخر رنگ و اکسیدان ۶ درصد را روی مو بگذارید .

۵) موهایتان را با آب ولرم‌ شستشو دهید .

۶) آن‌وقت ماسک مو مطلوبی را میان ۵ تا ۷ دقیقه روی مو بگذارید .

۷) در نهایت آبکشی ساده‌ ترجیحا با آب خنک داشته باشید .

۳- روش پورسانتاژ

در روش پورسانتاژ باید به درصد سفیدی مو و رنگ انتخابی هم دقت نمود . حتی به جنسیت !
مورد اول اینکه در روش پورسانتاژ شما نسبت به مقدار سفیدی مو بایست رنگ مو فانتزی افزون کنید . رنگهای فانتزی‌ جزو‌ رنگهای ویژه می باشند . در اکثر موارد دربردارنده رنگهای سرخ و شرابی یا آبی و صورتی می باشند . ازاین‌رو در اکثر موارد پسرها به ندرت‌ دنبال این‌طور رنگها می روند‌ . پس این راه گزینه خوبی‌ درباره آقا پسرها به شمار نمی آید . درباره دخترخانم ها هم دقت نمایند که قسمت اصلی کل رنگ مو قرار است‌ فانتزی‌ گردد .

مورد دوم اینکه ، بکارگیری از واریاسیون متناسب با رنگ انتخابی همچنین به این عمل امداد می نماید . ولی به طورمثال با روش های نوشته گسترش رنگ موی انتخابی را بیشتر کنید .

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو

 

برای موهایی با ۲۵ درصد سفیدی دستور ذیل بایستی ادا گردد .

سه چهارم رنگ فانتزی‌

یک چهارم رنگ اصلی‌ هم پایه‌ رنگ فانتزی‌

اکسیدان ۶ درصد .

برای موهایی با ۵۰ درصد سفیدی از دستور پایین بکارگیری بکنید .

یک دوم رنگ اصلی‌ هم پایه‌ رنگ فانتزی‌

یک دوم رنگ فانتزی‌

به علاوه ۲ سانت واریاسیون همرنگ‌ رنگ فانتزی‌

اکسیدان ۶ درصد .

برای موهای با ۷۵ درصد سفیدی از دستور پایین استفاده ببرید .

یک چهارم رنگ فانتزی‌

سه چهارم رنگ اصلی‌ هم پایه‌ رنگ فانتزی‌

۳ سانت واریاسیون طبق رنگ فانتزی‌

اکسیدان ۶ درصد .

اگر موهایتان کاملا سپید می باشد ، فرمولاسیون پایین شایسته شما خواهد بود‌ .

رنگهای اصلی‌ یک پایه تیره‌ تر‌ از‌ رنگ انتخابی

۴ سانت واریاسیون مطابق با رنگ انتخابی

اکسیدان ۶ درصد .

پیشنهاداتی برای این روش !

اگر موهایتان حدود ۲۵ درصد سفیدی خواهد داشت . قادر خواهید بود دستور های پایین را بکارگیری کنید .

۱ . رنگ دودی زیتونی فانتزی‌

سه چهارم رنگ آبی دودی

یک چهارم رنگ زیتونی پایه‌ ۶ یا طبیعی‌ اکسترا پایه‌ ۶ .۰۰

اکسیدان ۶ درصد .

۲ . رنگ شکلاتی گرم

سه چهارم رنگ قرمز‌ پایه‌ ۶

۱/۴ شکلاتی پایه‌ ۶

اکسیدان ۶ درصد .

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو

 

۳ . رنگ شرابی طبیعی‌

سه چهارم رنگ شرابی پایه‌ ۶

یک چهارم طبیعی‌ یا طلایی‌ پایه‌ ۶

اکسیدان ۶ درصد .

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو

۴ . رنگ ما‌هاگونی‌ فانتزی‌

سه چهارم رنگ سرخ گیلاسی

۱/۴ ماهگونی پایه‌ ۶

اکسیدان ۶ درصد .

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو

۴- ازدیاد مقدار زمان‌ رنگ مو

اگر دایماً پس از نیم‌ ساعت موهایتان را آبکشی می نمائید . این مرحله حتما وقت زیادتری به موهایتان بدهید . به عنوان مثال ۴۵ دقیقه . با این عمل رنگ مجال بسیاری خواهد داشت تا در مو ورود نماید . بعد با آب ولرم‌ موهایتان را شستشو دهید . از ماسک مو خوب بکارگیری بکنید . آن‌گاه با آب خنک یک آبکشی نهایی نمائید . این‌چنین به موهایتان شوک‌ وارد می گردد . در نتیجه فولیکولهای مو بسته‌ می گردد .

۵- اضافه کردن قطره‌ آنتی دمیج برای رنگ کردن موی سفید‌

از آنجا که موهای سفید‌ در اکثر موارد قطور و کلفت است . بنابراین رنگ پذیری مو افت می یابد . به این دلیل حتما از قطرات آنتی دمیج بکارگیری بکنید . این عمل سبب خواهد شد که رنگ پذیری ازدیاد یابد . در نهایت سفیدی مو زیادتر گرفته خواهد شد .

۶- عدم بکارگیری از کلاه یا نایلون

نایلون یا کلاه به سبب ازدیاد حرارت موجب باز‌شدن‌ فوری مو خواهد شد . باز‌شدن‌ رنگ موجب عدم ورود رنگ به عمق‌ مو می گردد . در نهایت مو روشنتر خواهد شد . منتها در شکل باز بودن‌ موها رنگ با اکسیژن کنش می دهد‌ . پس شدت‌ رنگ زیادتر می گردد .

نکات طلایی‌ گرفتن‌ سفیدی مو

۷- عدم بکارگیری از شامپوهای قلیایی پس از رنگ

پس از رنگ مو موهایتان را شستشو ندهید . تنها با آب ولرم‌ رنگ و اکسیدان را از مو بیرون بکنید . آن‌وقت ماسک مو بزنید . پس از سپری شدن ۵ تا ۱۰ دقیقه موهایتان را با آب خنک بشویید . آب خنک موجب تولید شوک‌ به موهایتان خواهد شد . درنتیجه فولیکولهای مو بسته‌ گشته و رنگ بیرون نمی گردد . مورد دیگر اینکه شامپو نمودن ترجیحا سه تا پنج روز‌ از رنگ بایستی باشد‌ . شامپو تثبیت‌ کننده رنگ مو همچنین جزو‌ گزینش های شایسته خواهد بود .

۸- روش پیگمنتاسیون یا پرکلراسیون یا دانه‌ تصنعی

این فن همچنین جزو‌ یکی از عالی ترین شیوه هاست . گرفتن‌ سفیدی مو با رنگ روشن‌ به وسیله فن پیگمنتاسیون یا دانه‌ تصنعی خوب تر می باشد اعمال گردد . اما به دو شکل اعمال می گردد .

روش نخست گرفتن‌ سفیدی مو

روش نخست قدیمی‌ تر خواهد بود . بی‌تردید در بیشتر موارد ایجاد‌ آلرژی هم امکان‌پذیر خواهد بود به وجود آید . در آغاز رنگ را به شکل خالی‌ و بی اکسیدان بر روی مو بگذارید . پس از سپری شدن ۱۰ دقیقه موهایتان را به هیچ وجه شستشو ندهید . تنها با یک حوله آن را از مو تمیز کنید . پس‌ازآن رنگ و اکسیدان ۶ درصد را روی همان مو بگذارید . پس از طی زمان ضروری موهایتان را شستشو دهید. ماسک مو و آبکشی نهایی همچنین پایداری رنگ و صحت مو را افزون‌تر می نماید . به علاوه پی اچ رنگ مو حدود ۱۱ می باشد . قلیای خالی‌ موجب تولید تاول‌ و آلرژی روی پوست‌ سر می گردد . اما از سمت دیگر فولیکولهای مو به سختی باز می گردد . رنگ بی‌نهایت خوب به عمق‌ مو سرایت می نماید . رنگ به تنهایی موجب صدمه سخت به مو خواهد شد . ازاین‌رو این شیوه بسیار شایسته خواهد بود .

روش دوم گرفتن‌ سفیدی مو

روش دوم خوب تر خواهد بود. در شروع رنگ و اکسیدان ۶ درصد را روی مو بگذارید . کوشش نمائید . آمیخته رنگ و اکسیدان نسبتا پرمایه باشد‌ . پس از ۳۵ دقیقه با حوله رنگ و اکسیدان را از مو تمیز نمائید. در ۱۰ دقیقه نهایی رنگ مو را به تنهایی (و بی اکسیدان) روی مو (مخصوصا روی بخش های سفید) قرار دهید . با این عمل شدت‌ رنگ را بی‌نهایت می نمائید . بنابراین به سبب تنظیم‌ پی اچ رنگ با اکسیدان ، اضافه کردن رنگ در بخش آتی صدمه بسیاری به مو یا پوست‌ سر نمی رساند.

۹- گرفتن‌ سفیدی مو با بکارگیری از ترکیب‌ رنگ مطلوب

رنگهای طبیعی‌ اکسترا گزینه کاملی برای پوشش‌ سفیدی مو می باشد . این رنگها با دو صفر‌ بعداز ممیز‌ عدد گذاری می گردند . در اکثر موارد از ۴ .۰۰ تا ۸ .۰۰ بنیان گذاری می گردند . این رنگها از رنگهای طبیعی‌ تیره‌ تر می باشند . به علاوه تلفیق این رنگها با رنگهایی گرم مانند قهوه ای شکلاتی گزینه خوبی خواهد بود . در رنگهای ترکیبی برای موهایی با پایه سفید‌ اصلا نباید قرمزی وجود داشته باشد‌ . بدین‌سبب حتما از توناژهای زیتونی و واریاسیون سبز در ترکیب با رنگها بکارگیری کنید . به علاوه رنگهای دودی از پایه‌ ۵ تا ۷ گزینش مناسبی برای پوشش‌ سفیدی مو می باشد . این رقم های دودی رنگ را بسیار تیره‌ هم نمی نماید . برای پوشش‌ سفیدی دایماً از اکسیدان ۶ درصد بکارگیری کنید .

۱۰- گرفتن‌ سفیدی مو با شامپو غیرطبیعی شیمیایی

اگر تمایل دارید رنگ روشن‌ روی موی سفید‌ قرار دهید . خوب تر خواهد بود موهایتان را شامپو غیرطبیعی شیمیایی نمایید‌ . با استعمال از این فن فولیکولهای مو باز می گردد . پس رسیدن رنگ به عمق‌ مو زیادتر خواهد بود . سفیدی مو خوب تر پوشش‌ داده می گردد . از سمت دیگر با شامپو غیرطبیعی فاصله‌ میان موهای تیره‌ و سفید‌ کمتر خواهد شد . با این تضاد کم ، یکدستی رنگ همچنین افزون‌تر خواهد شد . ازاین‌رو گرفتن‌ سفیدی مو به حالت درست اعمال می گردد .

یک پیمانه‌ پودر‌ دکلره مناسب‌

یک پیمانه‌ اکسیدان ۹ درصد

یک پیمانه‌ شامپو

۱۵ قطره‌ آنتی دمیج یا ۵ میل‌ اولاپلکس

را قاطی بکنید . آن‌وقت از ریشه‌ تا ساقه‌ مواد‌ را به مو آمیخته کنید . پس از توقف ۲۰ دقیقه موهایتان را با آب بشویید ماسک مو اصلاح کننده زده‌ و آبکشی ساده‌ بکنید . پس از خشکاندن مو رنگهای روشن‌ را قادر خواهید بود به کار‌ ببرید . تلاش نمائید از رنگهای ۸ .۰۰ و طبیعی‌ ۷ همراه با ۷ دودی همچنین بکارگیری نمائید . با اینکار همراه با گرفتن‌ سفیدی مو ، رنگ مو روشنی‌ حاصل‌ می گردد .

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید ***

7rozh.ir

همچنین بخوانید:  روش های صحیح بخور صورت و تاثیر باورنکردنی آن بر پاکسازی پوست

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا