توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
آرایش صورت،مو و پوستآرایش و زیباییزیبایی چهره

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن : پیدا نمودن رنگ به درد بخور برای آرایش‌ ابرو یکی از گام های سخت در خودآرایی خواهد بود و دشواری آن در هنر طبیعی‌ به‌نظر آمدن رنگ ابروها می باشد .

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن : پیدا نمودن رنگ به درد بخور برای آرایش‌ ابرو یکی از گام های سخت در خودآرایی خواهد بود و دشواری آن در هنر طبیعی‌ به‌نظر آمدن رنگ ابروها می باشد . زمانی که رنگی که برای ابرو تعیین می‌کنید تا با یاری مداد ، سایه ، ریمل یا رنگ ابرو ، روی تار‌های‌ ابرو اجرا بکنید ، ظاهری‌ غیر طبیعی‌ به صورت شما می‌دهد و با شکل چهره شما تناسب نخواهد داشت . ازاین‌رو گزینش خطا رنگ می‌تواند ابروهای شما را بیشتر از حد تیره‌ نمایش دهد‌ یا بی‌نهایت در صورت جلوه‌گری کند‌ . رنگ ابرو را حتما باید مناسب با رنگ مو و پوست‌ خودتان تعیین بکنید . هنگامی که رنگ به درد بخور را معلوم کردید بایستی آن را خوب روی ابروها اعمال‌ نمائید تا از نهایت کار رضایت داشته باشید . در این پست از مجله‌ی سیراف تصمیم داریم که درباره نحوه‌ی گزینش رنگ ابرو برحسب رنگ موی سر و پوست‌ گفتگو کنیم .

آنچه در این مقاله از هفت رژ می‌خوانید

چگونه رنگ ابرو را برطبق رنگ مو تعیین کنیم ؟

اگر موهای قهوه‌ای یا تیره دارید ، حتما باید برای ابروهای خودتان سایه‌ای گزینش نمائید که دست‌کم یک‌تا‌ دو پایه روشن‌تر‌ از‌ تناژ رنگ موهایتان باشد‌ . مراعات این مساله موجب می گردد که رنگ ابرو طبیعی‌ به‌نظر برسد و خط ابرو و جبین بی‌نهایت تناژ تیره‌ نداشته باشند . در آخر چهره‌ی بازتر و شاداب‌تر خواهید داشت . به اضافه اینکه چربی های حاضر در پوست‌ سبب می گردند که رنگ ابرو تیره‌تر به‌نظر برسد . ازاین‌رو گزینش رنگی یک‌تا‌ دو مرتبه روشن‌تر‌ از‌ رنگ موهای سر سبب می گردد که ابروها بیشتر از حد در چهره‌ی شما جلوه‌گری نکند . اگر موهای قهوه‌ای یا سیاه دارید ، خوب خواهد شد که برای رنگ ابرو به دنبال رنگ قهوه‌ای کمرنگ بروید . بایستی در پی سایه‌ای باشید که قهوه‌ای روشن‌ است تا بی‌نهایت تیره‌ به‌نظر نرسد؛ به‌ویژه درصورتی‌که موهایی به رنگ قهوه‌ای میانه ​​دارید .

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

تناسب رنگ ابرو با صورت‌

اگر ابروهای شما به‌طور عادی تیره باشند ، هیچگاه رنگ ابروی تیره را گزینش نکنید ، چون در این وضعیت چهره شما می‌تواند بسیار بیشتر از حد خشن‌ و ظلمانی به‌نظر برسد . چنانچه به بکارگیری از رنگ تیره‌ تاکید دارید ، به عوض مشکی قادر خواهید بود از رنگ قهوه‌ای تیره‌ بکارگیری بکنید .

اگر موهای بلوند یا قهوه‌ای روشن‌ دارید ، الزاماً باید رنگ ابرو با تناژ رنگی یک‌تا‌ دو درجه‌ تیره‌تر در مقابل موی سرتان گزینش نمائید . بدین‌سبب چنانچه موهای شما رنگ روشنی‌ داراست ، خاطرجمع شوید که رنگ ابروی مورد‌ نظرتان مقداری تیره‌تر گردد تا روی چهره شما جلوه‌ی زیبایی نمایان بکند . تیرگی‌ رنگ ابرو نباید به حدی گردد که عادی به‌نظر نرسد . در حالی که هم اکنون الزاماً باید تیرگی‌ آن به حدی گردد که روی قیافه ظهور پیدا‌ نماید .

اگر موهای طلایی دارید ، در هنگام گزینش رنگ ابرو ، دنبال رنگ خاکستری‌ متمایل به قهوه‌ای بروید . این رنگ موجب می گردد که تناژ ابروهای شما طبیعی‌ به نگرش برسد و در حالی که بیشتر از حد تیره‌ نباشد . ایضاً درصورتی‌که موهای قهوه‌ای خیلی روشن‌ دارید یا موهای روشن‌ با لایت‌های طلایی دارید ، امکان‌پذیر خواهد بود که بخواهید رنگ خاکستری‌ متمایل به قهوه‌ای را تست بکنید . چنانچه موهای سرخ دارید ، برای رنگ ابرو دنبال رنگ بلوند بروید . ازاین‌رو رنگ سرخ موهای خویش را قادر خواهید بود با رنگ ابرو بلوند روشن‌ تکمیل‌ نمائید .

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

 

رنگ ابرو متناسب‌ با پوست‌

برای سازگاری رنگ ابرو با رنگ پوست‌ ، حتما باید به چند نکته‌ی ظریف دقت نمائید . چنانچه پوست‌ شما روشن‌ و مایل به صورتی می باشد ، دنبال رنگ بلوند اندکی مایل به خاکستری‌ بروید . پوست‌‌های‌ صورتی‌رنگ در هنگام برانگیختگی و سرخ‌شدن‌ ، به رنگ صورتی یا سرخ مبدل می‌شوند و چنانچه این خصوصیت را دارید ، در دسته‌ی پوست‌‌های‌ صورتی قرار می‌گیرید . ازاین‌رو در هنگام گزینش رنگ ابرو از تناژ بلوند خاکستری‌ بکارگیری بکنید تا چهره‌ای جذاب و گیرا داشته باشید . به اضافه اینکه چنانچه پوست‌ روشن‌ با موهای تیره‌ دارید ، قادر خواهید بود قهوه‌ای روشن‌ مایل به خاکستری‌ را برای رنگ ابرو تست نمائید.

نکته : تلاش بکنید ابداً از رنگ‌های متمایل به سرخ یا گرم برای ابروهای خویش بکارگیری نکنید ، حتی چنانچه موهایی بلوند یا قهوه‌ای گرم دارید . ابروها در مقابل موهای سر شما خاکستری‌تر می باشند ، ازاین‌رو بکارگیری از رنگ ابرو در تناژ سردتر ، ظهوری طبیعی‌ به قیافه شما می‌دهد . درصورتی‌که پوست‌ شما به سادگی برنزه‌ می گردد یا پوست‌ اصلی خودتان زیتونی می باشد ، رنگ ابروی قهوه‌ای روشن‌ تا میانه را گزینش نمائید . این تلفیق رنگ سبب‌ می گردد که ابرو جلوه‌ی جذابی در مقابل این گونه رنگ پوست‌ داشته باشد‌ . به اضافه درصورتی‌که پوستی تیره‌ دارید ، به دنبال رنگ قهوه‌ای مات‌ در تناژ روشن‌ تا میانه بروید . رنگ ابرو الزاماً باید یک‌تا‌ دو درجه‌ روشن‌تر‌ از‌ رنگ پوست‌ شما گردد تا روی صورتتان خوب به‌نظر برسد .

استفاده از مداد ابرو

یکی از سبک های تقویت رنگ ابرو ، بکارگیری از مداد ابرو می باشد . پیش از آنکه مداد را درون ابروها بکشید ، نوک‌ مداد را قدری روی پوست‌ اطراف ابرو یا گونه‌ بکشید و رنگ آن را در مقابل رنگ مو و پوست‌ بسنجید . با این شیوه آگاه خواهید شد که آیا رنگ این مداد برای ابرو شما خوب می باشد یا نه .

بر حسب رنگ موی سر و رنگ پوست صورت شما ، رنگ مداد ابرو بایستی یک‌ تا‌ دو پایه تیره‌تر یا روشن‌تر‌ از‌ رنگ موهای سرتان باشد‌ . رنگ ابرو الزاماً باید رنگ پوست‌ و موهای شما را کامل سازد و تضادی پدیدار و غیرمنطقی در قیافه ابداع نکند .

از مداد ابرو با نوک‌ ظریف‌ بکارگیری نمائید تا ابروهای شما پرتر به نگرش برسد . هرگز تلاش نکنید که هر فاصله‌ای را در ابروهای خویش با مداد پر بکنید . در عوض‌ ، برای داشتن ظاهری‌ طبیعی‌تر ، بخش فوق و پایین ابروهای خویش را با نوک‌ مداد قشنگ پر بکنید . از تشکیل خطوط عمومی و هموار برای ابرو پرهیز بکنید . در عوض‌ از ضربات کم و فوری مداد برای تولید خطوطی مانند تار‌های‌ مو بکارگیری نمائید . در نهایت ابرو را با یاری یک قلم‌مو رو به فوق منظم نمائید .

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

 

استفاده از ریمل ابرو

برای رنگ نمودن و حالت‌ دادن فوری به ابرو ، بکارگیری از ریمل ابرو ایده‌ی خیلی مناسبی خواهد بود . درصورتی‌که نمی‌خواهید از مداد ابرو بکارگیری نمائید و وقت بسیار هم برای پیرایش ابروها ندارید ، خوب تر خواهد بود دنبال ریمل ابرو بروید . از یک برس زاویه‌دار برای این عمل بکارگیری نمائید . برس را به محتویات‌ ریمل آمیخته نمائید و بعد آن را در سمت خارج و رو به فوق روی ابروها بکشید . ریمل افزون بر تغییر‌ رنگ ابرو ، به پایدار نگه داشتن رنگ و حالت‌ ابروهای شما هم در طول روز‌ یاری می نماید .

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

 

استفاده از سایه برای رنگ‌آمیزی ابرو

یکی دیگر از گزینه‌های تغییر‌ رنگ ابرو ، بکارگیری از سایه می باشد . سایه ظاهری‌ نرم‌تر و ملایم‌تر به ابروهای شما می‌دهد و جایگزین‌ خوبی برای مداد و ریمل ابرو می باشد . برای رنگ‌ نمودن ابرو با سایه ، به یک برس ظریف زاویه‌دار با رنگ سایه‌ برحسب ابرویتان احتیاج دارید . برس را آهسته از بن ابرو به ناحیه بالا‌ بکشید . با برس و سایه می توانید که به عوض تشکیل یک مدل عام با خطوط صیقلی و تصنعی ، خطوطی مانند به مو خلق نمائید . تکان برس روی ابروها را تا هنگامی که قالب ابروها موافق میلتان گردد ، بایستی ادامه‌ دهید .

رنگ ابرو تیره‌ یا روشن؟

به این مطلب امتیاز دهید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید ***

7rozh.ir

همچنین بخوانید:  پی آر پی مو و تاثیر باورنکردنی آن بر درمان ریزش مو

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا