توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیراز های موفقیت

مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

هدف گذاری از مهم ترین روش های مهمی است که می توانید از طریق آن به اهداف شخصی و حرفه ای خودتان دست پیدا کنید.

مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

هدف گذاری از مهم ترین روش های مهمی است که می توانید از طریق آن به اهداف شخصی و حرفه ای خودتان دست پیدا کنید. همه ما در زندگی آینده خو دارای اهدافی هستیم. این اهداف در موفقیت افراد بسیار تاثیرگذار هستند. اگر می خواهید، بر روی بخش های مختلف زندگی خود مدیریت داشته باشید و اهداف مشخصی برای زندگی دارید با هدف گذاری کردن می توانید، به این اهداف مهم دست پیدا کنید. تکنیک هایی که در این زمینه وجود دارند، بسیار کمک کننده هستند. با طی کردن مراحل هدف گذاری می توانید مسیری روشن و آینده ای تعیین شده برای خودتان در نظر بگیرید. شما با استفاده از هدف گذاری ها می توانید انگیزه کافی برای ادامه زندگی خود داشته باشید.

مراحل هدف گذاری

فرایند هدف گذاری کردن نشان دهنده جهت و مسیر مشخص برای شما می باشد. شما از این طریق می توانید تمرکز بهتری بر روی کارهای خود داشته باشید. افرادی که دارای هدف هستند، نقطه ای مشخص برای زندگی خود دارند. انتخاب روش های درست برای تعیین اهداف می تواند بسیار مهم تر از خود هدف باشد. پیش از هر چیز باید توجه کنید که هدف گذاری کردن باید روشن و واضح صورت بگیرد. تلاش مداوم افراد در این زمینه وقتی جواب می دهد که اهداف تعریف شده باشند، یعنی بتوانید برای آن ها مثال بزنید و تعریفی دقیق از آن داشته باشید. راهنمای هدف گذاری صحیح می تواند نقش مهمی در دستیابی شما به این اهدف داشته باشد.

HADAF 5 - مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

تاکید بر اهمیت هدف گذاری:

هدف گذاری کردن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و همه ما به این موضوع واقف هستیم. در دنیای مدرن و پر حاشیه امروزی زمانی به مقصد می رسیم که هدفی درست و مشخص داشت باشیم. برای این امر باید هدف هایی روشن داشته باشید. این معیارهای روشن موجب پیشرفت شما می شوند و در زندگی و موقعیت های شغلی به شما کمک خواهند کرد. شما باید اهدافی مشخص و قابل دسترس داشته باشید. بسیاری از این اهداف قابلیت ارزیابی دارند، یعنی شما از بررسی و بازخوردهای آن انگیزه بیشتری دریافت می کنید.

HADAF 4 - مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

گام های هدف گذاری:

چطور هدف گذاری در زندگی باعث موفقیت می شود؟ همانطور که می دانید هدف داشتن در زندگی بسیار کمک کننده است. برای اینکه مسیر سفر خودتان در زندگی را بیشتر بشناسید، باید هدف داشته باشید. شما باید تصویری واضح از آرزوهای خودتان داشته باشید. این اهدا یک تکیه گاه مهم هستند که می توانند راهنمای زندگی باشند.

زمانی که اهداف خودتان را مشخص می کنید، باید نسبت به آن ها رو راست تر عمل کنید. یکی از گام های اساسی برای هدف گذاری کردن مشخص کردن زمان دقیق برای رسیدن به اهداف می باشد. اغلب این اهداف قابل ارزیابی و دسترسی هستند. فرایند هدف گذاری کردن، نوعی چارچوب برای خلق آینده بهتر است. شما باید هر روز اهداف خودتان را پیگیری کنید. در حقیقت اساس این اهداف را رشد شخصی شما تعیین می کند.

HADAF 1 - مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

گام اول: مشخص کردن دقیق اهداف

از مهم ترین مراحل هدف گذاری در زندگی داشتن اهدافی است که دقیق و دست یافتنی هستند. برای این کار باید با ایده آل سازی شروع کنید. بدون در نظر گرفتن محدودیت ها باید به آنچه که می خواهید، فکر کنید. در این زمان ها باید تصور کنید، زمان و پول کافی در دست دارید. در این صورت می توانید راحت تر هدف گذاری کنید. گاهی باید این اهداف را با یک خیال و رویا نیز درهم بیامیزید. آنچه که فکر می کنید می تواند یک معجزه باشد را تصور کنید و برای رسیدن به آن چند هدف کلی تعیین کنید.

HADAF 2 - مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

گام دوم: یادداشت کردن اهداف

برای اینکه اهدافی مشخص و قابل دسترس داشته باشید، باید به شکل واضح و مشخص اهداف خود را یادداشت برداری کنید. در برخی از موارد توصیه می شود، این اهداف با جزئیات و به شکل دقیق باشند. همچنین باید توجه کنید که به چه میزان این اهداف قابل دسترسی و اندازه گیری هستند. این اهداف را به شکلی بنویسید که به عنوان محصولی خاص از کارخانه به حساب آیند. هر چه جزئیات در این زمینه دقیق تر باشد هدف گذاری موفق تر است.

HADAF 30 - مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

گام سوم: مشخص کردن زمان

یکی دیگر از مراحل اساسی در هدف گذاری و رسیدن به اهداف مشخص کردن زمان دستیابی به اهداف می باشد. در واقع شما باید یک پیش نگری در این زمینه داشته باشید. این تعیین زمان باید آگاهانه باشد. یکی از گام های اساسی انتخاب زمان های کوتاه تر برای اهداف کوتاه مدت و زمان بلندتر برای اهداف بلند مدت مشخص می شود. اگر اهداف شما بزرگ هستند، قطعا زمان بیشتری برای رسیدن به آن نیاز است. در لینک می توانید با هدف گذاری کوتاه مدت آشنا شوید.

HADAF 20 - مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

گام چهارم: موانع را رفع کنید

در رسیدن به اهداف باید موانع پیش رو را بردارید. همیشه عوامل محدود کننده ای در زندگی افراد وجود دارند که می تواند زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. تحقیقات نشان می دهد، بسیاری از این موانع در درون افراد وجود دارند. این عوامل می تواند مهارت های افراد را نیز محدود کنند. برای رفع کردن این دسته از موانع بهتر است، روی خودتان تمرکز بیشتری داشته باشید.

HADAF 3 - مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی
مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

گام پنجم: کسب مهارت

یکی از مراحل کلیدی برای هدف گذاری کردن کسب اطلاعات و مهارت های لازم در زمینه اهداف است. با شناسایی اهداف باید مهارت های لازم را در این زمینه کسب کنید. مهارت های درونی و کسب اطلاعات در این زمینه می تواند در دستیابی به اهدف نقش مهمی داشته باشد. کسب دانش و مهارت در زمینه هایی است که اطلاع و مهارت کافی در آن زمینه ندارید.

HADAF 40 - مراحل هدف گذاری با ۵ گام اساسی

مهم ترین گام های اساسی برای هدف گذاری کردن را در این مقاله عنوان کردیم. در هر یک از این گام ها باید به نکات و موارد مهمی توجه کنید. در این میان حمایت های اطرافیان می تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد. بهتر است لیستی از کارهایی تعیین کنید که شما را در رسیدن به اهدافتان کمک می کنند. برنامه ریزی کردن برای رسیدن به این اهداف نیز نقش بسیار مهمی در پیشرفت افراد خواهد داشت. در این زمینه می توانید از برنامه ریزی های روزانه و هفتگی استفاده کنید که تاثیر زیادی در پیشرفت دارند.

منبع : آرگا

برچسب :

arga-mag.com

 

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا