توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیدانستنی های ازدواجزناشوییعشق و ازدواج

از شب زفاف میترسم چیکار کنم؟ (راهنمای ترس و خجالت شب اول ازدواج)

تقریباً کمتر تازه‌عروس و دامادی پیدا می‌شود که اضطراب اولین شب ازدواج یا شب زفاف را نداشته باشد. شب زفاف، به شبی گفته می‌شود که عروس و داماد برای نخستین بار با یکدیگر هم‌بستر می‌شوند. این هم بستری معمولاً با رابطه جنسی همراه است.

از شب زفاف میترسم چیکار کنم؟ (راهنمای ترس و خجالت شب اول ازدواج)

تقریباً کمتر تازه‌عروس و دامادی پیدا می‌شود که اضطراب اولین شب ازدواج یا شب زفاف را نداشته باشد. شب زفاف، به شبی گفته می‌شود که عروس و داماد برای نخستین بار با یکدیگر هم‌بستر می‌شوند. این هم بستری معمولاً با رابطه جنسی همراه است.

در بسیاری از سنت‌ها، این شب با آداب‌ورسوم خاصی همراه است که گاهی اضطراب عروس و داماد را افزایش می‌دهد. گرچه امروزه شاهد افزایش آگاهی جنسی در جوامع هستیم، اما همچنان اضطراب شب زفاف برای عده‌ای بر آرامشی که باید از طریق آن حاصل شود می‌چربد.


اشتباهات رایج در شب زفاف

از مخرب‌ترین اقدامات اشتباه در شب زفاف، زمانی است که داماد دچار هیجان جنسی می‌شود. در این صورت ممکن است داماد بدون آماده کردن عروس فشار زیادی را به او وارد کند و رابطه زناشویی دچار اختلال شود.

اگر در زمان برقراری ارتباط جنسی، عروس به‌اندازه کافی آماده نشده باشد، ممکن است تحت چنان فشاری قرار بگیرد که حتی راهی بیمارستان شود!

پس اگر می‌خواهید از این شب برای عشق زندگی‌تان یک خاطره شیرین به یادگار بگذارید، حتی اگر خودتان به‌اندازه کافی برانگیخته‌شده‌اید، حواستان را جمع کنید و مرحله‌به‌مرحله برای آماده کردن عروس پیش بروید.

از دیگر اشتباهات رایج این است که خانواده‌ها (مخصوصاً خانواده عروس) دائماً عروس را تحت فشار روانی قرار می‌دهند و به‌جای اینکه کمی آن‌ها را آرام کنند، او را سرکوب می‌کنند و صحبت از آبروی خانوادگی‌شان می کنند.  


آداب و رسوم عجیب در مورد شب زفاف!

از قدیم تاکنون، رسم براین بوده که زنان پشت در اتاق عروس و داماد می‌نشینند تا دستمال سفید خونینی را که نشانه از بین رفتن باکرگی زن توسط مرد است ببینند و به باقی خویشاوندان بگویند. البته این رسم درگذشته به این صورت بوده است که پدر زن، تازه‌عروس و داماد را مقابل اتاق حجله دست‌به‌دست می‌کند و مادرزن پشت در اتاق می‌ایستاد تا دستمال خونین شب اول ازدواج را از داماد بگیرد. امروزه در کمتر جایی این رسوم باقی مانده است!


توقع زیاد برای اولین رابطه جنسی، ممنوع!

اگر در ذهنتان جورچینی برای شب زفاف چیده‌اید و یا اصطلاحاً ایده آلی از این شب در ذهن پرورده‌اید باید به شما بگوییم که بهتر است برای اولین رابطه جنسی‌تان این توقعات را دور بریزید. شب زفاف که اولین رابطه جنسی زن و مرد در آن رخ می‌دهد، معمولاً شب ایده آلی نیست. یعنی شما هرچقدر هم سعی کنید نمی‌توانید یک‌شبه ره صدساله را طی کرده و به ایده آل‌های ذهنی خود از این شب برسید.

پس لطفاً این توقعات را دور بریزید و سعی کنید در طی رابطه‌های آینده گام‌به‌گام برای رسیدن به آن تلاش کنید.


مهم‌ترین ترس‌های شب زفاف

از شب زفاف میترسم چیکار کنم؟ (راهنمای ترس و خجالت شب اول ازدواج)

بدون شک ازدواج، یکی از مهم‌ترین رویدادها در زندگی هر زن و مردی است که همراه رفع برخی از مشکلات، مشکلاتی نیز با خود به همراه دارد. این مشکلات در صورت همکاری و همراهی زوجین، نه‌تنها حل می شود بلکه خاطره‌انگیز نیز خواهد بود.

شب زفاف نیز ازجمله بخش‌هایی از ازدواج است که برای بسیاری به معضل تبدیل‌شده است. برخی می‌ترسند که در صورت خوب پیش نرفتن شب زفاف، زندگی‌شان به یک کابوس تبدیل ‌شود!

باید به شما این ندا را بدهیم که لازم است نگرانی‌ها را کنار بگذارید؛ زیرا برای هر مشکلی راه‌حلی وجود دارد.

پس اگر می‌خواهید شب خوبی را با همسر دلبندتان روز کنید، بهتر است ابتدا ترس‌های خود را بشناسید، آن‌ها را بپذیرید و سراغ راه‌حلی برای آن‌ها باشید. گرچه ترس‌های ناشی از اولین نزدیکی بسیار زیاد و متنوع است، اما از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

ترس از درد ناشی از پارگی پرده بکارت و یا نداشتن خونریزی

شاید این اولین و مهم‌ترین ترس خانم‌ها از شب زفاف باشد. همچنین آداب‌ورسوم سنتی بسیاری هستند که این ترس و فشار را تشدید می‌کنند. برای مثال، در برخی از سنت‌ها، زنان برای دیدن دستمال خونی شب اول عروسی ناشی از پاره شدن پرده بکارت عروس توسط داماد، پشت در اتاق می‌ایستند.

گرچه همه اعتقادات قابل‌احترام هستند ولی داماد باید برای داشتن شبی خاطره‌انگیز تا حدودی این از بار روانی این اعتقادات بکاهد و ترس عروس را کاهش دهد.

ترس از بارداری زودهنگام

بارداری زودهنگام ازجمله معضلات برخی از زوجین در ابتدای زندگی است. البته برای جلوگیری یا کاهش احتمال بارداری، راه‌های بسیاری وجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به استفاده از کاندوم، مصرف قرص‌های پیشگیری و در موارد ضروری مصرف قرص‌های اورژانسی اشاره کرد.

بااین‌وجود همچنان برخی از احتمال پاره شدن کاندوم حین رابطه یا تأثیر نگذاشتن این روش‌ها دچار استرس می‌شوند. باید به شما بگوییم که اضطراب نداشته باشید و به‌جای آن با شریکتان در موردش صحبت کنید.

اگر صحبت با شریک جنسی‌تان هم کارساز نبود، با یک متخصص صحبت کنید تا از روش‌های دیگری چون کار گذاشتن آی.یو.دی در داخل رحم یا هر روش تقریباً مطمئن و مناسب دیگری برای کاهش این استرس استفاده کنید.

ترس از به ارگاسم نرسیدن در شب زفاف

از دیگر ترس‌های رایج در بین عروس و دامادها پیش از فرارسیدن شب زفاف، این است که می‌ترسند خود یا همسرشان در آن شب به اوج لذت جنسی یا ارگاسم نرسند. می‌خواهید با یک نکته خیالتان را راحت کنیم؟ بیش از 50 درصد زوجین در اولین نزدیکی، به ارگاسم نمی‌رسند و این تا حدودی طبیعی است.

در اولین نزدیکی، بدن شما آشنایی چندانی با فرایندی که طی می‌شود ندارد. پس طبیعی است که ماهیچه‌ها خود را منقبض کنند اما اینکه شما نیز ازنظر روانی بخواهید ترس بیشتری به خود تزریق کنید، می‌تواند کار را سخت‌تر و به‌مراتب پیچیده‌تر کند؛ اما اگر بازهم اصرار دارید که در شب زفاف، هر دو لذت ببرید و به اوج برسید راهکارهایی وجود دارد که می‌توان به برخی از آن‌ها اشاره کرد.


چگونه در شب زفاف به ارگاسم برسیم؟

1- آناتومی بدن خود را بشناسید

این امر بسیار بدیهی است. همان‌طور که برای توضیح درد به پزشک، لازم است بدنتان را بشناسید، برای داشتن شبی لذت‌بخش هم باید بدانید کدام ناحیه از بدنتان حساس‌تر است. این آگاهی و به اشتراک‌گذاری آن با شریک زندگی‌تان باعث می‌شود که شب زفاف آرامش‌بخش و خاطره‌انگیز شود.

2- در مورد رابطه جنسی صحبت کنید

این یک مسئله مهم است. پس راجع به آن در حین رابطه صحبت کنید. شریک زندگی‌تان از اینکه شما را به ارگاسم برساند حس خوبی پیدا می‌کند. پس به او کمک کنید، خجالت و رودربایستی را کنار بگذارید و در حین رابطه یکدیگر را راهنمایی کنید.

3- لطفاً، بی‌مقدمه وارد عمل نشوید!

تا اینجا نکاتی را برای شما بازگو کردیم تا در حین رابطه، حس خوبی داشته باشید؛ اما یادتان باشد! تمام این موارد گفته‌شده در صورتی تأثیرگذارند که شما پیش از شروع، مقدمه خوبی چیده باشد؛ اما منظور از مقدمه پیش از نزدیکی چیست؟

مقدمه شامل صحبت‌های تحریک‌آمیز، نوازش نواحی تحریک‌آمیز، بوسه و امثال این‌هاست. اینکه بدون هیچ آمادگی روانی وارد عمل شوید، فقط درد را در طرفین و خونریزی را در بانوان افزایش می‌دهید. پس برای اینکه راحت‌تر به ارگاسم برسید، مقدمه خوبی بچینید.

4- برای یک‌شب هم که شده، زمان را نادیده بگیرید

زمان مهم است اما نه در شب زفاف! اگر هنگامی‌که نزدیک رسیدن به اوج لذت جنسی هستید یادتان بیفتد که زمان را ازدست‌داده‌اید یا رابطه بیش ازآنچه انتظار داشتید طول کشیده است، ناگهان دچار اضطراب و درنتیجه انقباض ماهیچه‌ها و درد فراوان در خود و شریکتان می‌شوید. پس لطفاً زمان را فراموش کنید. حتی اگر نیاز شد تمام ساعت‌های اتاق و در دسترس را جمع‌آوری و از اتاقتان خارج کنید.

5- ترس از انتقال بیماری‌های مقاربتی

از دیگر ترس‌های رایج در برخی از زوجین، ترس از وجود و یا انتقال برخی از بیماری‌های مقاربتی است. نگران نباشید. سازمان جهانی بهداشت استفاده از روش‌های پیشگیری چون کاندوم را بسیار مؤثر درزمینه کنترل انتقال این بیماری‌ها دانسته است؛ اما اگر بازهم نگرانی شما زیاد است و ممکن است روی شب زفاف و کیفیت آن تأثیر بگذارد می‌توانید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا آزمایش‌هایی برای تشخیص وجود بیماری‌های مقاربتی را برای شما و شریک زندگی‌تان تجویز کند. البته پیشنهاد می‌شود تمام این اقدامات را پیش از مراسم رسمی عروسی انجام دهید تا شب زفاف تأخیر زیادی نداشته باشد.

حتما بخوانید: لیست کامل آزمایش های پیش از ازدواج


زمان مناسب برای اولین رابطه جنسی در شب اول ازدواج

بسیاری از خانواده‌ها بر این باورند که شب زفاف باید حتماً در شب جشن عروسی باشد. در نظر بگیرید که این شما هستید که بیش از همه می­دانید چه زمانی برای داشتن اولین رابطه جنسی عمرتان آمادگی دارید.

اگر زمان را به‌درستی انتخاب نکنید ممکن است زنان درد زیادی را براثر خشکی مهبل تجربه کنند. البته در این مورد می‌توانید از روغن‌ها یا ژل‌های لوبریکانت نیز استفاده کنید.

همچنین اگر این زمان ازنظر میزان برانگیختگی چندان مناسب نباشد، ممکن است باعث شود که اندام جنسی مردان به‌اندازه کافی بزرگ نشود. در حقیقت منظور از زمان کافی این است که شما بیشترین میزان برانگیختگی و کمترین اضطراب را داشته باشید.


چگونه عروس را برای داشتن اولین رابطه جنسی‌اش آماده کنیم؟

.jpg - از شب زفاف میترسم چیکار کنم؟ (راهنمای ترس و خجالت شب اول ازدواج)
از شب زفاف میترسم چیکار کنم؟ (راهنمای ترس و خجالت شب اول ازدواج)
معاشقه کنید

با کلمات و حرف‌های عاشقانه این حس را در عشق زندگی‌تان ایجاد کنید که تنها نیست و اکنون پشتیبانی مانند شما را دارد. از او تعریف کنید و دائماً از حستان نسبت به این‌که بالاخره توانستید به او برسید بگویید. مراقب باشید که از الفاظی که او دوست ندارد بشنود استفاده نکنید و به‌جای آن قربان صدقه‌اش بروید.

او را با اشتیاق ببوسید

محققان ثابت کرده‌اند که بوسه، جریان خون را در بدن افزایش می‌دهد و استرس را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. پس ‌دست روی دست نگذارید و او را با بوسه‌های عاشقانه‌تان آرام و برای داشتن اولین رابطه جنسی‌اش آماده کنید. این مرحله هرچقدر طولانی‌تر باشد، زن را به ارگاسم نزدیک‌تر کرده و درد و خونریزی را در او کاهش می‌دهد.

او نوازش کنید و در آغوش بگیرید

این مرحله را هم‌زمان با مرحله دوم یعنی بوسیدن انجام دهید تا تأثیر بیشتری ببینید. نوازش قسمت‌های تحریک‌پذیر بدن زن ازجمله مهم‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای رساندن او به اوج لذت جنسی است.


چند کلمه صمیمی با تازه‌دامادها

قطعاً تا رسیدن به این نقطه تلاش زیادی کرده‌اید و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته‌اید یا همچنان با برخی از آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنید.

از مشکلات خرید و اجاره مسکن مناسب برای عشق زندگی‌تان گرفته تا مشکلات استخدام و سربازی. پس بی‌گمان شب زفاف برای شما مهم خواهد بود؛ اما بدانید اهمیت این شب برای شریک زندگی‌تان هم بسیار بالاست؛ زیرا او نیز می‌خواهد اولین شب نزدیکی‌تان را به بهترین شب عمرتان تبدیل کند. پس او را در این راه راهنمایی و یاری کنید. به خودتان و او سخت نگیرید و توقع ایده آل و عجیب‌وغریب هم نداشته باشید و صبور باشید.

ترس‌های شریکتان از شب زفاف را بشناسید و سعی کنید او را آرام کنید. مطمئن باشید هیچ‌چیز بیشتر از حرف‌ها و نوازش‌های شما نمی‌تواند شریک زندگی‌تان را آرام کند. اگر تمام این مراحل را با دقت و آرامش انجام دهید، مطمئن باشید که همسرتان خستگی مدت‌ها تلاش شما را جبران خواهد کرد.


چند کلمه صمیمی با تازه‌عروس‌ها

بی‌شک تا رسیدن به این نقطه ثابت در زندگی‌تان استرس فراوانی را تحمل کرده‌اید و نگران آینده‌تان هستید. کاملاً طبیعی است. پس برای اینکه یک‌شب آرام داشته باشید، تنها کافی است هرگونه نگرانی که نسبت به شب زفاف دارید را کنار بگذارید یا برای حل آن‌ها از روش‌های گفته‌شده در این مطلب استفاده کنید. با همسرتان راجع به آن صحبت کنید و تعارف را کنار بگذارید.

همسر شما بسیار خوشحال می‌شود که در مورد این شب با شما مشورت داشته باشد. پس چه‌بهتر که یک‌زمان مناسب را پیدا کنید و راجع به شب زفاف و نگرانی‌ها و توقع‌هایتان صحبت کنید.


خانواده‌های عروس و داماد بخوانند

اگر شما نیز از آن دست خانواده‌های سنتی هستید که آداب‌ورسوم خاصی برای شب زفاف دارند، این قسمت را با دقت مطالعه کنید.

باید بدانید که دختر یا پسرتان برای رسیدن به جشن عروسی و رفتن به خانه بختشان زحمت بسیاری کشیده‌اند و شما نیز در این راه بسیار به آن‌ها کمک کرده‌اید. اما سعی کنید تصمیم در مورد شب زفاف را به عروس و داماد بسپارید و از سختگیری‌های زیاد به دختر یا پسرتان جدا بپرهیزید.

روی انجام شب زفاف در شب جشن عروسی پافشاری نکنید؛ زیرا عروس و داماد به‌اندازه کافی انرژی‌شان را در آرایشگاه، آتلیه عکاسی و جشن عروسی صرف کرده و خسته شده‌اند. پس شما دیگر آن‌ها را تحت‌فشار روانی قرار ندهید.


نکات مهم شب اول ازدواج

  • سعی کنید خوشبو باشید. مسواک بزنید، ناحیه تناسلی خود را به‌خوبی تمیز کنید و از خوشبوکننده‌های مخصوص آن ناحیه استفاده کنید.
  • انتظارات خود را از رابطه جنسی با یکدیگر به اشتراک بگذارید و در مورد پوزیشن های موردعلاقه خود صحبت کنید.
  • اگر حس کردید ممکن است بسیار درد داشته باشید از اسپری بی‌حسی نظیر لیدوکایین استفاده کنید. البته قبل از آن تلاش کنید که شریتان را از طریق عشق‌بازی تحریک و برانگیخته کنید.

shadima.com

 

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا