توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
اخبار سینمافرهنگ و هنر

سخت ترین سکانس سریال Squid Game از دیدگاه بازیگر اصلی

لی جونگ-جائه بازیگر نقش اصلی سریال Squid Game از اینکه فیلمبرداری کدام بخش از سریال برایش دشوار بوده می گوید.

سخت ترین سکانس سریال Squid Game از دیدگاه بازیگر اصلی

لی جونگ-جائه بازیگر نقش اصلی سریال Squid Game از اینکه فیلمبرداری کدام بخش از سریال برایش دشوار بوده می گوید. این تریلر تنازع برای بقا توسط هوانگ دونگ-هیوک ساخته شده که داستان آن در مورد گروهی بزرگ از انسان های ورشکسته و به شدت بدهکار است که در نسخه هایی مرگبار از بازی های کودکانه برای بدست آورده جایزه نقدی بزرگی با هم مبارزه می کنند. نتفلیکس به تازگی اعلام کرد که سریال Squid Game توانسته با ۱۱۱ میلیون تماشا در هفته های اول نمایش خود، رکورد سریال Bridgerton را شکسته و به پربیننده ترین سریال تاریخ این سرویس استریمینگ تبدیل شود. با توجه به تاثیر این بازی و محبوبیت جهانی که یافته، بسیاری از خود می پرسند چه شده که این روایت خاص از بازی مرگ باعث همزادپنداری مخاطبان شود.

یکی از دلایل محبوبیت سریال Squid Game بدون شک بازی های خوب بازیگران است. در کنار لی که نقش شخصیت اصلی گی-هون را بازی می کند و در تمام طول روایت به نحوی نقش جانشین و نماینده تماشاگر را دارد، سریال Squid Game از بازیگران بااستعداد دیگری ماند پارک هائه-سو، وی ها-جوون، جونگ هو-یئون، او یئونگ-سو، هئو سانگ-تائه، آنوپام تریپاتی و کیم جو-ریونگ سود برده است. یک نقطه قوت دیگر این سریاله کره ای نیز نویسندگی آن است که به نحوی نقدی اجتماعی بر اختلاف طبقاتی و سرمایه داری افسار گسیخته در جامعه کره جنوبی و کل جهان است. اما جذاب ترین بخش سریال به مفهوم و روایت آن باز می گردد که بر نوعی از بازی های کودکانه استوار است که برای بسیاری از بینندگان آشنا جلوه می کنند در حالی که پیچشی مرگبار در پایان هر بازی رخ می دهد. در مصاحبه ای مفصل با EW که در آن در مورد محبوبیت این سریال کره ای و احتمال ساخت فصل دوم سریال Squid Game صحبت شده است، لی از سخت ترین بازی موجود در این سریال گفته است. وی به طور خاص به بازی شانه عسل اشاره می کند که در آن باید یک رقیب برای خود انتخاب کنید.

The umbrella honeycomb in Squid Game - سخت ترین سکانس سریال Squid Game از دیدگاه بازیگر اصلی

لی در این باره گفته است: «باید با کوچکترین حرکاتی احساساتم را بروز می دادم». لی می گوید که چالش برانگیزترین بخش رقابت اما رویارویی پایانی شخصیت های گی-هون و سانگ-و بوده است: «به این خاطر که گی-هون به خاطر تمام بازی ها به شدت آزرده شده است. و او می داند که باید این واقعیت را بپذیرد که دیگران را برای بقای خود گول زده است، به همین خاطر او به شدت از خود و دوست نزدیکش سانگ-وو قطع امید کرده، زیرا سانگ به او خیانت کرده است. این دو شخصیت در حالی که از کودکی با هم دوست بوده اند در حالی که پای جانشان در وسط است با هم مبارزه می کنند و به همین خاطر این سکانس به خودی خود ویرانگر است. از لحاظ احساسی بسیار دشوار بود. دوم اینکه به یاد دارم وقتی که مشغول فیلمبرداری این سکانس بودیم، زمانی که این دو با هم مبارزه می کردند، فصل زمستان بود و به همین خاطر هوا بسیار سرد بود. در کره فصل زمستان به شدت سرد است. به یاد دارم که فیلمبرداری این سکانس را در طی ۴ روز در باران و با استفاده از آب پاش انجام دادیم، به همین خاطر هم از لحاظ فیزیکی و هم احساسی به شدت دشوار بود».

squid game main promo 1 - سخت ترین سکانس سریال Squid Game از دیدگاه بازیگر اصلی
سخت ترین سکانس سریال Squid Game از دیدگاه بازیگر اصلی

در اظهارنظری دیگر، جونگ هو-یئون که نقش کانگ سائه-بیوک را در سریال Squid Game بازی می کند، گفته است که بازی شانه عسل را نتوانسته در واقعیت انجام دهد، بازی که با نام دالگونا نیز شناخته می شود. وی در این باره گفته است: «در واقع، نتفلیکس کره مرا مجبور کرد که چالش دالگونا را انجام دهم اما من شکست خوردم، آن هم دو بار. آن ها دو بار به من فرصت دادند اما هر دو بار موفق نشدم».

 

rooziato.com

 

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا