توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
آرایش صورت،مو و پوستآرایش و زیبایی

باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌

باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌ : تقریبا از موقعی که بخاطر داریم دایماً این پرسش میان اغلب ما زن ها متداول بوده که آیا میتوانم در زمان قاعدگی‌ موها را رنگ کنم یا نه و یا رنگ مو در زمان قاعدگی‌ خوب می باشد یا نه ؟

باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌

باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌ : تقریبا از موقعی که بخاطر داریم دایماً این پرسش میان اغلب ما زن ها متداول بوده که آیا میتوانم در زمان قاعدگی‌ موها را رنگ کنم یا نه و یا رنگ مو در زمان قاعدگی‌ خوب می باشد یا نه ؟ چنانچه خانمی خواهان پاسخ این پرسش می باشد می‌تواند با خواندن این مطلب جواب خودش را دریافت‌ نماید فراخوان می‌کنیم‌ برای جواب به این پرسش ، نوشته را تا انتها و با نکته‌بینی مطالعه‌ کنید با ما همراه باشید در سیراف

آنچه در این مقاله از هفت رژ می‌خوانید

آیا می‌توانیم در طول زمان قاعدگی‌ موهای خویش را رنگ کنیم ؟

در جواب به این پرسش حتما باید نقل کرد که نمی‌توان پاسخ آشکار و کاملا واضحی داد‌ ، برای‌اینکه بدلیل مغایر بودن‌ تغییرات هورمونی روی تن از شخصی به شخص دیگر و به اضافه جنس مو ، پوست‌ و ژن اشخاص ، اثرگذاری رنگ مو در زمان قاعدگی‌ از شخصی به شخص دیگر متغیر خواهد بود . اما در دنباله این مطلب تلاش کردیم ، در حالت مفصل‌ و با رجوع به بررسی‌ها شکل گرفته در چند دانشگاه ، به توضیح جواب این پرسش بپردازیم .

 

تاثیر دوره قاعدگی‌ بر تن چیست‌ ؟

ابتدا بدانید که یک دختر در دوره قاعدگی‌ چه عمل هایی می‌تواند یا نمی‌تواند انجام‌ دهد‌ ، به عنوان مثال رنگ مو در دوره قاعدگی‌ چه تاثیری بر تن خواهد داشت و همینطور بدانید که در طول این زمان چه اتفاقی‌ در تن می افتد .

هر دختر‌ از زمان به دنیا آمدن با اندوخته تخمک‌‌ها‌ در تخمدان زاده می گردد . از دوران بلوغ‌ تا وقت یائسگی ، هر ماه اندوخته تخمک‌ها‌ و به مرور‌ و با رها گردیدن این تخمک‌ها‌ کاهش‌ می‌یابد . براین‌اساس برای حاملگی احتمالی ، در طی این زمان تخمک‌ گذاری ، دیواره‌ رحم‌ زن کلفت تر می گردد تا خودش‌ را برای حفاظت از جنین آماده‌ نماید .

قاعدگی - باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌

باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌

 

دوران قاعدگی‌

این بافت برای یک جنین ایجاد خواهد شد ، تا بر روی رحم‌ نگه داشته گردد و خودش را تغذیه‌ نماید . هنگامی که حاملگی رخ نمی دهد ، این بافت از میان می رود‌، تخمک‌ از تخمدان رها می گردد و از راه گشودن رگ‌‌های‌ خونی‌ از تن بیرون می گردد . این روال که در طی آن بافت تخریب‌ گشته تخمک‌ از تن بیرون می گردد ، زمان عادت‌ماهانه نامیده می گردد . این دوره یک روال طبیعی‌ برای یک زن خواهد بود .

مو در دوران قاعدگی - باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌

باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌

 

تاثیر رنگ مو در دوره قاعدگی‌ بر موها

دوره عادت‌ماهانه ، وقتی خواهد بود که اعتدال هورمون‌های زنانه تبدل می نماید ، بی‌نظمی‌ هورمونی و زیاد شدن دمای تن و در نهایت عکس‌العمل تن به تغییرات غیرطبیعی شیمیایی شبیه رنگ نمودن مو در دوره عادت‌ماهانه ، مغایر و ویژه خواهد بود .

به همین علت موقعی که بعضی از زنان در زمان قاعدگیشان موهایشان را رنگ می‌کنند ، رنگ خیلی خوب روی موها نگه داشته نخواهد شد و بیشتر‌از‌ زمان متداول ، رنگ کردن موها طول می‌کشد که این مبحث می‌تواند به دلیل ظریف ترشدن پوست‌ تن ، سبب سوزش‌ یا خارش در لحظه رنگ کردن مو گردد .

البته این مبحث در تمام زن ها به صورت یکسان نخواهد بود ، ولی غالبا و با نگاهی به محک خیلی از آرایشگران این مبحث صدق‌ می نماید ، حتی در خیلی از موردها محتمل می باشد رنگی که برای موهای خودتان تعیین کرده اید رنگ مورد‌نظر‌ در نیاید .

مو در زمان پریودی - باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌

باید و نباید های رنگ کردن مو در دوره قاعدگی‌

 

رنگ مو در دوره قاعدگی‌

این اتفاق یکبار برای خودم هم رخ داد و رنگی که در آخر دیدم اصلا چیزی نبود که میخواستم . به‌ویژه اینکه در روز‌های‌ آغازین ، که اعتدال هورمون تبدل می نماید این مبحث زیادتر می تواند رنگ مو را بر بستر اثربخشی قرار دهد‌ .

اکثر خانم ها که موهایشان را با رنگ‌های روشن‌ تر از قبیل بلوند ، سرخ یا پلاتین رنگ می‌کنند ، از رنگ پایانی ناخرسند می باشند . از آنجا که توان نفوذ‌ پذیری رنگ در این زمان کمتر می شود ، نمی‌تواند موهای سفید‌ روی سر را به صورت جامع پوشش‌ دهد‌ .

این مبحث برای هنگامی که قصد دارید موهایتان را از رنگ تیره‌ به روشن‌ در بیاورید ، زیادتر جلوه‌گر می باشد پس ، خوب تر خواهد بود منتظر‌ پایان‌ زمان عادت‌ ماهانه خودتان باشید و پس‌ از آن مبادرت به رنگ مو کنید . هرچند اصلاً تبیین علمی دقیقی درمورد اثربخشی دقیق‌ رنگ مو در زمان عادت‌ ماهانه و اندازه اثرگذار بودن‌ آن روی مو وجود نخواهد داشت ، منتها زنان زیادی می باشند که از این مبحث شاکی هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید ***

7rozh.ir

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا