توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیراز های موفقیتروانشناسی عمومیروانشناسی کودکان

اهمیت نقش الگوبرداری در موفقیت و نکات قابل توجه

به طور کلی الگو به کسی گفته می‌شود که به علت برتری شخصی در برخی از اعمال و توانمندی در برخورداری از جایگاه بالاتر در امور قرار گرفته است و موقعیتی که او در این شرایط به دست آورده است

اهمیت نقش الگوبرداری در موفقیت و نکات قابل توجه

به طور کلی الگو به کسی گفته می‌شود که به علت برتری شخصی در برخی از اعمال و توانمندی در برخورداری از جایگاه بالاتر در امور قرار گرفته است و موقعیتی که او در این شرایط به دست آورده است، بسیار منحصر به فرد می باشد و در برخی از مواقع می تواند به عنوان هدفی برای دیگر افراد جامعه بر اساس سن قرار گیرد تا راه رسیدن به هدف آن ها تا حدودی هموار گردد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نقش الگوبرداری در موفقیت را برای شما شرح دهیم.

نقش الگوبرداری در موفقیت چیست؟

یکی از ویژگی های بزرگ در زندگی اجتماعی افراد را می توان بدان اشاره کرد که همه ما انسان ها هیچگاه تنها نیستیم و همواره کسانی در اطراف ما وجود دارند که یا پله ای از ما بالاتر و یا عقب تر هستند. به طور کلی در تمام مراحل زندگی نمی‌توان تنها یک نفر را پیدا کرد که همواره موفق بوده و هیچ گاه طعم تلخ شکست را نچشیده باشد. از این رو می‌توان به خوبی افرادی را در اطراف شناسایی نمود که در پی شکست به مرحله نهایی هدف خود و چشیدن طعم تحقق آرزو های خود رسیده اند.

همچنین در این بین کسانی هستند که با صرف هزینه و زمان به درجات بالایی از افتخارات رسیده اند که در نهایت دستاوردهای بزرگی را کسب نموده و مورد احترام و توجه اطرافیان و جامعه قرار گرفته اند. طبیعی است که بسیاری از ما به دنبال الگو های خوب مثبت و یا مفیدی باشیم که با تلاش و کوشش سعی کنیم که به مانند آن ها رفتار کرده و در نهایت هدف نهایی خود را تسخیر نماییم.

  • تمرین مرتبط با الگوبرداری

لازم نیست که تنها به آن فردی تبدیل شوید که تمام صفات خوب و مثبت را به طور کامل دارا باشید چرا که هر یک از افراد دارای یکی از ویژگی‌های شخصیتی بسیار مثبت و مهم می باشد که در همان زمینه می تواند پیشرفت چشمگیری را داشته باشد. در ابتدا بایستی به این نکته توجه داشت که آیا الگوی زندگی شما در اعضای خانواده تان قرار دارد یا خیر که از این رو تنها کاری که بایستی انجام دهید آن است که تمام ابعاد زندگی که برای تان اهمیت دارد را مشخص نماید.

سپس بین ۱ تا ۱۰ امتیازی برای هر یک از آن ها تعیین نمایید. این روش بدین صورت است که اگر شرایط تان در زمینه‌ ای بسیار خوب بود باید امتیازی بالاتر و یا نزدیک به ۱۰ به خود دهید و در صورتی که شرایط آن چندان خوب و چشمگیر نبود، بایستی پایین تر از عدد ۱۰ و یا نزدیک به یک امتیاز برای آن تعیین نمایید. پس از گذشت این مراحل بایستی هر قسمت از زندگی که امتیاز کمتری داشت را پرورش دهید و به مراتب در رشد آن تاثیر موثری قائل شوید.

The role of role modeling in success 2 - اهمیت نقش الگوبرداری در موفقیت و نکات قابل توجه
اهمیت نقش الگوبرداری در موفقیت و نکات قابل توجه
  • نکاتی که به دردتان خواهد خورد

همچنین قابل به ذکر می باشد که نقطه اشتراک زندگینامه تمام افراد موفق آن است که به دنبال علایق خود بوده اند و در راه آن قدم های موثر برداشته اند و با علاقه ای که نسبت به آن حرفه داشته‌اند، توانسته‌اند به خوبی در آن پیشرفت نمایند. از این رو باید در نظر داشته باشید که به دنبال هر چیزی که هستید بایستی به آن عشق هم بورزید. برای انتخاب شغل آینده تنها به قسمت اقتصادی آن فکر نکنید و در تلاش باشید که هر کاری را انجام دهید که نسبت به آن علاقه نیز دارید.

در این شرایط شما به بال و پر دادن علاقه مندی های خود می پردازید که از این رو می توانید رشد چشمگیری را در مسیر خود مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که نقش الگوبرداری در موفقیت چنین نیست که راه مشابهی با شخص دیگری را طی نمایید، بلکه بایستی از تجارب آن ها برای رسیدن به هدف خود استفاده نمایید.

برای مطالعه مطالب مشابه می توانید بر روی لینک های مزایای برنامه ریزی و موفقیت یک فرآیند است نه یک هدف کلیک نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

arga-mag.com

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا