توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
آرایش و زیباییعمل‌‌های زیبایی

5 اشتباه رایج در استفاده از فرمژه

با استفاده از فرمژه و خم کردن مژه ها به سمت بالا، چشمان شما بازتر و گیراتر به نظر می رسد. علاوه بر این خمیدگی مژه ها باعث می شود مژه های شما بلند تر هم دیده شود.

5 اشتباه رایج در استفاده از فرمژه

با استفاده از فرمژه و خم کردن مژه ها به سمت بالا، چشمان شما بازتر و گیراتر به نظر می رسد. علاوه بر این خمیدگی مژه ها باعث می شود مژه های شما بلند تر هم دیده شود. اما این زیبایی زمانی حاصل می شود که فرمژه به درستی انجام شود و اشتباهاتی که در ادامه این مقاله به آن ها پرداخته می شود، صورت نگیرد. برای دانستن این خطاها در استفاده از فرمژه با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه

- 5 اشتباه رایج در استفاده از فرمژه
5 اشتباه رایج در استفاده از فرمژه

فرمژه کردن بعد از زدن ریمل

فرمژه کردن بعد از زدن ریمل می تواند به مژه های شما آسیب وارد کند؛ زیرا وقتی ریمل می زنید زمانی که ریمل خشک می شود مژها سنگین تر شده و انعطاف پذیری خودشان را از دست می دهند. در این زمان با فرمژه کردن ممکن است مژه ها بشکنند یا حتی کنده شوند. بنابراین همیشه اول فرمژه بزنید و بعد مژه هایتان را ریمل بزنید و توجه داشته باشید که حتی اندکی ریمل از روز قبل هم به مژه های شما نچسبیده باشد تا باعث کندن شدن مژه هایتان شود.

فشار بیش از حد در استفاده از فرمژه

- 5 اشتباه رایج در استفاده از فرمژه

اگر می خواهید مژه های بلند و در عین حال سالمی داشته باشید باید از فشار بیش از حد به فرمژه پرهیز کنید. زیرا این کار ناخواسته باعث می شود که مژه ها به اندازه زاویه 90 درجه خم شوند و مژه های شما شکسته یا کنده شود.

خب روش انجام فرمژه به صورت صحیح چگونه است؟ باید فرمژه را نزدیک ریشه مژه هایتان نگه دارید اما حواستان باشد که پوست پلک را لمس نکند. چند ثانیه فرمژه را در حالی که فشار را به مرکز طول مژه ها منتقل کنید نگه دارید، سپس آن را رها کرده و در مرحله بعد این فشار را در حالی که تا نوک مژه ها منتقل می کنید تکرار کنید. این کار باعث می شود که فشار وارد به مژه هایتان کاملا تدریجی و آرام باشد و به مژه های شما آسیبی نرسد. در صورتی هم که ازمیزان حالت پذیری فرمژه ها در این روش راضی نیستید می توانید فرمژه داغ را امتحان کنید؛ اما حواستان باشد که داغی آن بیش از اندازه نباشد که به مژه های شما آسیب برساند.

تمیز نکردن فرمژه

- 5 اشتباه رایج در استفاده از فرمژه

حتی اگر فرمژه را همیشه قبل از زدن ریمل انجام داده باشید، احتمال این که خط چشم، سایه چشم، باکتری ها و سلول های مرده پوست روی فرمژه انباشته شده باشند، وجود دارد. این امر باعث می شود که تاثیر پذیری فرمژه کم شود یا حتی از بین برود. علاوه بر آن ممکن است باعث ایجاد عفونت یا گل مژه شود. بنابراین همیشه قبل از استفاده از فرمژه آن را تمیز و ضد عفونی کنید. برای این کار مقداری الکل را روی پد پنبه ای بریزید و فرمژه را تمیز کنید. قبل از استفاده از فرمژه حتما آن را کاملا خشک کنید.

عدم تعویض پد فرمژه

با گذشت زمان، پد کوچک داخل فرمژه شما کثیف شده یا ترک برمی دارد، که در این صورت دیگر به خوبی کار نخواهد کرد. علاوه بر آن احتمال آسیب دیدن مژه ها به علت تماس با قسمت فلزی فرمژه بیشتر می شود. بنابراین هر چند ماه یک بار یا زمانی که متوجه ترک برداشتن یا شکاف خوردن پد فرمژه می شوید آن را تعویض کنید. بعضی از فرمژه ها در هنگام خرید چندین پد جایگزین را نیز به همراه دارند و در غیر این صورت شما می توانید پد فرمژه را جداگانه تهیه نمایید.

خرید فرمژه با کیفیت نامطلوب

- 5 اشتباه رایج در استفاده از فرمژه

در صورتی که می خواهید مژه های ظریف خود را بدون هیچ گونه آسیبی حالت دهید حتما باید از یک فرمژه با کیفیت استفاده کنید تا کارآیی مناسبی روی مژه های شما داشته باشد. بنابراین سعی کنید از یک فروشگاه معتبر فرمژه را تهیه کنید یا اگر از یک سایت اینترنتی خریداری می نمایید حتما نظر دیگر خریداران را نیز مطالعه نمایید تا انتخاب درستی داشته باشید.

deterland.com

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا