دکوراسیون و چیدمان

نکات زیباسازی پرده خانه | زیباسازی پرده منزل | زیبایی پرده منزل

برای داشتن پرده‌ای زیبا و شیک در منزل خود فقط کافی است به چند تا نکته بسیار کلیدی دقت داشته باشید .

توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.

نکات زیباسازی پرده خانه | زیباسازی پرده منزل | زیبایی پرده منزل

نکات زیباسازی پرده خانه | زیباسازی پرده منزل | زیبایی پرده منزل برای داشتن پرده‌ای زیبا و شیک در منزل خود فقط کافی است به چند تا نکته بسیار کلیدی دقت داشته باشید .

همانگونه که می‌دانید پرده و پنجره یکی از مهم‌ترین بخش‌های اتاق‌ خانه‌ شما هستند. هر تعداد پنجره و هر پروژه و نقشی که برای پوشاندن آن‌ها انتخاب می‌کنید، تاثیر بی‌شماری در چیدمان و چیدمان خانه شما خواهند داشت. با مجله دلتا همراه باشید تا با نکات زیباسازی پرده خانه آشنا شوید.

پرده را متناسب با اثاث خانه انتخاب کنید

باید بدانید که در اتاق چهار عنصر کف، سقف، دیوار و مبلمان وجود دارند، اما تنها یکی از آن‌ها می‌تواند بدرخشد و در چشم ظاهر شود و نقش عناصر دیگر مکمل است. پس بهتر است که پرده هماهنگ با دکوراسیون منزل انتخاب کنیم. به عنوان مثال، اگر رنگ پرده قهوه‌ای هست، نباید مبلمان یا کاناپه هم قهوه‌ای باشد.

LP Tile Thumb Pet Friendly - نکات زیباسازی پرده خانه | زیباسازی پرده منزل | زیبایی پرده منزل

قد پرده را تا کف در نظر بگیرید

پرده‌ها رابه سقف آویزان کنید و برای دسترسی راحت، از سقف تا محل نصب پرده دو سانتیمتر فاصله در نظر بگیرید. طول پرده دقیقا سلیقه‌ای هست. اما بهتر هست آن‌ها با مقداری فاصله از زمین نصب کنید. مدل‌های مدرن بین ۷ تا ۱۰ سانتیمتر از کف فاصله دارند. همین‌طور می‌توانید آن‌ها را تا سطح زمین نصب کنید و به نوعی ظاهر تمیزتری برای خانه ایجاد کنید.

image 4 - نکات زیباسازی پرده خانه | زیباسازی پرده منزل | زیبایی پرده منزل

به عرض میله پرده دقت کنید

در بهترین حالت، عرض میله پرده باید ۲٫۵ سانتی‌متر باشد و اگرچه هر چه شکل لبه‌ها ساده‌تر باشد، بهتر هست.

یکی از دو انتخاب‌ طراحی پرده را انتخاب کنید

در انتخاب‌ اول می توانید پرده ها را در هردو طرف آویزان کنید و سپس در قسمت داخلی پنجره هم پارچه ضخیم آویزان کنید. در انتخاب‌ دوم می توانید بر روی هر پنجره را بپوشانید:‌ یکی سمت چپ، یکی جایی که پنجره ها با هم اتصال پیدا می کنند، یکی جایی که سایر پنجره ها به هم وصل می‌شوند و یکی هم در بیرون.

client photos reaume construction and design img 28f144c60e0fa754 14 0463 1 e4989ad - نکات زیباسازی پرده خانه | زیباسازی پرده منزل | زیبایی پرده منزل

پنجره‌ها را دقیقا با پرده بپوشانید

از نکات زیباسازی پرده خانه این است که هنگام آویزان کردن پرده‌ها حواستان باشد که به‌طور مناسب پنجره‌ها را بپوشانند. به عبارت دیگر، باید دو یا حتی دو و نیم برابر اندازه‌ پنجره‌ها باشند.

هم پرده داشته باشید هم کرکره

وقتی بین انتخاب کرکره و پرده مانده‌اید باید بدانید که همه چیز به این بستگی دارد که چقدر نور و حریم شخصی می‌خواهید. کرکر‌ه‌ به شما اجازه می‌دهد تا میزان نور را خودتان تنظیم کنید اما پرده‌ این امکان را ندارد و فقط حریم شخصی خود را حفظ می‌کند. همینطور باید بدانید چقدر دوست دارید فضای شما جمع و جور و مرتب باشد. اگر می‌خواهید خانه ظاهری رسمی داشته باشد، پرده انتخاب‌ بهتری هست. برای اتاق خواب، کرکره‌ای که از ورود نور به داخل دقیقا پیشگیری کند، برترین انتخاب هست. این نوع پارچه‌ها از مواد سنگین‌تر ساخته شده‌اند و از ورود نور دقیقا جلوگیری می‌کنند.

1 - نکات زیباسازی پرده خانه | زیباسازی پرده منزل | زیبایی پرده منزل

 

 

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا