توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
آرایش صورت،مو و پوستآرایش و زیبایی

اصول آرایش برای چشم ریز؛ ۱۰ ترفند ساده و موثر

درشت نشان دادن چشم‌های ریز با آرایش بسیار ساده است. در این مقاله از «منومد»، برایتان تمام ترفندهای آرایش برای چشم ریز را آموزش داده‌ایم.

اصول آرایش برای چشم ریز؛ ۱۰ ترفند ساده و موثر

اصول آرایش برای چشم ریز؛ ۱۰ ترفند ساده و موثر درشت نشان دادن چشم‌های ریز با آرایش بسیار ساده است. در این مقاله از «منومد»، برایتان تمام ترفندهای آرایش برای چشم ریز را آموزش داده‌ایم.

۱۰ ترفند آرایش برای چشم‌های ریز

چشم‌های درشت و درخشان، به نظر همه جذاب و دلپذیر هستند. اما اگر چشم‌هایتان ریز هستند یا چشم‌های معمولی دارید اما می‌خواهید درشت‌تر از آنچه که هستند دیده شوند، اصلا نگرانی به دلتان راه ندهید. با آرایش صحیح می‌توانید کاری کنید که چشم‌هایتان درشت‌تر به نظر آیند.

۱. زیرسازی آرایش

زیرسازی

اولین قدم برای آرایش چشم‌ها یا به‌طور کلی آرایش صورت، زیرسازی است. بیشتر افراد به دلیل تیرگی‌ها یا پف زیر چشم و البته نقص‌های دیگر پوستی مجبور هستند، از کانسیلر استفاده کنند. البته اگر زیر چشم‌تان تیره نیست و هیچ نقص دیگری ندارد، می‌توانید از این مرحله عبور کنید.

برای این‌ کار ابتدا با کمک برس یا با انگشت اشاره و ضربات ملایم، کانسیلر به زیر چشم‌تان بمالید. هرگز کانسیلر را روی پوست نکشید. ابتدا به صورت نقطه‌ای آن را قرار دهید و سپس با ضربات ملایم آن را پخش کنید.

رنگی هم که انتخاب می‌کنید مهم است. مراقب باشید رنگ مورد استفاده مناسب پوست‌تان باشد. اگر زیر چشم‌تان تیره است باید کانسیلر را زیر چشم‌ها و مثلثی‌شکل با ضربات ملایم بزنید. مراقب باشید که کانسیلر خیلی نزدیک خط پایینی مژه چشم‌تان نرود تا موقع آرایش چشم با مشکل مواجه نشوید.

پف زیر چشم‌تان را هم می‌توانید با ترفندهای آرایشی محو کنید. در واقع پف چشم، چشم‌های فرد را حتی کوچکتر از آنچه که هست نشان می‌دهد. برای یادگیری روش محو کردن پف زیر چشم می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

البته گاهی‌اوقات فقط خستگی و کم‌خوابی موجب پف چشم می‌شوند که موقتی هستند. بنابراین اگر می‌دانید پف زیر چشم‌تان به دلیل خستگی است، می‌توانید با کمپرس آب سرد پیش از آرایش آن را برطرف کنید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کمپرس آب سرد یا یخ را روی پف زیر چشم‌تان بگذارید تا پف از بین برود.

۲. استفاده از پرایمر چشم

پرایمر

با استفاده از برس یا انگشت اشاره‌تان، کمی از پرایمر به روی پلک‌تان بمالید. می‌توانید از پرایمرهایی استفاده کنید که مخصوص چشم تولید شده‌اند (این پرایمرها باعث می‌شوند، آرایش‌تان ماندگاری بیشتری داشته باشد). اما اگر پرایمر در دسترس نداشتید می‌توانید لایه‌ای نازک از کرم مخصوص چشم یا کانسیلر به پلک‌تان بمالید.

۲. سایه چشم برای زیرسازی آرایش پلک

سایه چشم

اکنون روی پلک چشم‌تان سایه‌ای مناسب رنگ پوست‌تان بزنید. رنگ سایه چشم معمولا روشن تا متوسط است. البته یادتان باشد که سایه‌های روشن، چشم را درشت‌تر و سایه‌های تیره، چشم را کوچک‌تر نشان می‌دهند. با استفاده از برس مخصوص، سایه چشم به روی پلک‌تان سایه بزنید. مراقب باشید که مقدار بسیار کمی سایه روی پلک بمالید. اگر در گوشه‌های چشم‌تان سایه روشن‌تر بمالید، چشم‌هایتان را بازتر و در نتیجه بزرگتر نشان می‌دهد.

۳. سایه هایلایتر (برجسته‌کننده)

هایلایتر

پس از زدن سایه چشم برای زیرسازی، اکنون از سایه‌ای استفاده کنید که پلک چشم را برجسته‌تر نشان می‌دهد. سایه‌های هایلایت معمولا روشن‌تر هستند و البته می‌توانید از روشن‌ترین رنگ سایه موجود در سایه‌های سه‌گانه چشم استفاده کنید. سایه را از گوشه چشم شروع کنید و کل پلک را تا استخوان ابرو سایه بزنید. این ترفند باعث می‌شود چشم‌هایتان درشت‌تر به نظر برسد.

۴. استفاده از کانتور

کانتور

سایه کانتور را از گوشه چشم شروع کنید و به سمت بیرون بروید تا به شکل دلخواه برسید. کانتور معمولا رنگی تیره‌تر دارد و چشم را کاملا برجسته می‌کند. بهتر است برای کانتور از برس‌های کوچک‌تر استفاده کنید تا رنگ به‌شکلی متمرکز‌تر روی پلک‌تان بنشیند. برای اینکه چشم‌تان درشت‌تر دیده شود، بهتر است با استفاده از کانتور طرحی از حرف لاتین «V» در گوشه چشم‌تان بکشید.

۵. ترکیب سایه چشم

ترکیب سایه چشم

اکنون با استفاده از برس بزرگ سایه چشم تمام رنگ‌ها و سایه‌هایی را که روی چشم زده‌اید، با یکدیگر به‌خوبی ترکیب کنید. این کار باعث می‌شود که خطوط برجسته و زمخت سایه روی چشم محو شوند و آرایش‌تان طبیعی‌تر به نظر برسد.

نکته۱:  برای سایه زدن چشم‌ها می‌توانید از چند رنگ مختلف استفاده کنید تا چشم‌ها را درشت‌تر نشان دهید. مثلا ابتدا سایه‌ای روشن روی پلک‌تان بمالید و سپس خط چشم آبی رنگ روی پلک و نزدیک مژه بالایی بکشید. با این کار چشم‌ها برجسته و درشت‌تر دیده می‌شوند.

نکته۲: وقتی صحبت از رنگ سایه چشم می‌شود علاوه‌بر پوست باید به رنگ چشم‌ها هم توجه شود. به‌طور کلی بهترین رنگ سایه چشم، رنگی است که یا مکمل رنگ چشم باشد یا کاملا متضاد آن باشد.

افراد چشم‌سبز، بهتر است به سراغ رنگ‌های بنفش، شاه‌بلوطی، آلویی و قهوه‌ای بروند.

سایه چشم مناسب افراد چشم‌آبی خاکستری، سرخ، ارغوانی، هلویی، نارنجی و برنزی است.

افراد دارای چشم‌های مشکی، فندقی و قهوه‌ای که رنگ چشم‌هایشان نسبتا خنثی است می‌توانند از هر رنگی، از بنفش تا کهربایی استفاده کنند. همچنین افرادی که رنگ چشم آنها طوسی است می‌توانند از هر رنگی استفاده کنند.

۶. خط چشم برای چشم‌های ریز

خط چشم

بعد از اینکه کار سایه و کانتور چشم را تمام کردید، خط چشم بکشید. می‌توانید از خط چشم مدادی یا مایع استفاده کنید. و البته اگر از نوع ژل یا کرم بود، با کمک برس خط چشم‌تان را بکشید. روی پلک و نزدیک مژه‌هایتان، خطوط کوچک و کوتاه بکشید.

خط چشم را از گوشه درونی چشم شروع کنید و تا گوشه بیرونی چشم امتداد دهید. این ترفند باعث می‌شود که چشم‌هایتان درشت‌تر و کشیده‌تر به نظر بیاید.

اگر از خط چشم ژله‌ای یا مایع استفاده می‌کنید، ابتدا خطی بسیار نازک بکشید، سپس به ضخامت آن هرقدر که مایلید اضافه کنید.

استفاده از خط چشم تیره می‌تواند فضاهای اطراف چشم را کوچکتر و در نتیجه چشم را درشت‌تر نشان دهد. حالا اگر خط چشم روشن‌تر هم روی پلک نزدیک خط مژه‌تان بکشید، این تضاد چشم‌هایتان را درشت‌تر هم نشان می‌دهد.

۷. فر کردن مژه‌ها

فرمژه

با استفاده از فرمژه، مژه‌هایتان را فرکنید. این کار باعث می‌شود که چشم‌هایتان درشت دیده شوند. فرمژه را بالای چشم خود و در پایه مژه‌ها قرار دهید. فرمژه را طوری در دست بگیرید که بخش منحنی‌دار آن به سمت بالا و خارج باشد. سپس تمام مژه‌ها را داخل دهانه فرمژه – بین لبه‌های پایینی و بالایی فرمژه – قرار دهید و فرمژه را کمی فشار دهید و حدود ۱۰ ثانیه نگهدارید. این کار را بسیار آرام انجام دهید تا به مژه‌های خود صدمه‌ای نزنید. اگر می‌خواهید مژه‌هایتان به خوبی فر شوند، ممکن است مجبور شوید کار فوق را یکبار دیگر هم انجام دهید. فقط مژه‌های بالای چشم‌تان را فر کنید و نیازی به فر کردن مژه‌های پایینی نیست.

نکته: پیش از استفاده از فرمژه هرگز ریمل نزنید. زیرا ریمل باعث می‌شود که مژه‌ها به هم بچسبند.

۸. ریمل برای پر نشان دادن مژه‌ها

ریمل

بعد از اینکه مژه‌هایتان را فر کردید، روی مژه‌های بالایی ریمل بمالید. موقع زدن ریمل کمی سرتان را به عقب خم کنید و با ملایمت از ریشه تا نوک موهایتان را ریمل بزنید. ریمل‌تان را با هر ضخامتی که دوست داشتید به مژه‌هایتان بزنید. برای این کار می‌توانید دو بار ریمل بزنید تا به ضخامت دلخواه دست یابید.

مژه‌هایی پایینی معمولا به ریمل نیازی ندارند، اما اگر دوست دارید می‌توانید آنها را هم ریمل بزنید. ولی نباید به ضخامت مژه‌های بالایی باشد.

۹. استفاده از مژه مصنوعی

مژه مصنوعی

مژه مصنوعی تلاش اضافی برای درشت نشان دادن چشم‌های ریز است و اگر به چسب این نوع مژ‌ه‌ها حساسیت دارید، بهتر است از آن استفاده نکنید. اما اگر مشکل حساسیتی ندارید، استفاده از آنها چشم‌هایتان را واقعا درشت نشان می‌دهد.

۱۰. ابروهای پرپشت

ابروهای پرپشت
اصول آرایش برای چشم ریز؛ ۱۰ ترفند ساده و موثر

با استفاده از مداد یا پودرهای ابرو، ابروهایتان را پر نشان دهید. موقع کشیدن خط روی موهای ابرو از خطوط کوتاه و سبک استفاده کنید. پر پشت بودن ابروها به درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها کمک می‌کند.

توصیه مهم: اگر گونه‌ها یا لب‌هایتان با رنگ‌های روشن، برجسته یا نسبتا تیره آرایش شوند، دیگر چشم‌هایتان مورد توجه قرار نمی‌گیرند و تمام ترفندهایی که برای درشت نشان دادن آنها استفاده کرده‌اید، خنثی می‌شوند. بنابراین اگر دوست دارید چشم‌هایتان درشت به نظر برسند، آرایش صورت‌تان را از رنگ‌هایی استفاده کنید که خنثی و نزدیک به رنگ پوست‌تان باشد. در ضمن از براق‌کننده‌های لب هم استفاده نکنید.

کلام آخر

اکنون بدون دردسر و با آرایش صحیح چشم توانستید چشم‌های کوچک خود را درشت‌تر نشان دهید. با این روش آرایش می‌توانید چشم‌های خود را به‌گونه‌ای زیباتر کنید که در عین حال طبیعی هم به نظر بیاید. اگر شما هم توصیه‌ای دارید، خوشحال می‌شویم با ما در میان بگذارید.

 

manomode.com

 

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا