توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های دنیای مدتازه های روانشناسی

خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی

خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی

خورش ها یکی از شاخه های اصلی در آشپزی ایرانی هستند و برای اینکه بتوانید یک آشپز ایرانی خوب باشید باید حتما با خورش ها آشنا باشید و بدانید که طرز تهیه هر کدام از آن ها چه نکاتی دارد.

اما خورش فقط برای ایران نیست و در دیگر کشورهای دنیا هم خورش هایی وجود دارد که در ادامه ی این مطلب از مجله ی آشپزی شادیما، 10 مشهورترین خورش ایران و جهان را آورده ایم تا با آن ها بیشتر آشنا شوید.


بهترین خورش های ایران و جهان

مشهورترین خورش های جهان را می توان لیستی از خورش هایی دانست که بیشترین مقبولیت را نزد مردم کشورهای مختلف دارند و این آمار از وبسایت Fodors برای شما آماده کرده ایم تا با آن ها بیشتر آشنا شوید. ناگفته نماند که خورشهایی ایرانی هم در این لیست بر اساس پرطرفداربودن آن ها اضافه شده اند.


  1. بیف استراگانوف (Beef Stroganoff)

بیف استراگانوف یک خورش روسی است که شاید اشناترین خورش غیر ایرانی برای ما باشد. خورشی بسیار لذیذ که پایه اصلی آن گوشت قرمز و خامه است. علت شهرت این خورش در روسیه را شاید اشرافی بودن آن دانست که در ابتدا برای خانواده های طبقه ی مرفه درست می شده است.

بیف استراگانوف را زمانی بیشتر درک خواهید کرد که در هوای سرد آن را نوش جان کنید و بدانید علت علاقه ی بیش از حد مردم روسیه به این غذا از کجا آمده است.


  1. خورش لبلبی (Lablabi)

خورش لبلبی یک غذای تونسی است و شاهکار غذاهای شمال آفریقا و کشورهای عرب زبان است. این غذا را معمولا به عنوان بخشی از صبحانه می خورند اما ذاتا می توان آن را به عنوان یک وعده ی کامل استفاده کرد.

اصلی ترین اعضای این شاهکار غذایی را آب گوشت، نخود پخته شده و سیر و زیره باید خواند که در مناطق مختلف آن را با چیزهای دیگری از جمله تخم مرغ آب پز سرو می کنند.

خورش های ایران و جهان خورش لبلبی - خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی


  1. خورش قیمه

از نظر من خورش قیمه یعنی سردمدار آشپزی ایرانی، اما همیشه رقابت بین خورش قیمه و خورش قورمه سبزی برای کسب عنوان پرطرفدارترین ادامه خواهد داشت.

این غذا نمادی از آشپزی ایرانی است و ممکن است در هر کشوری که چیزی شبیه آن را ببینید، احساس کنید خورش قیمه ایرانی است. در نگاه اول ممکن است خورش قیمه غذای ساده ای به نظر برسد، اما فوت و فن هایی که برای تهیه آن باید بلد باشید مرز بین آشپز خوب و بد را مشخص خواهد کرد.

اگر دوست داشتید که یک خورش قیمه اصیل و رستورانی درست کنید طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم.

خورش های ایران و جهان خورش قیمه - خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی


  1. خورش قورمه سبزی

پادشاه غذاهای ایرانی را باید قورمه سبزی دانست. قطعا در لیست 5 بهترین غذای ایرانی هر کدام از ما، قورمه سبزی با سالاد شیرازی حضور دارد. این غذا با توجه به طرز تهیه و مواد خاصی که در آن استفاده می شود یکی از خاص ترین خورش های جهان است.

شاید برای شما پیدا کردن سبزی های مخصوص قورمه سبزی در هر کشوری به جز ایران کاری سخت باشد و به همین دلیل این غذا خاصه کشور ایران است. متر و معیار یک آشپز خوب را قطعا باید قورمه سبزی آن دانست و به همین دلیل پیشنهاد می کنم که حتما طرز تهیه قورمه سبزی شادیما را بخوانید.

خورش های ایران و جهان خورش قورمه سبزی - خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی


  1. روگان جوش (Rogan Josh)

این خورش بی نظیر، متعلق به کشمیر است و قطعا باید بدانید که غذای هندی و پاکستانی ذاتا پر از ادویه های مختلف هستند. روگان جوش هم از این قاعده مستثنا نیست و زنجیل، سیر، هل، دارچین، میخک و فلفل ادویه های آن هستند.

روگان جوش را با گوشت ماهیچه گوسفندی درست می کنند و شباهت زیادی به ماهیچه ایرانی دارد و تفاوت اصلی آن در تند بودن و پر ادویه بودن آن است.

خورش های ایران و جهان روگان جوش - خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی


  1. خورش بامیه

خورش بامیه را حتما امتحان کرده اید. این خورش خوشمزه بین تمام مردم خاورمیانه و حتی یونان مشترک است و در هر منطقه ای تغییراتی در طرز تهیه آن وجود دارد. اما مواد اصلی که همیشه در خورش بامیه حضور دارند شامل گوشت گوسفندی، بامیه و گوجه فرنگی است.

در کشور خودمان ایران هم، جنوبی ها در درست کردن بامیه تخصص خاصی دارند و به همین دلیل پیشنهاد می کنم که طرز تهیه خورش بامیه به روش جنوبی را حتما بخوانید.

خورش های ایران و جهانخورش بامیه - خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی


  1. خورش لوکرو (Locro)

از آنجایی که خورش ها را بیشتر در خاورمیانه و کشورهای آسیای غربی پیدا می کنید نمی توان این ادعا را داشت که دیگر نقاط جهان غذایی به سبک خورشت ندارند.

آمریکای جنوبی و همچنین آفریقا، زادگاه غذاهای بی نظیری هستند که شاید تا کنون حتی شبیه آن ها را هم ندیده باشید. لوکرو یک نوع خورش است که به گفته ی بسیاری زادگاه آن آرژانتین است و برای جشن های آزادی آرژانتین آن را سرو می کنند.

مواد اصلی تشکیل دهنده ی آن: ذرت، کدو و گوشت است.

خورش های ایران و جهان خورش لوکرو - خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی


  1. خورش خلال کرمانشاهی

از جمله خورش های بی همتای ایرانی می توان به خورش خلال کرمانشاهی اشاره کرد. این غذا شاید در هیچ جای دیگر حتی نمونه ای شبیه به آن هم نباشد و علت اصلی آن مواد تشکیل دهنده خورش خلال است.

در خورش خلال از زرشک سیاه و خلال بادام استفاده می شود که بیشتر برای ایران هستند و به همین دلیل فقط و فقط در همین مناطق از گذشته پخت شده است.

برخی گفته ها حاکی از آن است که ممکن است تاریخچه این خورش به زمان ساسانیان و حضورشان در این مناطق بازگردد.

اگر می خواهید یک خورش خلال به سبک اصیل کرمانشاهی درست کنید حتما مطلب ما برای خورش خلال را مطالعه کنید.

خورش های ایران و جهان خورش خلال - خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی


  1. خورش کوکوان فرانسوی (Coq au Vin )

برای آنکه اروپا را در لیست بهترین خورش های جهان فراموش نکرده باشم، این خورش فرانسوی را برای شما جزو لیست آوردم. کوکوان یک نوع خورش است که آن را از مرغی که در شراب خوابیده است تهیه می کنند.

این مرغ را به همراه گوشت بیکن و قارچ درست می کنند و نتیجه ی نهایی خورشی است که می تواند نشانه ی شاخصه های فرهنگی این کشور باشد.

خورش های ایران و جهان خورش کوکوان - خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی


  1. خورش فسنجان

خورش فسنجان به همراه خورش سبزی، اصیل ترین دستور پخت های ایرانی هستند و منظور از اصالت در اینجا، شبیه نبودن آن ها به غذاهایی است که ممکن است در دیگر کشورها هم وجود داشته باشد.

خورش قیمه را می توانید در دیگر کشورها با تفاوت هایی پیدا کنید اما این دو مخصوص ایران هستند. خورش فسنجان شمالی یکی از شکیل ترین و مجلسی ترین غذاهای ایرانی است که جزو پیشنهادات شما به یک غیر ایرانی برای شگفت زده شدن خواهد بود.

اگر مهمانی دارید که قصد شگفت زده کردن ان را دارید و یا اینکه می خواهید به دیگران ثابت کنید که شما یک آشپز قهار هستید، طرز تهیه خورش فسنجان شادیما را بخوانید.

خورش های ایران و جهان خورش فسنجان - خورشت چی درست کنم؟ 10 بهترین خورش مجلسی ایرانی و خارجی

shadima.com

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا