توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسی

با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

به طور کلی برخی از افراد ساکت را نمی توان کم حرف معرفی کرد، بلکه در اصطلاحی دیگر می توان آن ها را به افراد دارای شخصیت درون گرا شباهت داد. همچنین این افراد ممکن است از خصوصیات اخلاقی آرام برخوردار باشند و برای برخی از افراد نیز خلق و خوی خوبی نداشته باشند اما گفتنی است که بسیار عمیق تر از آن هستند که به راحتی تعریف شوند. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا به خوبی با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید.

ویژگی های شخصیت افراد کم حرف

قابل به ذکر است که شخصیت افراد کم حرف به این صورت است که بسیار درونگرا، عمیق و همدل هستند. به طور معمول، آن ها در مرکز توجه قرار نمی ‌گیرند، اما قطعا دیگران آن ها را تماشا و تشویق می ‌کنند و می توان چنین نتیجه گرفت که در مرکز توجه قرار دارند. همچنین درونگراها لزوما افرادی خجالتی نیستند اما دوست ندارند تحت شرایط خاصی با هم تعامل داشته باشند. در ادامه این قسمت به معرفی ویژگی های شخصیتی این دسته از افراد به همراه توضیحات کوتاهی پرداخته ایم.

این افراد زمانی حرف می زنند که با آن ها صحبت شود

به طور کلی این ویژگی را می توان یک عامل کلیدی به شمار آورد که که در افراد درونگرا و ساکت بسیار مشاهده می شود، چرا که تمایل به شروع گفتگو ندارند. آن‌ ها معمولا منتظر می ‌مانند تا طرف مقابل مکالمه را شروع کند و معمولا فقط زمانی صحبت می ‌کنند که با او صحبت می ‌شود. همچنین آن ها ممکن است دارای خصوصیات اخلاقی ضد اجتماعی نباشند، اما معمولا از صحبت های کوچک صرف نظر می کنند و بیشتر فقط در مواقع ضروری شروع به صحبت می کنند.

در به کار بردن کلمات بسیار محتاط هستند

گفتنی است که شخصیت افراد درونگرا بدین صورت است که احتمالا پر سر و صداترین ذهن ها را در بین افراد دارند اما همانطور که می بینید همواره در حال فکر کردن هستند، اما صدای بلندی ندارند و ممکن است آزادانه افکار خود را به اشتراک نگذارند. همچنین درونگراها افرادی ساکت هستند که لزوما خجالتی نیستند اما کاملا برعکس افراد پر سر و صدا هستند که این فقط یکی از ویژگی های شخصیتی افراد پر حرف نیست و به آن نیز توجهی ندارند.

به راحتی می ترسند

گفتنی می باشد که چنین افرادی به عنوان درونگرا، در برخی مجالس اجتماعی به راحتی می توانند بترسند. این در حالی است که شخصی مشغول صحبت کردن می باشد و از این رو می توانید زبان بدن او را ببینید تا به خوبی شناسایی کنید که آیا ترسیده است یا خیر. همچنین شخصیت افراد کم حرف به این صورت است که به محض ترس، عصبی می شوند و از گفتن حرف نادرست می ترسند. همچنین، اگر فردی زیاد صحبت می ‌کند، تنها راهی که افراد درون ‌گرا می‌توانند در مقابل او انجام دهند، این است که سکوت کنند و اجازه دهند که حرف های او هر چه سریع تر تمام شود.

Characters of quiet people 4 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

 از موقعیت های شلوغ دوری می کنند

به طور کلی افراد ساکت موقعیت های شلوغ را دوست ندارند، زیرا ممکن است بسیار خجالتی عمل کنند که در نهایت می تواند به افراد در رابطه با شخصیت آن ها اطلاعاتی دهد. به همین دلیل است که در موقعیت های شلوغ، افراد پرحرف می درخشند و این شرایط بسیاری از درون ‌گراها را ناراحت می کنند. همچنین توجه کردن اطلاعات زیادی به شما می دهد تا بتوانید تیپ شخصیتی آن ها را بررسی نمایید که این می تواند به آن ها کمک کند و در نهایت اولین تصوراتی را ایجاد کنند که بسیاری از آن ها غلط هستند.

بسیار مراقب و محتاط هستند

این دسته از افراد کاملا دوست دارند زمان خود را به تنهایی بگذرانند و برای برخی ممکن است این سکوت فریبنده باشد. چرا که به عنوان یک فرد ساکت، مزایای زیادی وجود دارد و در این شرایط می توانید کنار بنشینید و آنچه را که در اطراف شما اتفاق می افتد مشاهده کنید. برای گوش دادن، می توانید افراد دیگر را مشاهده کنید و بدانید که آن ها چه می گویند تا بتوانید تعیین کنید که در زندگی آن ها و در اطراف آن ها چه اتفاقی می افتد.

بسیار سازنده هستند

به طور کلی در رابطه با این دسته از افراد می توان چنین بیان کرد که هیچ علامت سوالی در مورد افراد درونگرا و خلاق بودن آن ها وجود ندارد. چرا که این دسته از افراد به دوستان نزدیک خود بسیار اهمیت می دهند و در صورت درخواست به آن ها نیز کمک خواهند کرد. بدین صورت که آن ها به روی یک کار متمرکز می مانند، به خصوص اگر شامل شخص دیگری نباشد و در ادامه آن ها صحبت نخواهند کرد و ساکت و متمرکز روی پروژه خود کار می کنند.

Characters of quiet people 5 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

در هر شرایطی می توانند آرام باشند

از آنجایی که افراد درونگرا زیاد صحبت نمی ‌کنند، در بسیاری از موقعیت ‌ها نیز آرامش خود را حفظ می ‌کنند. آن ها منطقه راحتی و آرامش خود را بسیار دوست دارند و همچنین تمایل دارند با افراد دیگر صحبت نکنند چرا که می ترسند از منطقه امن افکار و شخصیت خود دور شوند. گفتنی می باشد که این دسته از افراد بیشتر به گوش دادن تمایل دارند و از کلمات زیادی برای برقراری ارتباط استفاده نمی کنند که به همین دلیل می توانند آرام بمانند و با فکر عمل کنند.

تمایل به برقراری ارتباطی با حداقل حرف زدن دارند

از دیگر شخصیت افراد کم حرف می توان به این اشاره داشت که بسیار مینیمال هستند و از کلمات زیادی نیز استفاده نمی کنند. آن ها تمایل دارند با دیگران وارد گفتگو نشوند که از این رو به طور معمول سکوت می کنند و کمتر صحبت می کنند. همچنین آن ها بیشتر علاقه به گوش دادن دارند و از عدم تعامل زیاد احساس بدی ندارند. ممکن است دیگران این موضوع را عجیب بدانند اما این چیزی است که آن ها با آن راحت هستند و از منطقه آرامش خود نیز به هیچ قیمتی دوست ندارند که خارج شوند.

از سکوت خود لذت می برند

افراد ممکن است متوجه افراد درونگرا شوند و تصوراتی در مورد آن ها داشته باشند که ممکن است از زندگی خود نا راضی باشند. افراد می توانند چنین فرض کنند، از آنجایی که زیاد صحبت نمی کنند ممکن است ناراضی باشند اما گفتنی است که اکثر مردم اشتباه فکر می کنند چرا که آن ها به چیزهای کوچک توجه می کنند و ممکن است خود را از موقعیت های اجتماعی دور کنند اما نکته اینجاست که آن ها بسیار ساکت هستند هیچ نشانی از روحیه خود به جای نمی گذارند.

Characters of quiet people 9 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

درونگراها بسیار صبور هستند

مهم نیست در مورد افراد درونگرا و نحوه عملکرد و شخصیت افراد کم حرف چه چیزهایی شنیده باشید اما نکته حائز اهمیت آن است که این دسته از تیپ های شخصیتی بسیار صبور هستند. همچنین آن ها در اکثر شرایط تنها هستند اما همچنان بر روی چیزهای مهم تمرکز می کنند و بسیار مراقب هستند. این باعث می شود آن ها صبور باشند و بتوانند در مواقع لزوم از کلمه صحیح استفاده کنند زیرا صحبت کردن بیش از حد می تواند تمرکز را از آن ها سلب نماید و در نهایت رفتار درستی از خود به مواقع مختلف نشان ندهند.

برای افراد ساکت کلمات دارای قدرت هستند

به طور کلی افراد ساکت تمایل دارند از کلمات خود کمتر استفاده کنند، اما وقتی این کار را انجام می دهند، اهمیت بسیاری برای آن قائل هستند. وقتی آن ها از کلمات برای شروع گفتگو استفاده می کنند باید معنی آن را به خوبی درک کنند زیرا به هر حال نمی خواهند زیاد صحبت کنند. این بدان معناست که وقتی آن ها در حال اشتراک گذاری هستند، مهم است که منظورشان را به خوبی دیگران برسانند.

از قوه تجسم بالایی برخوردار هستند

افراد ساکت معمولا در ذهنشان نقش و فکر های بسیاری دارند. برای چنین فردی، فرآیند تجسم به خوبی انجام می گیرد. همچنین آن ها ممکن است زیاد صحبت نکنند، اما وقتی حرف می زنند، جزئیات واضحی از آنچه در ذهنشان است را به ارمغان می آورند. برای شما مهم است که به آن ها گوش دهید زیرا آن ها از کلمات زیادی استفاده نمی کنند، بنابراین وقتی سکوت را شکستند، باید نقش شونده خوبی را برای آن ها ایفا نمایید.

Characters of quiet people 8 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

از فهم و درک خوبی برخوردار هستند

درک افراد ساکت ممکن است برای برخی از افراد فرایندی سخت باشد، اما آن ها همچنین می توانند دیدگاه خوبی به زندگی داشته باشند. اگر فرد را بشناسید و هنگام صحبت او را بشنوید، ممکن است متوجه شوید که او درس های زندگی بسیاری در ذهن خود پرورش می دهد. همچنین امکان دارد که آن ها فرد محبوب در جمع نباشند اما به طور قطعی می توان چنین بیان کرد که با ایده های جذابی که دارند می توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند.

بعد از صحبت کردن بسیار احساس خوبی ندارند

همان طور که تا به کنون مطالعه کردید از شخصیت افراد کم حرف به دور است که به برقراری ارتباط و گاها صحبت کردن بسیار بپردازند. این در حالتی است که اگر در جمعی سخنور باشند پس از آن احساس خستگی روحی بسیاری می کنند و همواره در این خیال به سر می برند که از منطقه امن افکار خود فاصله گرفته اند. از این رو بیشتر ترجیح می دهند که شنونده جمع ها باشند و در ازای حرف زدن از صحبت های دیگران لذت می برند.

آن ها عاشق صلح و آرامش هستند

تنهایی را می توان دقیقا همان چیزی معرفی کرد که این دسته از افراد آن را دوست دارند. چرا که آن ها مشتاقانه منتظر گذراندن وقت با خود هستند و زمانی که تنها هستند مطابق با آن چه دوست دارند، رفتار می کنند. همچنین درونگراها بخشی از جامعه ای هستند که در آن زندگی می کنیم، از این رو نباید آن ها را دور از خود و آدم های عجیب غریبی معرفی کنیم.

Characters of quiet people 20 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

دوستان صمیمی خوبی دارند

گفتنی می باشد که درونگراها هم به مانند دیگر افراد عادی دارای دوستان صمیمی هستند و از وقت گذرانی در جمع های خود بسیار لذت می برند. همچنین در برخی مواقع امکان دارد که دوستانشان نیز دارای شخصیت درونگرا باشند و یا ممکن است برونگرا باشند و عضوی فعال در جامعه به شمار آیند.

نسبت به علایق درونی خود آگاه هستند

به عنوان یک درونگرا، این مقداری از خود آگاهی را ارائه می دهد که فرد را عمیقا درون نگر کند چرا که افراد ساکت می توانند افکار بسیار عمیقی داشته باشند، حتی اگر آن ها را آشکارا به اشتراک نگذارند. گفتنی است که این دسته از افراد همچنان یک فرآیند فکری عالی خواهند داشت و زمانی که احساس راحتی در اشتراک گذاری با شما داشته باشند، می توانند بینش عالی به شما ارائه دهند.

آن ها با تماشا یاد می گیرند

به طور کلی شخصیت افراد کم حرف به این صورت است که دوست ندارند با صحبت کردن و به اشتراک گذاشتن با دیگران فرایند یادگیری را آموزش ببیند. گفتنی است که آن ها دوست دارند با تماشای دیگران و تلاش برای تکرار اعمال یاد بگیرند و به دلیل ماهیت درونگرایی خود ترجیح می دهند به فضای خصوصی بروند و سعی کنند به تنهایی تمرین کنند.

Characters of quiet people 3 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

لزوما خجالتی نیستند

خوب است تفاوت بین کم حرف بودن با خجالتی بودن را به خوبی درک کنید. به طور کلی فرد درونگرا کسی است که دوست ندارد در جمع باشد و با تعداد زیادی از افراد به وقت گذرانی بپردازد. این در حالی است که فرد خجالتی چنان خصوصیاتی دارد که از حضور در موقعیت های اجتماعی به شدت می ترسد.

ویژگی های رفتاری این دسته از افراد به چه صورت است؟

به طور کلی شخصیت افراد کم حرف را در جامعه نیز باید پذیرفت و هیچگاه احساس طرد شدگی را به آن ها القا نکنید، نکات بیشتر در رابطه با این دسته از افراد به شرح زیر است.

افراد ساکت نباید ضد اجتماعی باشند:

افراد ساکت ممکن است آماده پذیرش همه موقعیت های اجتماعی نباشند، اما همچنان با مردم تعامل خواهند داشت. به طور کلی آن ها با دیگران ارتبط خوبی برقرار می کنند اما گفتگو های یک به یک را ترجیح می دهند تا بتوانند ارتباط خوبی برقرار کنند.

افراد ساکت تمایل دارند بیش از حد فکر کنند:

افرادی که ساکت هستند، تمایل دارند در ذهن خود باقی بمانند و ممکن است بیش از حد به هر چیزی فکر کنند. از آنجایی که بیش از حد در افکار خود غرق می شوند در نتیجه بیشتر به نتایج احتمالی گفتگو های مختلف خود می رسند. در بسیاری از مواقع چنین مشاهده شده است که در تشریح هر چیزی توانایی خوبی دارند و به همین روش نیز می توانند گفتگو ها را به سمت و سوی موثری سوق دهند.

Characters of quiet people 10 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

آن ها خیلی بیشتر از دیگران متوجه اطراف خود می شوند:

قابل به ذکر است که عموما فریب دادن افراد ساکت کاری سخت و پیچیده می باشد چرا که آن ها به خوبی در دقت به جزئیات توانایی دارند. همچنین با دقت گوش می دهند و متوجه چیزهای مختلف می شوند که در نهایت می توانند بیشتر از کلماتی که گفته می شود را درک کنند و در نهایت از وقوع اقدامات غیر واقعی، دروغ یا حتی فریب جلوگیری کنند.

نیازمند کانون توجه نیستند:

از دیگر ویژگی های به خصوص این دسته از افراد می توان به آن اشاره داشت که در پی مرکز توجه بودن نیستند و در به دست آوردن آن نیز تلاشی نمی کنند. آن ها ترجیح می دهند دیگران را تماشا کنند که در کانون توجه قرار می گیرند تا اینکه سعی کنند آن را بدزدند.

افراد ساکت به طور طبیعی کنجکاو هستند:

گفتنی می باشد که افراد درونگرا بیشتر سعی می کنند با پرسیدن سوال و کنجکاوی نسبت به شناسایی دیگران اقدام کنند. به طور کلی نمی توان به این فکر کرد که ساکت بودن آن ها کنجکاوی شان را قلقک ندهد بلکه باید انتظار این را داشت که با پرسیدن سوال از ویژگی هایتان نسبت به شناخت بیشترتان اقدام نمایند. همچنین باید به این موضوع اشاره داشت و همان طور که گفتیم این دسته از افراد به شدت شنونده های خوبی هستند، از این رو با مطرح کردن سوالاتی به این وظیفه ذاتی خود می پردازند.

Characters of quiet people 6 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

شخصیت یک آدم ساکت:

بسیاری از مواقع، وقتی به فردی برچسب درونگرا یا ساکت زده می شود، می تواند تصور نادرستی از فرد ایجاد کند. این می تواند توصیف کوچکی از یک شخص باشد، اما ممکن است به طور کامل نشان ندهد که آن شخص در مورد چه چیزی فکر و یا عمل می کند.

همچنین گفتنی می باشد که یک فرد ساکت لزوما ضد اجتماعی، دیوانه یا کسل کننده نیست. بلکه یک فرد ساکت یا درونگرا کسی است که کارها را به آرامی انجام می دهد و در یک محیط آرام و به پیشرفت فکر می کند..

در اصطلاحی دیگر نیز می توان چنین بیان کرد که افراد ساکت لزوما به خود اجازه نمی دهند که راهرو باشند و به راحتی مورد دستکاری قرار گیرند. آن ها احساس ارزشمندی قوی دارند و اجازه نمی دهند که کسی با آن ها بد رفتاری کند. همچنین ممکن است جدی باشند اما این بدان معنا نیست که افسرده هستند فقط خود را به گونه ای دیگر بیان می کنند و زمانی که آماده باشند اقدام به برقراری ارتباط و صحبت می کنند.

در پایان نیز باید چنین بیان کرد که عموما افراد ساکت بی ‌ادب نیستند زیرا خود را متفاوت بیان می ‌کنند. آن ها قصد ندارند به روشی بی ادبانه کنار بیایند، بلکه به اندازه دیگران پرحرف نیستند. آن ها عشق خود را نشان می دهند و خود را به روش هایی که در افکار شان صحیح است، ابراز می کنند.

Characters of quiet people 7 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

جمع بندی

کاملا واضح است که افراد ساکت بخشی از جامعه هستند و به عنوان افراد درونگرا ممکن است مورد سوء تفاهم قرار گیرند. آن ها دوست ندارند در گروه تعامل داشته باشند و گاهی اوقات در درون گرایی خود به فردی بی ادب یا غیر دوستانه محکوم می شوند.

همچنین در برخی اوقات تشخیص یک فرد درونگرا کار آسانی نیست، اما چند نشانه و ویژگی های شخصیتی وجود دارد که می توانید آن را در یابید و به شناسایی فرد مذکور با روشی صحیح بپردازید. همچنین خوب است این موضوع را درک کنید که آن ها عمیقاً درون نگر هستند و زمان زیادی را در ذهن خود صرف می کنند، بنابراین ممکن است آزادانه ایده های خود را به اشتراک نگذارند مگر اینکه شما این را از آن ها بخواهید.

همچنین شخصیت افراد ساکت هیچ اشکالی ندارند، زیرا جامعه برای عملکرد صحیح به افراد درونگراها و دارای ویژگی های افراد برونگرا نیز نیاز دارد. این یکی از ویژگی های جامعه است که پر سر و صداترین فرد بیشترین توجه و شناسایی را از سوی دیگران به خود جلب می کند. وقتی روی این افراد تمرکز می کنید و افراد ساکت در اتاق را نادیده می گیرید، می تواند مشکل ساز شود. افراد درونگرا ممکن است چیزهای زیادی برای مشارکت داشته باشند، اما ممکن است صحبت نکنند، زیرا آن ها برای انجام این کار آماده نیستند. اگر این را رعایت کنید، ممکن است کسی را که عالی است و پتانسیل فوق العاده ای دارد نادیده بگیرید.

Characters of quiet people 2 - با شخصیت افراد کم حرف آشنا شوید

همچنین بسیار دیده شده است که افراد ساکت در اطراف بسیار حائز اهمیت هستند، زیرا آن ها دوستی های عالی و رویکردی استوار و متعادل به زندگی ارائه می دهند. در حالی که ممکن است زیاد صحبت نکنند، اما هنوز هم می توانند بینش عمیقی ارائه دهند که از آن ها برای اظهار نظر خواسته می شود. از آنجایی که آن ‌ها بسیار فکر می ‌کنند، پاسخ سنجیده ‌ای نیز خواهند داشت و در آنچه می گویند، دقیق و تاثیر گذار عمل خواهند کرد. در نهایت این می تواند در مورد شخصیت افراد با نحوه اشتراک گذاری و کلماتی که برای بیان خود استفاده می کند، چیزهای زیادی بگوید.

منبع : آرگا

برچسب :

arga-mag.com

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا