توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
آرایش و زیباییلوازم آرایش

کانسیلر چیست و برای چه پوست‌هایی مناسب است؟

کانسیلر یک نوع پودر فشرده است که قبل از کرم پودر مورد استفاده قرار می گیرد. کانسیلر ها انواع مختلفی دارند و نسبت به ترکیبی که دارند، کارایی های متفاوتی هم پیدا کرده اند.

 کانسیلر چیست و برای چه پوست‌هایی مناسب است؟

کانسیلر:

کانسیلر چیست و برای چه پوست‌هایی مناسب است؟ کانسیلر یک نوع پودر فشرده است که قبل از کرم پودر مورد استفاده قرار می گیرد. کانسیلر ها انواع مختلفی دارند و نسبت به ترکیبی که دارند، کارایی های متفاوتی هم پیدا کرده اند.

وجود رنگ های متفاوت در کانسیلر، عموما افراد را دچار سردرگمی می کند، در این باره باید اضافه کرد که رنگ بندی های مختلف کانسیلر ها هر کدام کارایی خاصی دارند و برای پوشش دهی بخشی از لکه ها مورد استفاده قرار می گیرند و در نهایت پوستی روشن و شفاف برایتان به ارمغان می آورند. دقت داشته باشید که همچون هایلایتر، برای استفاده از کانسیلر هم پوست صورت تان نیاز به آماده سازی دارد.

آشنایی با رنگ بندی های مختلف کانسیلر:

بسیاری از خانم ها که تجربه ی ناخوشایندی در استفاده از کانسیلر دارند، ترجیح می دهند در دفعات بعدی از این پوشش دهنده ی فوق العاده استفاده نکنند. نکته ای که شاید برای این دسته از خانم ها جذاب باشد، این است که انتخاب اشتباه رنگ کانسیلر باعث بروز چنین تجربه ای شده است. اگر شما به تطابق رنگ کانسیلر با رنگ پوست تان دقت کنید، همیشه از تاثیر آن شگفت زده خواهید شد.

اگر پوست صورت تان روشن است؛ بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که متمایل به صورتی باشد، پوست های کمی تیره بهتر است از ترکیب نارنجی و صورتی برای پوست شان استفاده کنند و کسانی که پوست کاملا تیره ای دارند هلویی و نارنجی را امتحان کنند. توجه داشته باشید که کانسیلر تنها باید یک الی دو درجه از رنگ پوست تان روشن تر باشد. در غیر این صورت اثر مطلوبی بر پوست تان نخواهد گذاشت.
اما اگر قصد دارید از کانسیلر برای پوشش دادن به جوش ها، خال ها یا لکه ها استفاده کنید، سعی کنید کانسیلر هم رنگ پوست تان باشد.

انواع کانسیلر ها:

کانسیلر کرمی:

کانسیلرهای کرمی، پوشش دهی و ماندگاری بالایی دارند و برای پوشش دادن به لکه های سطحی استفاده می شوند. این نوع از کانسیلرها در طول روز کیفت شان را از دست نداده و خشک و پوسته پوسته نمی شوند.

کانسیلرهای مایع:

کانسیلر مایع شبیه کرم پودرهای مایع است و با استفاده از قلم مو و اسفنج آرایشی، روی صورت پوشش داده می شود. برای اینکه کانسیلر مایع روی صورت حال بگیرد، زمان بیشتری باید صرف کنید. بنابراین زمانی از این نوع کانسیلر استفاده کنید که عجله ای برای آرایش کردن ندارید. برای انتخاب کانسیلر مایع بسیار دقت به خرج بدهید و از جنس مرغوب آن تهیه کنید؛ تا مدتی بعد از استفاده خشک نشود.

کانسیلرهای پودری:

کانسیلرهای پودری پوشش دهی متوسطی دارند و در ترکیب با لوازم آرایشی معدنی تاثیر خوبی بر جای می گذارند. این کانسیلر توانایی ترکیب با کرم پودر مایع و انواع دیگر آن را دارد و در بین خانم ها پر طرفدار است.

کانسیلرهای استیکی:

این کانسیلر ها را باید با وسیله ای مانند فرچه یا قلم مو مورد استفاده قرار داد. شکل ظاهری این نوع کانسیلر شبیه رژ لب است و به دلیل ماندگاری بالا و کم حجم بودن، برای مسافرت هم مناسب است. توجه داشته باشید که کانسیلر استیکی اصل خریداری کنید. چرا که نمونه های ارزان قیمت آن به دلیل کیفیت پایین اثر نامطلوبی روی پوست تان خواهد گذاشت.

کانسیلرهای مدادی:

کانسیلرهای مدادی مزیت های زیادی دارند، به دلیل فرمول ساخت شان چسبنده هستند و برای فصول گرم سال و مناطق گرم مناسب اند. ظاهر آن ها شبیه خط چشم های مدادی است و کم حجم هستند.
این نوع کانسیلرها پوشش دهی بالایی دارند.


 

aroos.co

 

 

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا