توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
آرایش و زیبایی

آشنایی با نحوه اصلاح ابرو با تیغ در ۶ مرحله

برای رفع موهای زائد صورت و ابرو راه های زیادی وجود دارد. وکس صورت، بند انداختن و تیغ زدن از متداول ترین روش ها هستند. تیغ ابرو یکی از ابزار های کاربردی در آرایشگاه ها می باشد که برای اصلاح از آن استفاده می شود. این ابزار مورد قبول همه افراد نیست زیرا بر این باور هستند که تیغ ها منبع انتقال بیماری می باشند. اما باید در نظر داشت که چنانچه جوانب احتیاط و بهداشت رعایت شود، تیغ ابرو به نسبت موچین و بند دارای کارایی بهتری می باشد. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص تیغ ابرو، فواید استفاده از آن و روش های اصلاح ابرو به وسیله تیغ صحبت نماییم.

اصلاح ابرو با تیغ:

امروزه تیغ ابرو در آرایشگاه های مردانه بیش تر از آرایشگاه های زنانه مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از خانم ها بر این باور هستند که تیغ زدن ابرو موجب بد فرم شدن ابرو ها می شود اما باید در نظر داشت که این وسیله دارای مزیت های مختلفی است. قاب کردن ابرو به وسیله تیغ ابرو بسیار آسان تر می باشد و از طرف دیگر سریع تر خواهد بود. با کمک تیغ شما به پیاز موها آسیبی وارد نمی نمایید و تنها موها و پرزهای موجود در لایه سطحی پوست از بین خواهند رفت.

باید عنوان کرد که اصلاح با بند و موچین باعث می شود تا موها از ریشه کنده شوند. لذا ممکن است در آینده اصلا رشد نکند و یا سرعت رشد آن بسیار آهسته باشد. از همین روی بسیاری از افراد معتقد هستند که تیغ زدن ابرو موجب پرپشت شدن آن می شود. دقت تمیز کردن ابرو به کمک تیغ بیشتر از سایر موارد است. با این توصیفات باید در نظر داشت که تیغ ابرو هیچ گونه دردی ندارد و برای افرادی که از بند انداختن صورت و ابرو گریزان هستند، این روش می تواند بسیار مفید باشد.

یکی دیگر از مزیت هایی که اصلاح با تیغ دارد، این مورد است که گاها قصد تغییر مدل ابروهای خود را دارید. اگر قبلا از روش هایی چون بند و موچین استفاده می نمودید، می بایست زمان بیشتری منتظر بمانید تا موها درآمده و بتوان ان را فرم داد اما با استفاده از تیغ، با توجه به اینکه موها سریع تر رشد می کند لذا فرم دادن آن نیز در مدت زمان کمتری ممکن خواهد بود.

اصلاح ابرو با تیغ یا بند

مراحل انجام اصلاح با تیغ ابرو:

اصلاح ابرو به کمک تیغ دارای تکنیک هایی است که برای یک فرم دهی تخصصی ابرو نیاز است تا با آنها آشنا باشید.

۱- آماد سازی پوست:

در گام اول لازم است تا پوست صورت خود را آماده نمایید. در همین راستا بهتر است تا صورت خود را با آب ولرم به خوبی تمیز کنید. آب زدن به ابرو ها به چندین دلیل خوب است زیرا باعث می شود تا منافذ پوست باز شوند و ریشه مو به راحتی حالت بگیرد. فرم دادن به ابروها در این حالت بسیار آسان تر خواهد بود.

۲- استفاده از مرطوب کننده:

در مرحله دوم برای اینکه پوست شما در زمان استفاده از تیغ ابرو آسیب نبیند، بهتر است تا به کمک یک آبرسان و مرطوب کننده کاور شود. لذا از یک مرطوب کننده استفاده نمایید و دور چشم ها و ابروها را با کرم به خوبی نرم نمایید.

۳- مشخص کردن فرم دلخواه:

در مرحله سوم از اصلاح با تیغ ابرو، می بایست موهای ابرو خود را به خوبی شانه نمایید تا تمام گره های آن باز شده و راحت حالت بگیرند. هم اکنون از یک مداد ابرو که رنگ روشن تری به نسبت به موهای ابرو شما دارد، کمک گرفته و فرم دلخواه را به ابرو ها بدهید. در این شرایط راحت تر بر روی فرم مد نظر خود اشراف دارید.

۴- حذف موهای خارج کادر:

در گام چهارم از اصلاح ابرو ها باید دقت کنید که تمام موهای خارج از کادر می بایست حذف شوند لذا تیغ را بصورت افقی بر روی پوست قرار داده و خلاف رویش موها شروع به اصلاح کنید. در نظر داشته باشید که در این مرحله گاها نیاز است تا چندین بار این حرکت را انجام دهید لذا از یک پنبه الکل دار استفاده کرده و پس از اینکه موهای اضافی را از روی ابرو ها برداشتید تیغ را به وسیله پد الکلی تمیز کنید.

حال نوبت به بخش بالایی یا اصطلاحا تاج ابرو است. در نظر داشته باشید که در این بخش مو چندانی وجود ندارد. شما می توانید برای اصلاح تاج ابرو تیغ را به صورت افقی تیغ را بر روی پوست قرار داده و در راستای رویش مو حرکت دهید. توجه کنید که این بخش نیاز به دقت زیادی دارد.

ابرو با تیغ زدن

۵- اصلاح زیر ابرو ها:

در مرحله پنجم نوبت به اصلاح زیر ابرو است. در این مرحله تیغ را مجدد بر روی پوست خود به صورت افقی قرار داده و با حرکات بالا به پایین اقدام به حذف موهای زائد ابرو نمایید. در نهایت می توانید متقارن بودن ابرو ها را بررسی کرده و اصلاحات نهایی را انجام دهید.

در مرحله آخر با آب ولرم صورت خود را به خوبی شست و شو دهید و برای جلوگیری از التهاب پوست از کمپرس سرد استفاده نمایید.  این روش اصلاح در کوتاه ترین زمان می تواند بهترین فرم را به ابروهای شما ببخشد.

منابع: stylecraze

byrdie

deterland.com

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا