توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.

دانلود کتاب ایران در عصر نادر / PDF

ایران در عصر نادر

ایران در عصر نادر

 • پدیدآورندگان : نویسنده: مایكل اكسورتی , مترجم: صادق زیباكلام , مترجم: سیدامیر نیاكویی
  موضوع : ایران – تاریخ – افشاریان، 1218 – 1148 ق , نادرافشار، شاه ایران، 1160 – 1100 ق
  ناشر : روزنه
  محل نشر : تهران
  فرمت فایل : PDF
 • نوع کتاب : ترجمه
  زبان اصلی : فارسی
  قیمت : 10000 تومان
  قطع : وزیری
  تیراژ : 2000
 • تعداد صفحات : 372
  تاریخ نشر : 1389/10/4
  رده دیویی : 095050722092
  شابک : 978-964-334-298-2
  , “ظهور و افول نادرشاه افشار، یکی از پرتب و تاب‌ترین دوران تاریخ ایران در قرن هجدهم پس از سقوط صفویه و فتح اصفهان به وسیله افغان‌ها است. او از هجده سالگی وارد زد و خوردهای نظامی گردید، در حالی که از هیچ مقام رسمی برخوردار نبود. در طی دو دهه بعدی و در حالی که هنوز به چهل سالگی نرسیده بود، توانست نه تنها افغان‌ها را شکست داده و از ایران بیرون براند، بلکه تمامی مناطقی را که در نتیجه سقوط صفویه، حالت خودمختاری و بعضاً تمرّد و جدا شدن از ایران را پیدا کرده بودند، مجدداً تحت انقیاد ایران در آورد. نادر به معنای واقعی کلمه دارای نبوغ نظامی فوق‌العاده‌ای بود.

او نه تنها به روس‌ها و عثمانی‌ها شکست‌های سنگینی وارد ساخت و توانست بخش‌هایی از قفقاز، ماورای قفقاز و مناطق غرب ایران را که روس‌ها و عثمانی‌ها متصرّف شده بودند را از آنان بازپس بگیرد، بلکه با تحمیل شکست سنگین بر نیروهای هند در سال 1739 وارد دهلی پایتخت آن سرزمین شد. کتاب حاضر به وقایعی که در ایران در عصر نادر رخ داد، تألیف «مایکل اکسورنی» ـ محقّق رشته تاریخ در دانشگاه کمبریج انگلستان ـ و ترجمه «سیدامیر نیاکوبی» و «صادق زیباکلام» اختصاص دارد.”

بنر سایت

در صورت مشکل در دانلود و یا درخواست کتاب و مقاله از واتس آپ پیام بدید.

دکمه بازگشت به بالا