توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.

دانلود کتاب ده نفر قزلباش/pdf

دانلود کتاب ده نفر قزلباش/pdf❤️

  • عنوان : کتاب ده نفر قزلباش
  • نویسنده: حسین مسرور
  • زبان: فارسی
  • شاخه: رمان
  • نوع کتاب: چاپی
  • فرمت کتاب : pdf
  • تعداد صفحات : 749
  • : 6000 تومان
  • حجم فایل : 12.7 MB 

دانلود کتاب ده نفر قزلباش/pdf❤️
دانلود کتاب ده نفر قزلباش/pdf❤️

در صورت نداشتن رمز دوم و پرداخت از طریق کارت به کارت از واتس آپ یا تلگرام پیام بدهید.

درخواست کتاب از طریق واتس آپ کلیک کنید

این کتاب ارزشمند تقدیم به عزیزان

بنر سایت

در صورت مشکل در دانلود و یا درخواست کتاب و مقاله پیام بدهید.

در صورت ناراضی بودن از کتاب و خرید، در واتس اپ به ما اطلاع بدهید تا مشکل را برطرف و مبلغ عودت داده شود.

در صورتی که شما مالک هر یک از کتب داخل سایت هستید، پس از اطلاع به ما لینک دانلود حذف خواهد شد، ضمناً منبع اکثر کتب سایت های دیگر هستند و ما هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای کتاب ها نمی پذیریم.

معرفی کتاب ده نفر قزلباش

کتاب ده نفر قزلباش – جلد اول نوشته حسین مسرور، یکی از رمان‌های ارزشمند و مهم تاریخی ایرانی است که اوضاع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران را در دوره صفوی به ویژه در سال‌های حکومت شاه اسماعیل، شاه طهماسب و شاه عباس روایت می‌کند.

داستان کتاب حاضر از زمانی شروع می‌شود که پس از قرن‌های زیادی تسلط حکومت‌های مختلف و بیگانه بر گوشه و کنار ایران، صفویان با در اختیار داشتن دو سلاح تشیع و ایرانیت به پا خاستند تا ایران از هم گسیخته را یکپارچه و متحد و دست بیگانگان را از آن کوتاه کنند. لیک دشمنان زیادی مانند ازبک‌ها، عثمانی‌ها و دولت‌های غربی نمی‌توانستند آرام بنشینند… ده قزلباش که از سوی شاه طهماسب صفوی به ماموریت مهمی رفته‌اند. جریان رمان ده نفر قزلباش از جایی آغاز می‌شود که حرم‌خانهٔ سلطنتی شاه طهماسب‌، در ارگ تربت حیدریه، به‌ محاصرهٔ عبد‌الله خان ازبک درآمده است.

شاه طهماسب‌ که تسلیم حرم‌خانه به اُزبک‌های ضد‌شیعه را فاجعه‌ای بزرگی می‌داند، به 18 قزلباش (سربازان ارتش صفویه) داوطلب، فرمان می‌دهد شب و روز حرکت کنند و در مدت زمان کوتاهی از قزوین به تربت حیدریه برسند. آنان باید به هر نحوی شده از صف محاصره ازبک‌ها عبور کنند و حکم مرگ زنان حرم‌سرای سلطنتی را به دست رئیس قراولان خاصه برسانند. از 18 سربازی که برای این کار داوطلب شده بودند، 8 قزلباش کشته می‌شوند و 10 نفر خودشان را به ارگ سلطتنی می‌رسانند.

 
 

تصاویری از کتاب/

دکمه بازگشت به بالا