توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.

دانلود کتاب کفایه مجاهدیه (کفایه منصوری) 📓

دانلود کتاب کفایه مجاهدیه (کفایه منصوری) 📓

دانلود کتاب کفایه مجاهدیه (کفایه منصوری) 📓 «کفایه منصوری»، از جمله نگاشته‌های طبی جامع به زبان فارسی است. در این اثر، مؤلف با بیانی شیوا و خلاصه، دوره‌ای کامل از طب سنتی ، شامل کلیات، معالجات، ادویه شناسی و قرابادین را به رشته تحریر درآورده است. وی، اثری مختصر و جامع نگاشته تا برای همه مردم مفید و سودمند باشد. ترتیب و تدوین مطالب نگاشته شده، ترتیبی منطقی و حساب شده است.

  • عنوان :  کتاب کفایه مجاهدیه (کفایه منصوری)
  • نویسنده : منصور بن محمد بن احمد بن يوسف بن الياس شيرازى
  • زبان: فارسی
  •  شاخه : طب سنتی
  • نوع کتاب : خطی
  • فرمت کتاب : pdf
  • تعداد  صفحات : 260
  • حجم فایل : 272 mb
  • ارسال به تلگرام هم داریم

دانلود کتاب کفایه مجاهدیه (کفایه منصوری) 📓
دانلود کتاب کفایه مجاهدیه (کفایه منصوری) 📓

درباره کتاب کفایه مجاهدیه (کفایه منصوری)

«کفایه منصوری»، از جمله نگاشته‌های طبی جامع به زبان فارسی است. در این اثر، مؤلف با بیانی شیوا و خلاصه، دوره‌ای کامل از طب سنتی ، شامل کلیات، معالجات، ادویه شناسی و قرابادین را به رشته تحریر درآورده است. وی، اثری مختصر و جامع نگاشته تا برای همه مردم مفید و سودمند باشد. ترتیب و تدوین مطالب نگاشته شده، ترتیبی منطقی و حساب شده است.

این اثر، علی رغم اختصار، مورد توجه بسیاری از اطبای بعدی قرار گرفته و این نشانگر اهمیت و جایگاه علمی آن است.

فن اول کتاب، در تبیین دو قسم طب نظری و عملی است. در بخش طب نظری، موضوعاتی همچون «اسباب مادی صحت»، «اسباب صوری صحت»، «اسباب فاعلی صحت» و «احوال و اعراض و علامات» مطرح شده است و در بخش طب عملی، از مسائلی مانند «حفظ صحت و معالجات کلی»، «امراض اعضا از سر تا قدم و علاج آن‌ها»، «حمیات » و «امراض بدن حیوانات زهردار و دفع ضرر آن‌ها» سخن به میان آمده است.

فن دوم، در ذکر ادویه و اغذیه و اشربه است و مشتمل بر موضوعاتی از قبیل «طبایع ادویه و تاثیر آنها»، «حبوبات»، «لحوم و البان»، «فواکه و شیرینی»، «سبزیجات»، «ادویه»، «ریاحین و طیوب» و «داروهای مرکب و کیفیت ترکیب آنها» می‌باشد.

تصاویری از کتاب

این کتاب ارزشمند تقدیم به شما عزیزان

امیدوارم این اطلاعات مفید باشد. و با نظراتتون ما را همراهی کنید.

در صورت ناراضی بودن از کتاب و خرید، در واتس اپ به ما اطلاع بدهید تا مشکل را برطرف و مبلغ عودت داده شود.

در صورتی که شما مالک هر یک از کتب داخل سایت هستید، پس از اطلاع به ما لینک دانلود حذف خواهد شد، ضمناً منبع اکثر کتب سایت های دیگر هستند و ما هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای کتاب ها نمی پذیریم.

دکمه بازگشت به بالا