توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.

 دانلود 10 کتاب سکه شناسی تاریخ ایران باستان

 دانلود 10 کتاب سکه شناسی تاریخ ایران باستان

در این مطلب 10 کتاب سکه شناسی از تاریخ ایران باستان را برای دانلود آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی از محتوای این موارد اشاره خواهیم کرد. اگر چنانچه در خانه قدیمی تان از نیاکان خود سکه هایی پیدا کرده باشید با این کتب میتوانید قدمت و تاریخ ضرب و ارزش این سکه ها را تشخیص دهید.

سکه‌های تاریخ ایران بخشی از پول ملی ایران است که به تمامی سکه‌های ضرب شده و رایج در تمام سلسله‌ها و دودمان‌های حاکم بر ایران زمین اعم از ایرانی و بیگانه، که تا زمان کنونی، بر ناحیه‌ای کوچک یا سراسر ایران کنونی حکومت کرده‌اند، اطلاق می‌شود.

 دانلود 10 کتاب سکه شناسی تاریخ ایران باستان دانلود 10 کتاب سکه شناسی تاریخ ایران باستان

سکه یک تکه فلز به وزن معین است که روی آن نشان رسمی یا نام دولت یا حکومتی که وزن، عیار و بهای آن را تعهد می‌کند، نگاشته شده ‌است

سکه از فلزات مختلف مانند طلا، نقره و آلیاژهایی مانند برنز ساخته شده‌ است که اصول آن هنوز بعد از بیست و هفت قرن همچنان برجای و استوار است

فهرست مجموعه کتاب سکه شناسی

 1. سکه های مغول
 2. تاج شاهان روی سکه
 3. سکه های نادرشاه افشار
 4. کاتالوگ سکه های صفوی تا قاجار
 5. سکه های اولیه طبرستان
 6. سکه های هند باستان
 7. سکه در باختر
 8. سکه صفویه
 9. مسکوکات تیموری
 10. سکه های اشکانی
 11. کتاب سکه شناسی ایران رایگان (هدیه)

همچنین شاید بخواهید این مجموعه را دانلود کنید

پکیج 85 کتاب گنج یابی و دفینه یابی

دکمه بازگشت به بالا