توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
تازه های روانشناسیدانستنی های ازدواجمشاوره خانواده

مادرم با ازدواجم با دختر مورد علاقم مخالفه

مادرم با ازدواجم با دختر مورد علاقم مخالفه

یک نت ـ  پسری هستم ۳۱ ساله، نزدیک سه سال است با دختری آشنا شدم که همه جوره معیارهای شخصی خودش با من میخوره. اما خانواده من به شدت مخالفن. خانواده من میگن از لحاظ فرهنگی با خانوادش هم خوانی نداریم. به نظرم یکم اختلاف بین خانواده ها هست ولی نه شدید. دختر مورد نظر با شخصبت و تحصیل کرده و دارای شغل آبرومندی هست. برادرهای دختر آدم های به روزی هستن و فکر کنم به مقداری از اختلاف فقط به خاطر سن مادر و پدر دختر هستش. مادرم از اینکه خانواده دختر از یک شهر کوچک هستند مدام ایراد میگیره و اصطلاحا میگه بی کلاس هستند. واقعا دیگه بریدم و نمیدونم باید چکار کنم. چون روز به روز رابطه ها بدتر و بین مادرم و دختر خانم حرف های سرد و سخیفی رد و بد میشه…

 

یک نت ـ پسری هستم ۳۱ ساله، نزدیک سه سال است با دختری آشنا شدم که همه جوره معیارهای شخصی خودش با من میخوره. اما خانواده من به شدت مخالفن. خانواده من میگن از لحاظ فرهنگی با خانوادش هم خوانی نداریم. به نظرم یکم اختلاف بین خانواده ها هست ولی نه شدید. دختر مورد نظر با شخصبت و تحصیل کرده و دارای شغل آبرومندی هست. برادرهای دختر آدم های به روزی هستن و فکر کنم به مقداری از اختلاف فقط به خاطر سن مادر و پدر دختر هستش. مادرم از اینکه خانواده دختر از یک شهر کوچک هستند مدام ایراد میگیره و اصطلاحا میگه بی کلاس هستند. واقعا دیگه بریدم و نمیدونم باید چکار کنم. چون روز به روز رابطه ها بدتر و بین مادرم و دختر خانم حرف های سرد و سخیفی رد و بد میشه…

 

 پاسخ:

 سلام
دوست عزیز، اولا لزومی ندارد که مادر شما و دختر خانم ملاقات های مکرر با یکدیگر داشته باشند و به اصطلاح دهان به دهان بشوند تا خدای ناکرده حرمتها و احترام ها شکسته شود. دلیلی هم ندارد تا وقتی والدین و خانواده ها میتوانند با هم ملاقات داشته باشند دختر خانم با بزرگترهای شما یا شما با بزرگترهای خانواده روابط زیاد داشته باشند. این را توجه داشته باشید، چه این ازدواج سربگیرد و چه به سرانجام نرسد، نقش مدیریتی شما در چنین مواقعی بسیار مهم است. روابط همسر شما با اعضای خانواده شما میتواند در روابط شما نیز تأثیر بگذارد.

 

اما در مورد به صلاح بودن این ازدواج ما نمیتوانیم نظری بدهیم چون نیاز به بررسی و کار کارشناسی دقیق دارد. این که فرمودید خانواده به خاطر تفاوت فرهنگی مخالفند، به خودی خود هم میتواند مانع ازدواج موفق باشد و هم میتواند قابل اغماض باشد، باید بررسی دقیق تر بشود. اینکه مثلا از یک شهر کوچک باشند، هم میتواند مزیت محسوب شود و هم نقص محسوب شود، باید بررسی شود. همچنین دلایل دیگر.

به دو نکته مهم دقت کنید:

 

یکی این که ممکن است واقعا شما و دختر مورد نظرتان مناسب هم نباشید و قبول این مسئله (چه از طرف والدین و چه دیگران یا حتی روانشناس) برای شما گران باشد و به سادگی قبول نکنید چون دلتان با اوست. پس باید بتوانید با واقعیات کنار بیایید.

 

و نکته دیگر این که ممکن است مادر یا پدر یا خانواده شما یا دختر مورد نظرتان از دختر یا پسر خوششان نیاید (به دلیل خاصی یا دلایل مختلف اما کم اهمیت) که این باعث شود سر هر مسئله و نکته ای بهانه گیری کنند و به اصطلاح ایراد بگیرند. این هم امکان دارد.

 

بنابراین به شما توصیه می کنیم حتما به یک مشاور ازدواج به صورت حضوری مراجعه کنید. مشاوری که نسبتا با تجربه باشد. اگر به هیچ وجه امکان نداشت میتوانید با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، بخش مشاوره، با شماره تلفن سراسری ۰۹۶۴۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی بهره مند شوید. اگر این هم میسر نبود میتوانید از آدم های باتجربه و خوش فکر اطراف خودتان، در فامیل، در مدرسه، در آشنایان و … کسانی را پیدا کنید که میتوانند به شما کمک کنند و حتی در صورت لزوم نقش میانجی گری بین شما و والدین شما و یا خانواده ها را ایفا کنند.

موفق باشید.

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا