توجه : برخی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط شماره موجود در بخش تماس با ما به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود.
دارو خانه معنویدعا و طلسممذهبی

دعای نظر برای در امان ماندن از چشم زخم

دعای نظر برای در امان ماندن از چشم زخم

دعای نظر برای در امام ماندن از چشم زخم کاربرد دارد. دعای نظر در مفاتیح الجنان آمده است و در سایر کتاب‌های دعا هم در این مورد راه‌حل‌هایی وجود دارد.
مجله ستاره در مورد این که آیا چشم زخم واقعیت دارد یا نه به طور مفصل صحبت کرده است و در این مقاله قرار است در مورد راهکارهایی برای در امان ماندن از نظر بد صحبت کنیم. پس با ستاره همراه باشید.
 
عکس چشم با فواره های آتش

دعای نظر و تعویذ در مفاتیح الجنان

این دعا در مفاتیح الجنان آمده است که امام علی (ع) برای رفع نظر بد آن را توصیه کرده‌اند:
«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ بِسْمِ اللَّهِ الْعَظيمِ عَبَسَ عابِسٍ وَ شَهابَ قابسٍ حَجَرَ يابِسٍ رَدَدْتُ عَيْنَ العايِنِ عَلَيْهِ مِنْ رَأسِهِ اِلى قَدَمَيْهِ اَخَذَ عَيْناهُ قابِضٌ بِكِلاهُ وَ عَلى جارِهِ وَ اَقارِبِهِ جِلْدُهُ دَقيقٌ وَ دَمُهُ رَقيقٌ وَ بابُ الْمَكْرُوهِ تَليقُ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَرى مِنْ فُطُورٍ ثمَّ ارْجِعِ الْبَصَرَ كَرَّتَيْنِ يَنْقَلِبْ اِلَيْكَ الْبَصَرُ خاسِئاً وَ هُوَ حَسيرٌ.»

دعای نظر بد از امام رضا (ع)

دعای رفع چشم زخم در آیات و روایات بسیار فراوان است. در این جا فقط به نمونه‌ای از آن‌ها از امام رضا (ع) اشاره می‌کنیم. امام رضا (ع) برای رفع نظر بد می‌فرماید: «هرگاه تو را چشم زدند کف دستت را مقابل صورتت قرار بده و سوره‌های حمد، توحید و معوذتین را بخوان و هر دو دستت را به صورتت بکش.»

دعای نظر در کتاب‌های دعا

البته در کتاب‌های ادعیه دعاهای رفع نظر به صورت‌های مختلفی آمده است که چند مورد از آن را ذکر می‌کنیم. می‌توانید دعاهای زیر را بنویسید و همراه خود داشته باشید:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم بسم الله ابراهیم خلیل الله و موسی کلیم الله و عیسی روح الله و محمد صلی الله علیه و اله حبیب الله و رسول الله لو انزلنا هذا القران علی جبل لرایته خاشعا متصدعا من خشیة الله و تلک الامثال نضربها للناس لعلهم یتفکرون»
 
«یا فتاح یا رضوان وعسی الله ان یجعل بینکم و بین الذین عادیتم منهم مودة و الله قدیر و الله غفور رحیم»
 
«بسم الله و بالله و من الله و الی الله و فی سبیل الله اللهم الیک اسلمت نفسی والیک وجهت وجهی و الیک فوضت امری فاحفظنی بحفظ الایمان من بین یدی و من خلفی و عن یمینی و عن شمالی و من فوقی و من تحتی و ادفع عنی بحولک و قوتک فانه لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم»
 
«اعوذ بعزة الله و اعوذ بقوة الله و اعوذ بقدرة الله و اعوذ بنور الله و اعوذ بعظمة الله و اعوذ ببهاء الله و اعوذ بجمع الله و اعوذ بکل الله و اعوذ بعغو الله و اعوذ بغفران الله و اعوذ برسول الله و اعوذ بالائمه علیها سلام علی ما نشاء من شر ما تجد اللهم رب المطیعین»

چطور کسی را نظر نزنیم؟

 • امام صادق (ع) برای این که نگاه شما باعث چشم خوردن دیگران نشود فرموده‌اند: «اگر کسی از شما چیزی از برادرش او را متعجب ساخت سه بار بگوید: ماشاءالله لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم.
 • در روایت دیگری آمده است که برای از بین رفتن تأثیر چشم زخم ذکر «الله‌اکبر» را تکرار کنید.
 • همچنین در روایت آمده است که در این جور مواقع گفتن ذکر «آمنت بالله و صلی الله علی محمد و آله» می‌تواند مانع آن شود که دیگران را چشم بزنید.

چطور از نظر بد در امام بمانیم؟

برای این کار راه‌های متفاوتی وجود دارد. البته بعضی‌ها با دود کردن اسپند و استفاده از مهره‌های آبی‌رنگ به دنبال رفع چشم زخم هستند اما این راه‌ها جوابگوی چشم زخم نیست؛ هرچند دود کردن اسپند برای میکروب‌زدایی بسیار مؤثر است. برای در امان ماندن از چشم زخم و نظر دیگران این کارها را انجام دهید:
 • از کسانی که نگاهشان این قدرت را دارد دوری کنید.
 • زمینه را برای تحت تأثیر چشم دیگران قرار گرفتن مهیا نکنید.
 • سوره‌های معوذتین (سوره‌هایی که با «قل اعوذ…» شروع می شود) خصوصاً سوره فلق را زمزمه کنید.
 • پیش از خواب سوره‌های چهارقل را بخوانید.
 • آیه الکرسی را زیاد بخوانید.
 • صدقه بدهید.
 • حرز امام جواد (ع) را همراه خودتان داشته باشید.
 • متن سوره یس را همراه خود داشته باشید.

علی اکبر

مجله سیراف از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است،تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. 09900995320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا