فروشگاه مقاله
موضوعات داغ

دانلود کتاب ماهیت روان و انرژی آن/PDF

روان چیست؟ روان (Psyche) عملکرد واحد همه اندام های بدن در یک ارگانیزم واحد بر اساس پروسه ‌های شیمیائی بیوشیمیائی و نویروشیمیائی آن ها و فرایند آن ها در ارتباط با فعالیت چند بعدی بغرنج مغز می‌باشد.

کتاب ماهیت روان و انرژی آن

  • : ماهیت روان و انرژی آن
  • نویسنده: کارل گوستاو یونگ
  • مترجم: پرویز امیدوار
  • شاخه: متافیزیک 
  • تعداد صفحات: 228
  • فرمت کتاب : PDF
  • :  10000 تومان
  • حجم فایل : 29MB

IRT 10,000 – خرید

این کتاب شامل:

کاربرد دیدگاه انرژیک
انرژی روانی
بقای انرژی
مفهوم روانشناختی انرژی
آنتروپی
تشکیل نمادها
ماهیت روان

معرفی کتابماهیت روان و انرژی آن

روان چیست؟

روان (Psyche) عملکرد واحد همه اندام های بدن در یک ارگانیزم واحد بر اساس پروسه ‌های شیمیائی بیوشیمیائی و نویروشیمیائی آن ها و فرایند آن ها در ارتباط با فعالیت چند بعدی بغرنج مغز می‌باشد.

روان در لغت ظاهراً با روح نیز مترادف است اما لزوماً با آن مفهوم و مصداق یکسانی ندارد. روان هم‌ آمیختگی شخصیت انسان است که بیشتر در روانشناسی موضوعیت دارد و بر اثر تلاقی رفتارها و احساسات تشخص می‌یابد و تحقق آن مغفول عنه میباشد.

در حالیکه روح موجودی مجرد و در تحقق مستقل است و منحصر به بعد مجرد انسان نیست بلکه برای توصیف دیگر موجودات مجرد نیز کاربرد دارد و موضوعی دینی و متافیزیکی است.

نیز گفته شده است از یک دیدگاه کلّی انسان از سه بخش جسم، روان و روح تشکیل شده است و روان، بخش واسط جسم و روح است یا نتایج تعاملات قابل مشاهده آن دو است.

همچنین بخوانید:  دانلود کتاب همه کودکان تیزهوشند اگر .../pdf

روانشناسی مطالعه رفتار و تجلیات روان است. اصولاً روان برآیند کلی رفتار است و لزوماً به معنی روح که منشأ متافیزیکی اعمال انسان است نمی‌باشد هر چند در حقیقت به تاثیر و تاثرات آن را اشاره دارد.

روان چیست؟

روان (Psyche) عملکرد واحد همه اندام های بدن در یک ارگانیزم واحد بر اساس پروسه ‌های شیمیائی بیوشیمیائی و نویروشیمیائی آن ها و فرایند آن ها در ارتباط با فعالیت چند بعدی بغرنج مغز می‌باشد.

تصاویری از کتاب/

IRT 10,000 – خرید
0/5 (0 نظر)
برروی تصویر کلیک کنید تا اپلیکیشن برای شما دانلود شود

علی اکبر

سیراف بعنوان مجله خبری و تفریحی فارسی زبانان از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است، تمام تلاشم انتشار محتوای سالم و منحصر بفرد مورد نیاز کاربران ایرانی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن